Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6617
دیروز6812
در هفته52172
در ماه122104
مجموع1421884

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  به مناسبت سالگرد ارتحال آیت الله حاج شیخ  حسن تهرانی (ره)

بسم الله الرحمن الرحیم

سالروز ارتحال فقیه وارسته و معلم اخلاق مرحوم آیت الله حاج شیخ حسن تهرانی اعلی الله مقامه الشریف یادآور مردی است که اسوه زهد و تقوا و معرفت بود.

ایشان که سالهای مدیدی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بود در کسوت تدریس و افاضه،‌با دقت و ریزبینی علمی،‌نقشی بسزا در راهنمایی و ارشاد طلاب ایفا نمود. همچنین منش اخلاقی و سلوک همراه با پارسایی او،‌سمبلی از وارستگی را در اذهان تداعی می‌کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تسلیت مجدد ارتحال آن فقیه سعید اعلام می‌دارد که به همین مناسبت مجلس یادبودی در روز پنج‌شنبه مورخ 6/10/86 بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد رفعت،‌واقع در خیابان صفائیه قم بر پا میباشد که شرکت علاقمندان و ارادتمندان ایشان موجب تکریم مقام علم و فضیلت خواهد بود.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

محمد یزدی

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom