Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5344
دیروز5622
در هفته34550
در ماه47633
مجموع1347413

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس

در تاریخ 11/07/1386

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

بیش از شصت سال است که پاره‌ای مقدّس و مبارک از پیکر جهان اسلام درگیر فتنه‌ای سهمگین و ظلمی ویرانگر شده است فتنه‌ای که جنایت پیشگان استعمارگر بخاطر بسط قدرت و طمع مادی خویش میلیونها انسان آزاد و مسلمان را از موطن اصلی خویش با فجیع‌ترین شیوه‌ها آواره کرده و صدها هزار نفر را به شهادت رسانده‌اند.

غاصبان قدس شریف با بی‌رحمی و سنگدلی تمام بر روی خون‌های پاک، اجساد مطّهر و خانه‌های ویران شدة فلسطین اشغال شده کاخ‌های فساد خویش را بنا نهاده و بدنبال خیزش امت اسلامی و بیداری آزاد اندیشان جهان مذبوحانه جهت تداوم سلطه خویش دست و پا می‌زنند.

اگر دیروز به مدد تبلیغات استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی صدای ملت مظلوم فلسطین و فریادهای امت اسلامی مورد بی توجهی قرار می‌گرفت و عده ی مزدور و خودباخته به دنبال به رسمیت شمردن این غده‌ای سرطانی بودند امروز به یمن تعالیم بلند روح خدایی و هدایت های مقام معظم رهبری و تلاش‌های مسؤولین جمهوری اسلامی وحضور مؤثر آنها در عرصه بین الملل، این امر به تردید جدی در موجودیت رژیم اشغالگر قدس منجر و صدای شکسته شدن دیوارهای پوسیده کاخ صهونیست از دور و نزدیک به گوش می‌رسد.

امروز دیگر همگان دریافته‌اند که یگانه راه مقابله با توطئه های استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس انسجام امت اسلامی پیرامون تعالیم بلند اسلام ناب می‌باشد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن عرض تسلیت شهادت مولی الموحدین امیر المؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام و گرامیداشت لیالی مبارک قدر همگام با امت اسلامی در مراسم راهپیمایی روز قدس شرکت می‌نماید.  

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

محمد یزدی

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom