Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6739
دیروز6812
در هفته52294
در ماه122226
مجموع1422006

بازدید کنندگان برخط

8
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت آگاه و آزاده ایرانی اسلامی؛

پس از انقلاب پر فروغ اسلامی در ایران، انتخابات سراسری از شکل نمایشی و فرمایشی رژیم منحط گذشته به مظهر واقعی و تجسم عینی اراده و خواست عمومی ملت تبدیل شد.

و براستی آحاد ملت همیشه در صحنه و هوشمند ایرانی با تمامی وجود و علیرغم تبلیغات منفی رسانه‌های بیگانه، هر رای خود را بصورت ملموس در سرنوشت آتی کشور تاثیر گذار و نقش آفرین دیدند.

چنین بود که از جنگ تا تحریم‌های اقتصادی و سیاسی و انواع دیگر تهدیدهای آشکار و پنهان علیه مردم نه تنها نتوانست در غیرت و شجاعت مردم در حفاظت از نظام و دستاوردهای آن تاثیری بنهد بلکه باعث شد تا دشمن شناسی و استقلال خواهی ملت روز افزون شده و مردم مصمم‌‌تر در دفاع از انقلاب و ارکان شکل یافته نظام به صحنه آمده و آنان که معتقدانه‌تر به پیشبرد این مسیر بودند را در راس امور حکومتی انتخاب نمایند.

تجربه سی ساله مردم در انتخابات مختلف به خوبی به آنان ثابت کرده است که حضور هر چه پرشورتر در صحنه و انتخاب هر چه آگاهانه‌تر باعث می‌شود تا علاوه بر یاس دشمن، پیشرفت‌های مادی و معنوی و رشد آبادانی بیشتری نصیب ملت ایران نیز گردد.

و بالعکس هر گاه که انتخاب مردم اندکی از این ویژگی‌ها فاصله گرفته است نه تنها منجر به پدید آمدن تنش‌های سیاسی و روانی در جامعه شده و ارزش‌ها و آرمان‌ها تحت الشعاع واقع شده است که حتی در پیشرفت‌های مادی نیز توفیقی حاصل نشده است.

چنین است که تعهد، دلسوزی، ‌عدم وابستگی به غرب، مردم‌داری، امانتداری، صداقت، انقلابی و ارزشی بودن و‌. . . از جمله ویژگی‌هایی است که مورد توجه واقع شده و بایستی بیش از پیش مطمح نظر قرار گیرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم علاوه بر دعوت از مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی به حضور پرشکوه و دشمن شناسانه در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، اطمینان دارد که انتخاب اصلح و شایسته آنان در تعیین وکلای منتخب خانه ملت بار دیگر یاس و ناامیدی دشمنان را پدید خواهد آورد.

بی‌شک خدمت به مردم و احیای هر چه بیشتر ارزش‌ها و مقابله با ترفندهای دشمنان از جمله اولویت‌های کاری مجلس آینده خواهد بود.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom