Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3920
دیروز6981
در هفته19614
در ماه89546
مجموع1389326

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اعلامية‌ حوزة‌ علميه‌ قم‌ به‌ مناسبت‌ چهلمين‌ روز حادثة‌ جانگداز مدرسه‌ فيضيه‌

در تاریخ 12/2/1342

 چهل‌ روز است‌ كه‌ از حملة‌ وحشيانة‌ سپاه‌ چنگيزي‌، كماندوها و مأمورين‌ مسلح‌ دولتي‌ با حمايت‌ پليس‌ و «سازمان‌ ناامني‌» در قم‌ مي‌گذرد.

 چهل‌ روز است‌ كه‌ از جريان‌ زدن‌، كشتن‌، دريدن‌، سوزانيدن‌، و غارت‌ كردن‌ مدرسة‌ فيضيه‌ مي‌گذرد. در اين‌ چهل‌ روز عده‌اي‌ زياد از طلاب‌ علوم‌ ديني‌ در اثر شكستگي‌ سر و دست‌ و پا تحت‌ معالجه‌ بودند. از عده‌ مفقودين‌ در اين‌ حادثه‌ هنوز اطلاعي‌ به‌ دست‌ نيامده‌. بازماندگان‌ چندين‌ نفر كشته‌ هنوز در اين‌ حادثه‌ عزا دارند. درب‌، پنجره‌ و شيشة‌ صحن‌ و سراي‌ مدرسة‌ فيضيه‌ هنوز جنايات‌ گذشته‌ را براي‌ واردين‌ حكايت‌ مي‌كند.

 آري‌ چهل‌ روز ديگر مردم‌ در زير يوغ‌ استبداد و بيدادگري‌ ادامه‌ زندگي‌ دادند. چه‌ زندگي‌؟ كه‌ صد بار مرگ‌ بر آن‌ شرف‌ دارد. چه‌ زندگي‌؟ كه‌ مردم‌ به‌ چشم‌ خود ديدند عزيزانشان‌ در خاك‌ و خون‌ طپيده‌اند. برادرانشان‌ در سياه‌ چالهاي‌ زندان‌ شبانه‌ روز به‌ سر مي‌آورند. در هر گوشة‌ كشور لهيب‌ آتش‌ بيدادگري‌ شعله‌ ور گرديده‌ عده‌اي‌ از هم‌ ميهنان‌ عزيز در آن‌ مي‌سوزند. هر روز دهها نفر مجروح‌ و مقتول‌ از شيراز به‌ بيمارستانها و قبرستانها حمل‌ مي‌شود. قتل‌ و غارت‌، چپاول‌، فقر، ورشكستگي‌، افلاس‌، و ناامني‌ سراسر مملكت‌ را فراگرفته‌، غلام‌ حلقه‌ به‌ گوش‌ و چاكرخانه‌ زاد (عَلَم‌) بر اجساد مردة‌ مردم‌ مي‌رقصد و بر گرفتاري‌ آنان‌ پوزخند مي‌زند.

 از حكومت‌ غلام‌ حلقه‌ به‌ گوش‌ مردم‌ به‌ فغان‌ و فرياد آمده‌اند و هر چه‌ فرياد آنان‌ زيادتر شود مظالم‌ اين‌ خيره‌ سر افزون‌ مي‌گردد. در رأس‌ وزارت‌ دادگستري‌ كه‌ ملجاء و پناه‌ مردم‌ در گرفتاريهاست‌ يكي‌ از همين‌ حكومت‌ فاسد و شخص‌ مزدور و خائن‌ قرار داده‌اند كه‌ مظالم‌ را نديده‌ ببيند و به‌ شكايات‌ مردم‌ گوش‌ فرا ندهد.

 ضمناً به‌ اطلاع‌ عموم‌ مي‌رساند: از دوازدهم‌ ارديبهشت‌ در سراسر كشور مراسم‌ سوگواري‌ به‌ مناسبت‌ چهلمين‌ روز حادثة‌ مدرسة‌ فيضية‌ قم‌ انجام‌ مي‌يابد و مردم‌ مراتب‌ انزجار و تنفر خود را از عمليات‌ وحشيانة‌ هيأت‌ حاكمة‌ غاصب‌ ضحاكي‌ ابراز مي‌دارند.

 هر سوگواري‌ متعقب‌ به‌ شادماني‌ است‌!

حوزه علیمه قم

11/2/1342

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom