Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4079
دیروز6981
در هفته19773
در ماه89705
مجموع1389485

بازدید کنندگان برخط

11
Online

اعلاميه‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ درباره‌ سالگرد فاجعه‌ مدرسه‌ فيضيه‌
در اسفند ماه 1342


«و لا تحسبن‌ الذين‌ قتلوا في‌ سبيل‌ الله امواتا بل‌ احياء عند ربهم‌ يرزقون‌»

 يك‌ سال‌ از فاجعه‌ جانگداز و ضرب‌ و شتم‌ و قتل‌ جمعي‌ از عزيزترين‌ و شريفترين‌ فرزندان‌ روحانيت‌ مي‌گذرد. يك‌ سال‌ مي‌گذرد كه‌ جمعي‌ از سربازان‌ اسلام‌ به‌ دست‌ حكومت‌ جابر ايران‌ به‌ قتل‌ رسيده‌ و شربت‌ شهادت‌ نوشيده‌ و در آغوش‌ خاك‌ تيره‌ آرميده‌اند؛ آري‌ يك‌ سال‌ است‌ پدران‌ و مادران‌ داغديده‌ در ماتم‌ فرزندان‌ از دست‌ رفته‌ خود سرشك‌ حسرت‌ مي‌بارند.

 حادثه‌ وحشت‌ بار و خونين‌ حمله‌ مغول‌، بار ديگر پس‌ از هفت‌ قرن‌ سال‌ گذشته‌ به‌ دست‌ عمال‌ بيگانه‌ تكرار شد، مأمورين‌ وحشت‌ و ترور يك‌ سال‌ قبل‌ در روز وفات‌ حضرت‌ امام‌ جعفر صادق‌ آن‌ هم‌ در مجلس‌ سوگواري‌ آن‌ بزرگوار كه‌ در مدرسه‌ فيضيه‌ برقرار بود يورش‌ غير انساني‌ و وحشيانه‌اي‌ نمودند؛ آري‌ مأمورين‌ دولت‌، كماندوها، درجه‌ داران‌، و چتربازان‌ با كارد و چاقو و دشنه‌، سنگ‌ و چوب‌ و آجر با شعارهاي‌ ضد ديني‌، فحاشي‌ به‌ طلاب‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌، كه‌ ذخاير گرانبهاي‌ آينده‌ اسلام‌ و مسلمين‌ هستند، حمله‌ كردند و يا ضرب‌ و جرح‌ آنان‌ و پرت‌ كردن‌ از طبقه‌ فوقاني‌ به‌ رودخانه‌ مجاور مدرسه‌ و وارد كردن‌ تلفات‌ و شكستن‌ در و پنجره‌ اتاقها و غارت‌ اموال‌ موجودي‌ طلاب‌ و سوزانيدن‌ كتب‌ ديني‌ و عمامه‌ و لباسهاي‌ آنان‌ و هزاران‌ جنايات‌ و وحشيگريهاي‌ ديگر روي‌ چنگيز و سربازان‌ خونخوار مغول‌ را سفيد كردند.

 يك‌ سال‌ از اين‌ روز سياه‌ و خونريزي‌ غيرانساني‌ مي‌گذرد، اما ما هنوز نمي‌دانيم‌ كه‌ جرم‌ طلاب‌ مدرسه‌ فيضيه‌ چه‌ بود؟ طلاب‌ بي‌گناه‌ و سربازان‌ امام‌ زمان‌ چه‌ گناهي‌ مرتكب‌ شده‌ بودند كه‌ مستوجب‌ اين‌ همه‌ شكنجه‌ و كيفر گشتند؟ آيا دانشجويان‌ مكتب‌ حضرت‌ صادق‌(ع‌) جز اين‌ است‌ كه‌ حامي‌ اسلام‌ و خواهان‌ استقلال‌ مملكت‌ ايران‌، مخالف‌ ظلم‌ و خودسري‌ و ديكتاتوري‌ و بيگانه‌ پرستي‌ و ميهن‌ فروشي‌، مخالف‌ پيمان‌ با دولت‌ پوشالي‌ اسراييل‌ مي‌باشند؟ آيا وطن‌ دوستي‌، آزاديخواهي‌ و دفاع‌ از حريم‌ قرآن‌ و حفظ‌ استقلال‌ مملكت‌ در نظر حكومت‌ ايران‌ جرم‌ است‌؟ آيا مدافعين‌ اسلام‌ بايد با اين‌ وضع‌ فجيع‌ و رقتبار كشته‌ شوند؟ نابود شوند؟ مورد هتك‌ و ضرب‌ و شكنجه‌ قرار گيرند؟ و حتي‌ برخلاف‌ تمام‌ اصول‌ قانوني‌ و انساني‌ مجروحين‌ آنها را از بيمارستانها بيرون‌ كنند؟!

 راستي‌ شرم‌ آور نيست‌ كساني‌ كه‌ اين‌ همه‌ ظلم‌ و جنايت‌ نسبت‌ به‌ طلاب‌ بي‌ دفاع‌ و سربازان‌ امام‌ زمان‌ مرتكب‌ شده‌اند خود را نظر كرده‌ آن‌ بزرگوار معرفي‌ كنند؟!

 پس‌ از حادثه‌ دردناك‌ مدرسة‌ فيضيه‌ حضرت‌ آيات‌ الله العظام‌ خميني‌، شريعتمداري‌، ميلاني‌، نجفي‌ اعلاميه‌هايي‌ مبني‌ بر تأثر و تأسف‌ از آن‌ واقعه‌ اسف‌انگيز و اظهار تنفر و انزجار شديد از دستگاه‌ ديكتاتور ايران‌، كه‌ دست‌ به‌ يك‌ چنين‌ عمل‌ غير انساني‌ زده‌اند، صادر كردند كه‌ اما اينك‌ چند جمله‌ از نامه‌اي‌ كه‌ حضرت‌ آيت‌الله العظمي‌ آقاي‌ خميني‌ در جواب‌ تلگراف‌ تسليت‌ علماي‌ مرقوم‌ فرموده‌اند، نقل‌ مي‌كنيم‌:

 «حمله‌ كماندوها و مأمورين‌ انتظامي‌ دولت‌ با لباس‌ مبدل‌ و معيت‌ و پشتيباني‌ پاسبانها به‌ مركز روحانيت‌ خاطره‌ مغول‌ را تجديد كرد با اين‌ تفاوت‌ كه‌ آنها به‌ مملكت‌ اجنبي‌ حمله‌ كردند و اينها به‌ ملت‌ مسلمان‌ و روحانيون‌ و طلاب‌ بي‌ پناه‌ در روز وفات‌ امام‌ صادق‌(ع‌) با شعار جاويد شاه‌ به‌ مركز امام‌ صادق‌ و به‌ اولاد جسماني‌ و روحاني‌ آن‌ بزرگوار حمله‌ ناگهاني‌ كردند و در ظرف‌ يك‌، دو ساعت‌ تمام‌ مدرسه‌ فيضيه‌، دانشگاه‌ امام‌ زمان‌(ع‌)، با وضع‌ فجيعي‌ در محضر قريب‌ بيست‌ هزار نفر مسلمان‌ غارت‌ نمودند، دربهاي‌ تمام‌ حجرات‌ و شيشه‌ها را شكستند، دستها و سرها شكسته‌ شد، عمامه‌ طلاب‌ و سادات‌ ذريه‌ پيغمبر را جمع‌ نموده‌ آتش‌ زدند، بچه‌هاي‌ شانزده‌ هفده‌ ساله‌ را از پشت‌ بام‌ پرت‌ كردند، كتابها و قرآن‌ها را چنانكه‌ گفته‌اند پاره‌، پاره‌ كردند، اكنون‌ روحانيون‌ و طلاب‌ در اين‌ شهر، تأمين‌ جاني‌ ندارند. اينان‌ با شعار شاه‌ دوستي‌ به‌ مقدسات‌ مذهبي‌ اهانت‌ مي‌كنند، شاه‌ دوستي‌ يعني‌ غارتگري‌، هتك‌ اسلام‌، تجاوز به‌ حقوق‌ مسلمين‌، تجاوز به‌ مراكز علم‌ و دانش‌، شاه‌ دوستي‌ يعني‌ ضربه‌ زدن‌ به‌ پيكر قرآن‌ و اسلام‌، سوزانيدن‌ نشانه‌هاي‌ اسلام‌، محو آثار اسلاميت‌، شاه‌ دوستي‌ يعني‌ تجاوز به‌ احكام‌ اسلام‌ و تبديل‌ احكام‌ قرآن‌ كريم‌، شاه‌ دوستي‌ يعني‌ كوبيدن‌ روحانيت‌ و اضمحلال‌ آثار رسالت‌»

 ملت‌ مسلمان‌ ايران‌!

 اين‌ بود معني‌ انقلاب‌ سفيد!! كه‌ در روز ششم‌ بهمن‌ انجام‌ گرفت‌، اين‌ بود معني‌ كشور آزاد زنان‌ و آزاد مردان‌ كه‌ هيئت‌ حاكمه‌ وعده‌ و نويد مي‌داد. در حقيقت‌ رفراندوم‌ به‌ اصطلاح‌ اصلاحي‌!! در لفافه‌ توطئه‌اي‌ بود براي‌ كشت‌ و كشتار مدرسه‌ فيضيه‌ و به‌ قيد و بند كشيدن‌ مرجع‌ تقليد، كشتار عمومي‌ پانزده‌ خرداد، شبيخون‌ زدن‌ به‌ دانشگاه‌ تهران‌، گسيل‌ دادن‌ هزاران‌ نفر از روحانيون‌، دانشگاه‌ بازاريان‌ و رجال‌ مملكت‌ را به‌ سياه‌ چالهاي‌ زندان‌ها، ايجاد خفقان‌ در سراسر ايران‌، مبارزه‌ با موجوديت‌ اسلام‌ و قوانين‌ قرآن‌ و هزاران‌ جنايت‌ قانون‌شكني‌ها كه‌ به‌ دست‌ عمال‌ بيگانه‌ انجام‌ شد.حكومت‌ خونخوار و جنايت‌ پيشه‌ ايران‌ با اين‌ جنايات‌ و آدم‌كشي‌ها مي‌خواست‌ ما را از اهداف‌ مقدس‌ خود كه‌ حفظ‌ قوانين‌ قرآن‌ و استقلال‌ ايران‌، برقراري‌ عدالت‌ اجتماعي‌، مبارزه‌ با ظلم‌ و خودسري‌ و ديكتاتوري‌ و وطن‌ فروشي‌ است‌ باز دارد؛ غافل‌ از اينكه‌ ما تربيت‌ يافتگان‌ مكتب‌ انقلابي‌ قرآن‌ به‌ فرمان‌ خداي‌ بزرگ‌ و تحت‌ لواي‌ اعليحضرت‌ ولي‌ عصر ارواحنا فداه‌ تا آخرين‌ نفس‌ سنگر به‌ جهاد مقدس‌ خود ادامه‌ داده‌ و از منويات‌ مرجع‌ مسلمانان‌ ايران‌ و جهان‌ اعلام‌ خطر مي‌كنيم‌ كه‌ اسلام‌ در معرض‌ خطر است‌، اموال‌ و اعراض‌ مسلمين‌ در مخاطره‌ يهود و نفوذ روز افزون‌ دولت‌ اسرائيل‌ است‌، كشور عزيز ما در خطر سقوط‌ است‌، دولت‌ جنايتكار و خائن‌ اسرائيل‌ در همه‌ شئون‌ زندگي‌ ما دخالت‌ دارد، اقتصاد، زراعت‌ و منابع‌ زرخيز ما را به‌ يغما مي‌برد. هوشيار باشيد، صفوف‌ خود را فشرده‌تر كنيد، اتحاد، انفاق‌، استقامت‌، شهامت‌ را پيشه‌ خود سازيد، از اختلاف‌ و نفاق‌ بپرهيزيد، سستي‌ و بيحالي‌، يأس‌ و نااميدي‌ را به‌ خود راه‌ ندهيد. فتح‌ و پيروزي‌ نهايي‌ از آن‌ ماست‌ و سرانجام‌ به‌ هدف‌ مقدس‌ خود نايل‌ خواهيم‌ شد و بدانيد كه‌ «ان‌ الله يحب‌ الذين‌ يقاتلون‌ في‌ سبيله‌ صفا كانهم‌ بنيان‌ مرصوص‌» خداوند كساني‌ را دوست‌ دارد كه‌ در راه‌ او وصف‌ واحد (متحد، متشكل‌، منظم‌) تشكيل‌ داده‌، استوار و بي‌ تزلزل‌ مبارزه‌ مي‌كنند.

 ـ درود به‌ شهداي‌ مدرسه‌ فيضيه‌
 ـ درود بي‌ پايان‌ به‌ بزرگ‌ مرجع‌ عالم‌ اسلام‌ حضرت‌ آيت‌ الله العظمي‌ خميني‌ رهبر زنداني‌ ما

 حوزة‌ علمية‌ قم‌
 اسفند / 1342

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom