Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4267
دیروز6981
در هفته19961
در ماه89893
مجموع1389673

بازدید کنندگان برخط

7
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  به مناسبت سالگرد رحلت آیت‌الله مشکینی«ره»
در تاريخ 01/04/1389

بسم الله الرحمن الرحیم

تیرماه یادآور اندوه رحلت مردی است که اسوه مجاهدت، تقوی و صبوری بود؛ ضایعه اسف‌باری که هیچ‌گاه از یادها نخواهد رفت.
 مرحوم آیت‌الله میرزا علی مشکینی؛ آن رادمرد بزرگ، معلم اخلاق، اسوه تقوی و مربّی عرصه‌های عرفانی، عمر خود را با مجاهدت در عرصه‌های دینی و تربیت طلاب حوزه‌های علمیه گذراند و اخلاق دینی را با رفتار نیکوی خود سرمشق طلاب علوم اسلامی ‌به يادگار گذاشت.
 صرف نظر از تهذیب نفس و تدریس و تحقیق علمی آن مرد بزرگ، سلوک سیاسی و اجتماعی او نیز شایان تحسین بود. مجاهدت‌های آن شاگرد نمونه امام عزیز(ره) نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت و این تلاش پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ادامه یافت. مرحوم آیت‌الله مشکینی در عرصه‌های مختلف سیاسی همچون ریاست مجلس خبرگان رهبری و ریاست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از هیچ تلاشی فرو گذار نکرد و یار باوفای امام(ره) و مقام معظم رهبری بود. آن مرحوم در فتنه‌ها و رخدادهای سیاسی همواره بیدارگری می‌کرد و هوشیارانه در حفظ و حراست از ارزش‌های انقلاب اسلامی می‌کوشید و تا پایان عمر بر سر پیمان خود با امام و شهیدان استوار بود.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سالگرد رحلت جانگداز مرحوم آیت‌الله میرزا علی مشکینی(ره) را به محضر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، مراجع عظام تقلید(دامت برکاتهم)، علما و فضلای حوزه‌های علمیه، بیت معظم ایشان و عموم ملت ايران تسلیت عرض نموده و علو مقام را برای آن مرحوم از خداوند متعال خواستار است.
همچنين مجلس بزرگداشتی از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در روز پنجشنبه 3/4/89 بعداز نماز مغرب و عشاء در مسجد اعظم قم برگزار مي گردد كه از عموم مردم قدر شناس دعوت می‌شود در این مراسم معنوی حضور به هم رسانند.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom