Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4034
دیروز6981
در هفته19728
در ماه89660
مجموع1389440

بازدید کنندگان برخط

8
Online

نگراني جامعه مدرسين حوزه علميه قم از عدم رعايت حجاب و عفاف و شيوع بي حجابي در کشور
مورخ 03/03/1389

بسم الله الرحمن الرحيم
متاسفانه چندي است رفتار عده‌اي از ساختار شكنان و هنجارگريزان در ترويج عفاف‌گريزي و بدحجابي،‌ انزجار عمومي ملت شريف ايران را در پي داشت و دل‌هاي فراواني را به درد آورد. نظر به آنچه اتفاق افتاده و با توجه به ضرورت‌هاي موجود ذكر چند نكته ضروري است.
1. عفاف و حجاب از ضروريات دين مبين اسلام و از اوامر صريح حضرت پروردگار در قرآن كريم است. قرآن كريم و روايات معصومين(عليهم السلام) به صراحت همگان را به رعايت اصل مترقي عفاف و حجاب دعوت مي‌كند بي‌ترديد مردم شريف ايران كه پس از سال‌ها مبارزه و با نثار خون‌هاي فراوان، حكومت سراسر ظلم طاغوت را برچيدند، به دنبال احياي اسلام و موازين و قوانين مترقي آن بوده و هرگز اجازه نخواهند داد كه فساد و فحشا ديگر بار اين كشور اسلامي را فرا بگيرد. ملتّي كه جوانان خود را در راه اسلام فدا كرده و سال‌ها در برابر كشف حجاب رضاخاني ايستادگي نموده، ‌نمي‌خواهد و نمي‌گذارد كه چنين پديده‌ شومي گريبان‌گير دختران و پسران اين كشور شود و سلامت معنوي جامعه را به خطر اندازد. همچنين از حقوق مهم شهروند جامعه اسلامي آن است كه محيط او آلوده به بي‌بند و باري و عدم رعايت حجاب و عفاف نباشد و مسئولان جامعه بايد در نگهداشت اين حق تلاش كنند.
2. ساختار شكني‌هاي اخير در عرصه‌ حجاب و عفاف،‌ خبر از حركتي سازمان دهي شده مي دهد؛ حركتي كه بي‌ترديد دشمنان انقلاب در سازماندهي و برنامه‌ريزي آن نقش بسزايي دارند. پر واضح است كه مقابله با آن حركت سازماندهي شده، بايد با سازماندهي و برنامه‌ريزي همراه باشد. از اين رو مسئولان فرهنگي نظام بايد ضمن ايجاد عزم همگاني و همت مضاعف، به برنامه‌‌ريزي دقيق و راهبردي بپردازند و در اين راه فرصت را از دست ندهند. نيز مسئولان اجرايي نظام بايد با قاطعيت و صلابت با اين پديده برخورد قانوني كنند و به بهانه فرهنگي بودن موضوع،‌ شانه از بار مسئوليت خالي نكنند و كوتاهي ننمايند.
3. مسئولان محترم بايد مبارزه با عفاف گريزان و ساختار شكنان را از حوزه مسئوليت خود شروع كنند و اجازه نفوذ و ورود ساختار شكنان را به نهادها و ادارات مربوطه ندهند و بدين وسيله ضمن مبارزه با يكي از مظاهر فساد اداري، زمينه سلامت ديني ادارات ونهادها وحفظ حرمت آنها را فراهم آورند.
4. مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي درباره عفاف و حجاب با صراحت تمام،‌ مديران و مسئولان نظام را ملزم به اجراي آن مي‌كند. در اين ميان مسئوليت وزارت علوم و فناوري و آموزش و پرورش كه عهده‌دار تربيت نسل جوان و نوجوانان‌اند خطير‌تر است. نيز مسئولان محترم صدا و سيما بايد با جديت فراوان به اين مهم بپردازند و ضمن نظارت بر توليدات خود از جهت پوشش اسلامي، مجريان برنامه‌هاي تلويزيوني را به رعايت اين مهم هشدار دهند و ساحت فرهنگ ساز‌ترين نهاد را از اين گونه ساختار شكني‌ها مبرّا سازند.
5. سخن آخر اينكه تسامح و تساهل در اين امر مهم زيبندة‌ دولت محترم نيست. از اين رو شايسته است كه دولت اصول‌گرا و بويژه رئيس جمهور محترم، با توجه به هجمه جديد در گستره عفاف و حجاب، با موضع‌گيري قاطع، خواسته‌هاي مردم متدين شريف ايران را كه اين روزها از طريق راهپيمايي‌ها واعلام نظرها و بيانيه‌ها ابراز مي‌شود، جامه عمل بپوشانند.

و السلام عليکم و رحمه الله و برکاته
محمد يزدي
رئيس شوراي عالي جامعه مدرسين حوزه علميه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom