Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1580
دیروز1483
در هفته4802
در ماه40424
مجموع2183435

بازدید کنندگان برخط

17
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  به مناسبت ایام الله چهاردهم و پانزدهم  خرداد
در تاریخ 13/03/1388
بسم الله الرحمن الرحیم
چهل و ششمین سالروز قیام خونین پانزده خرداد، آغاز شکل‌گیری نهضت الهی اسلامی مردم ایران و بیستمین سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب شکوهمند اسلامی، قائد عظیم الشأن و کبیر ملت ایران، پیشوای محرومان و مستضعفان و در هم شکننده بت‌های جهل و کفر و عصیان حضرت آیت الله العظمی امام خمینی «قدس‌الله‌روحه‌الشریف» از راه رسیده است.
این دو واقعه عظیم و سرنوشت ساز در روند حرکت ملت ایران و ملتهای آزاده جهان به واقع مایه کنکاش، پژوهش و تحقیق و همچنین تذکاری برای درس‌گیری عبرت گیرندگان و رهروان حقیقت و روشن بینی است.
از آغازین روزهای نضج گیری نهضت در خرداد سال 42 به رهبری حضرت امام خمینی(ره) آنچه از همه بیشتر در سیر تکاملی انقلاب اسلامی مورد توجه رهبران، پدید آورندگان و همچنین دل سوزان این انقلاب بوده، تکیه بر دو عنصر کلیدی و مهم اسلامیت و توجه به اقشار گوناگون مردم بوده است.
چنانچه پایه گذاری انقلاب اسلامی ایران بر محوریت محو ظلم از سراسر جهان، مبارزه همه جانبه با کفر و عصیان و تبعیض و فساد در اقصی نقاط عالم، لزوم پیشرفت‌ها بر اساس الگوهای بومی و میهنی و نفی وابستگی به اجانب و زورمداران بین المللی و فراهم آوری مقدمات ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی «عجل الله فرجه الشریف» از دیگر اصول مورد ملاحظه و رعایت جدی ایشان از 15 خرداد 42 به بعد بود.
این اصول، اصولی جاودانه و همیشگی برای انقلاب اسلامی ایران است و پی‌گیری و ادامه یابی آن نیز وظیفه آحاد ملت، مسؤولان و نخبگان و فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی به شمار می‌رود.
از سوی دیگر در حالی سالگرد رحلت امام عظیم الشان گرامی خواهیم داشت که امتحان مهم دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را پیش رو داریم. لازم است کاندیداهای ریاست جمهوری و مردم شریف ایران رهنمودهای امام راحل را همواره سر لوحه حضور در این آزمون بزرگ سیاسی اجتماعی قرار دهند که فرمودند: «وصیت من به همه مردم این است که در تمام انتخابات در صحنه باشند و انتخابات حق مردم است».
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت و تسلیت این ایام گرانقدر و ارزشمند و طلب علو درجات برای شهدای پانزدهم خرداد و قافله سالار آنان حضرت امام خمینی(ره) بر لزوم تأسی به رهنمودها و مسیر تابناک آن زعیم عالیقدر جهان اسلام تاکید می‌نماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom