Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2582
دیروز7493
در هفته48128
در ماه130739
مجموع1655719

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس
در تاریخ 24/06/1388

بسم الله الرحمن الرحیم
بار دیگر روز قدس فرا رسید و یاد مردم مظلومی که ده‌ها سال طعم اسارت، آوارگی، شکنجه و اندوه را می‌چشند در دلها زنده شد. مردمی که ده‌ها سال است شاهد ویران شدن خانه‌ها، کشته شدن فرزندان کوچک و غارت اموال خود هستند. براستی جرم زنان و مردانی که در سرزمین آباء و اجدادی خود از کمترین حقوق شهروندی و انسانی و امکانات مادی بی‌بهره‌اند چیست؟! آیا وقت آن نرسیده که مدعیان حقوق بشر به آنچه در فلسطین اشغالی می‌گذرد نگاهی از سر تأمل بیفکنند؟!
آیا وقت آن نرسیده که حامیان دمکراسی و آزادی در برابر چپاول ناجوانمردانه‌ی حقوق و آزادی‌های مردم فلسطین و کشته شدن غیر نظامیان به ویژه زنان و کودکان بی‌گناه مهر سکوت از زبان خود بردارند؟!
مردم مبارز فلسطین به خوبی می‌دانند که هدف رژیم صهیونیستی از اعمال فشار، خاموشی چراغ پرفروغ مقاومت و از پا در آوردن دولت مردمی حماس و خلع سلاح تمامی مبارزان است.
آنان می‌دانند که هدف از محاصره‌ی اقتصادی و غذایی غزه، خاموش ساختن شعله‌های بیداری و قیامی است که ملت فلسطین برای تداوم حیات خود برگزیده است. مقاومت جانانه‌ی مردم غزه در نبرد 22 روزه‌ی سال پیش، نمایش بخشی از قدرت مردم فلسطین به رهبری جنبش حماس بود که چشم جهانیان را به خود خیره ساخت.
روز قدس روز تجدید پیمان با مردم مظلوم فلسطین است. این روز که با رهنمود بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) در آخرین جمعه‌ی ماه مبارک رمضان بنیان نهاده شده، هم اکنون به مظهر وحدت امت اسلام در برابر جنایت کاران صهیونیستی بدل گردیده است. از این رو همان گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای «مدظله‌العالی» در خطبه‌های نماز جمعه‌ی تهران اعلام فرمودند، باید در برابر دستان تفرقه افکن ایستاد و نگذاشت که شعله‌ی تفرقه و اختلاف دامن گیر این راهپیمایی پر شکوه شود.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامی داشت روز جهانی قدس و حماسه‌ی مقاومت مردم مظلوم فلسطین و با تاکید بر ضرورت وحدت و همدلی مسلمانان در این روز شکوه آفرین همگان را به حضور در راهپیمایی این روز فرا می‌خواند.
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

( تابلو اعلانات )

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom