Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز437
دیروز1644
در هفته7005
در ماه42627
مجموع2185638

بازدید کنندگان برخط

1
Online

پيام‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ علماي‌ جهان‌ اسلام‌ به‌ دنبال‌ جنايات‌ رژيم‌ صهيونيستي‌
در تاريخ 03/02/1375

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏


حضرات‌ آقايان‌ علماء بلاد دامت‌ افاضاتهم‌

با سلام‌ و تقديم‌ تحيت‌

همانطور كه‌ مطلع‌ هستيد حملات‌ اخير رژيم‌ صهيونيستي‌ اسرائيل‌ به‌ لبنان‌ لطمات‌ بسيار سنگيني‌ را به‌ مردم‌ عزيز مسلمان‌ و مسيحي‌ و ساير فرق‌ ديني‌ اين‌ ديار وارد نموده‌ است‌.

كشتار مردم‌ بي‌دفاع‌ خصوصاً زنان‌ و كودكان‌ و سالخوردگان‌ و انهدام‌ وحشتناك‌ اماكن‌ غير نظامي‌ و تعرض‌ به‌ مراكز درماني‌، پناهگاههاي‌ عمومي‌ و مدارس‌ و اماكن‌ مذهبي‌ بدون‌ هيچگونه‌ توجيه‌ منطقي‌، دل‌ تمامي‌ آزادگان‌ و روشنفكران‌ مذهبي‌ و غير مذهبي‌ را در سراسر جهان‌ به‌ درد آورده‌ است‌. سياست‌ زمين‌ سوخته‌ از سوي‌ اسرائيل‌، بخشي‌ از سرزمين‌ بي‌ پناه‌ و محروم‌ لبنان‌ را به‌ ويرانه‌اي‌ تبديل‌ نموده‌ است‌، وسعت‌ فجايع‌ انساني‌ و غير انساني‌ به‌ حدي‌ است‌ كه‌ كمك‌ رساني‌ گروههاي‌ امدادي‌ در مقايسه‌ با آن‌ بسيار ناچيز و اندك‌ جلوه‌ مي‌نمايد و پاسخگوي‌ صدها هزار آواره‌ مظلوم‌ و رنج‌ كشيده‌ و مصدومين‌ اين‌ تجاوز نمي‌باشد.

آنچه‌ در اين‌ واقعه‌ بسيار درد ناك‌ تأسف‌ همگان‌ را برانگيخته‌ است‌ سكوت‌ و بي‌ تفاوتي‌ مجامع‌ بين‌ المللي‌ و دول‌ مختلف‌ اسلامي‌ و غير اسلامي‌ مي‌باشد.

البته‌ اينگونه‌ فجايع‌ از ناحيه‌ رژيم‌ غاصب‌ اسرائيل‌ كه‌ اساس‌ شكل‌گيري‌ آن‌ بر قتل‌ و كشتار و اخراج‌ مردم‌ بي‌ پناه‌ و مظلوم‌ فلسطين‌ اشغالي‌ است‌ تازگي‌ ندارد. از رژيم‌ ستمگر و خونخواري‌ كه‌ به‌ دنبال‌ رؤياي‌ تشكيل‌ حكومت‌ از نيل‌ تا فرات‌ دست‌ خود را به‌ هر جنايت‌ ننگين‌ و شرم‌ آوري‌ آلوده‌ است‌ عجيب‌ نيست‌ كه‌ اينگونه‌ زنان‌ و كودكان‌ را آماج‌ سخت‌ترين‌ حملات‌ قرار بدهد.

تاريخ‌ حيات‌ نه‌ چندان‌ طولاني‌ اين‌ رژيم‌ كه‌ سراسر از تجاوز و قتل‌ و غارت‌ و كينه‌ توزي‌ و كشتار وحشيانه‌ است‌ گواه‌ صدق‌ اين‌ مدعا مي‌باشد.

البته‌ حمايت‌ بي‌ دريغ‌ و رسمي‌ (شيطان‌ بزرگ‌) آمريكا كه‌ داعيه‌ رهبري‌ جهاني‌ و نظم‌ نوين‌ را دارد به‌ همراه‌ سكوت‌ بسياري‌ از دول‌ غربي‌ مهر تأئيدي‌ بر اين‌ جنايت‌ و خونريزي‌ سفاكانه‌ زده‌ است‌. سياست‌ دو گانه‌اي‌ كه‌ شوراي‌ امنيت‌ سازمان‌ ملل‌ و ساير مجامع‌ بين‌ المللي‌ در برخورد با مسائل‌ جهاني‌ در پيش‌ گرفته‌اند نتيجه‌اي‌ جز تداوم‌ اينگونه‌ تجاوزات‌ به‌ دنبال‌ نخواهد داشت‌. مؤسسات‌ دفاع‌ از حقوق‌ بشر اين‌ مناديان‌ دفاع‌ از آزادي‌ و منشور سازمان‌ ملل‌ چه‌ تفسيري‌ از حقوق‌ انساني‌ دارند كه‌ آن‌ را در لبنان‌ پايمال‌ شده‌ نمي‌پندارند؟

امروز مناديان‌ صلح‌ با اسرائيل‌ و كساني‌ كه‌ فكر مي‌كنند واگذاري‌ امتيازهاي‌ بيشتر به‌ اين‌ رژيم‌ خشن‌ و تشنج‌زا زمينه‌ صلح‌ و آرامش‌ را در منطقه‌ فراهم‌ مي‌كند چه‌ پاسخي‌ در توجيه‌ اين‌ همه‌ كشتار و تجاوز دارند؟ البته‌ هيچ‌. برگزار كنندگان‌ كنفرانس‌ شرم‌ الشيخ‌ ـ كه‌ دير زماني‌ از انعقاد آن‌ نمي‌گذرد، كه‌ مدعي‌ مبارزه‌ با تروريسم‌ بوده‌ و مجاهدين‌ و مدافعين‌ از آزاديهاي‌ فردي‌ و اجتماعي‌ را متهم‌ به‌ بنياد گرايي‌ و تروريسم‌ مي‌كردند، چگونه‌ است‌ كه‌ در برابر اين‌ تروريسم‌ صريح‌ و آشكار دولتي‌ رژيم‌ اسرائيل‌ سكوت‌ پيشه‌ نموده‌اند؟

خداوندا از اين‌ همه‌ بي‌ عدالتي‌ و ظلم‌ به‌ تو پناه‌ مي‌بريم‌ و در رفع‌ آن‌ از تو يگانه‌، هستي‌ بخش‌ مدد مي‌جوييم‌.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ ضمن‌ عرض‌ تسليت‌ اين‌ مصيبت‌ دردناك‌ و مولمه‌ به‌ همه‌ علما و روشنفكران‌ مذهبي‌ و غير مذهبي‌ و آزادگان‌ سراسر جهان‌ به‌ حكم‌ رسالت‌ سنگيني‌ كه‌ در اين‌ برهه‌ خطير از زمان‌ احساس‌ مي‌كند، اعلام‌ مي‌نمايد امروز سكوت‌ در مقابل‌ اين‌ فجايع‌ غير انساني‌ خيانت‌ به‌ همه‌ بشريت‌ و همه‌ ارزشهاي‌ الهي‌ و انساني‌ بوده‌ و در پيشگاه‌ خداوند بزرگ‌ گناهي‌ نابخشودني‌ محسوب‌ مي‌گردد. هر كس‌ در هر كجا و در هر مقام‌ و به‌ هر شكل‌ ممكن‌ بايد اين‌ جنايات‌ را محكوم‌ نموده‌ و حمايت‌ از مردم‌ محروم‌ و بي‌ پناه‌ و مصدوم‌ و آسيب‌ ديده‌ از اين‌ تجاوزات‌ را اولين‌ وظيفه‌ خود تلقي‌ نمايد كه‌ همانا نبي‌ اكرم‌ محمد مصطفي‌ صلي‌ الله عليه‌ و آله‌ و سلم‌ فرمودند: "من‌ سمع‌ رجلا ينادي‌ يا للمسلمين‌ فلم‌ يجبه‌ فليس‌ بمسلم‌"

والسلام‌ علي‌ من‌ اتبع‌ الهدي‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom