Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز355
دیروز1240
در هفته6354
در ماه30247
مجموع2000471

بازدید کنندگان برخط

3
Online

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی دبیر کمیسیون حوزه و بین الملل در دهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد که عصر روز پنج شنبه مورخ 18 آذر 1395 در سالن همایش های بین المللی رسول اعظم(ص) مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، گزارش این کمیسیون را تشریح کرد.


وی با تبیین رسالت بین المللی حوزه های علمیه اظهار داشت: ما رسالت بین المللی حوزه انقلابی را در چهار بخش آموزش، پژوهش، تبلیغ و ارتباطات مطرح کردیم و البته این رسالت مبتنی بر اصول، مؤلفه ها و برنامه هایی است.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی با اشاره به تعریف و شاخصه های حوزه انقلابی در عرصه بین الملل افزود: این حوزه نخست صاحب شناخت و تبیین آموزشی و ترویج اسلام ناب محمدی و متکی بر اندیشه های امام و رهبری در مواجهه با اسلام آمریکایی است و در سیاست گذاری های خود در تحقق فرهنگ و ارزش های اسلامی در عرصه جهانی تلاش می کند و سوم حوزه انقلابی، مسؤول در برابر نیازها و چالش ها است و چهارم تعامل فعال در راستای تحقق رسالت های بین المللی است.

وی به اصول و مؤلفه های حوزه انقلابی نیز اشاره کرد و ابراز داشت: معرفت دینی مبتنی بر قرآن و مکتب اهل بیت(ع) و عقلانیت و دوم عدالت گستری و ظلم ستیزی و دفاع از ملل مظلوم، سوم حمایت از جبهه مقاومت اسلامی و فلسطین و مبارزه با استکبار جهانی از مؤلفه های اساسی حوزه انقلابی است.

دبیر کمیسیون حوزه و بین الملل دهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد با اشاره به برنامه های چهارگانه حوزه انقلابی درعرصه بین الملل ابتدا به مسأله آموزش اشاره کرد و یادآور شد: تحول در نظام آموزشی و مواد درسی متناسب با نیازهای روز و دوم ایجاد رشته های تخصصی، اعزام فضلای حوزه به مراکز تخصصی دنیا به صورت بورسیه در جهان، تربیت اساتید متخصص در علوم اسلامی و انسانی و اعزام به مراکز علمی جهان از مهمترین این موارد است.

دبیر کمیسیون حوزه و بین الملل خاطرنشان کرد: در بخش پژوهشی ما برنامه هایی داشتیم که از جمله آن می توان به جهت دهی پژوهش های حوزوی به سوی مسائل مطرح در دنیای معاصر، تدوین کتب ونشریات با رویکرد تقریب و انقلابی برای مخاطبان بین المللی به تفکیک مذاهب خودشان، رصد شبهات و سؤالات جهانی در مورد شیعه و پاسخ دادن، نهضت ترجمه چاپ و انتشار کتب حوزه برای جامعه جهانی وبرعکس و معرفی ابعاد نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب به جامعه جهانی اشاره کرد.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom