Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز336
دیروز1240
در هفته6335
در ماه30228
مجموع2000452

بازدید کنندگان برخط

3
Online

حجت الاسلام والمسلمین عبدالفتاح نواب بعنوان دبیر کمیسیون تخصصی حوزه و روحانیت دهمین اجلاس سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد در نوبت عصر این اجلاس گزارش کمیسیون مربوطه را ارائه نمود.


وی تاکید بر ضمانت اجرایی مطالب ارائه شده و پرهیز از احیای افراد زاویه دار، اجرای منویات رهبر معظم انقلاب، پیگیری جدی مقوله تحول را بخشی از موضوعات مطرح شده در این کمیسیون ذکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب نقش حوزه های علمیه را نقش مادری برای نظام دانست و تاکید کرد: جامعیت، مردمی بودن، فراجناحی بودن روحانیت در مسائل مختلف بویژه امور سیاسی مساله ای است که باید برای آن اقدام شود.

وی بیان کرد: تحول باید با حفظ اصول و تراز ارزشمند حوزه های علمیه دنبال شود.

دبیر کمیسیون حوزه و روحانیت دهمین اجلاس سراسری جامعه مدرسین، توجه به نخبه پروری، توجه به فضای مجازی، بازنگری در نظام پذیرش حوزه، توجه به عنصر انقلابی بودن داوطلبان و لزوم پاسخگویی روحانیت به مسائل شرعی و شبهات را از دیگر مسائل مطرح شده در این کمیسیون مطرح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب بیان داشت: در این کمیسیون همچنین تاکید شد که الگوی انقلابی بودن حوزه حضرت امام هستند که در تمام صحنه ها بدون ملاحظه و انقلابی عمل کردند و وصیت نامه ایشان نباید در حوزه مغفول بماند.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom