Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز368
دیروز1240
در هفته6367
در ماه30260
مجموع2000484

بازدید کنندگان برخط

1
Online

آیت الله مرتضی مقتدایی قائم مقام جامعه مدرسین در مراسم افتتاحیه کمیسیون‌های تخصصی دهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد، از حضور علما و شخصیت ها در دهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد، قدردانی کرد.


وی از اهداف برگزاری اجلاسیه های جامعه مدرسین، هم‌اندیشی اعضای جامعه مدرسین با علمای سراسر کشور ذکر نمود و تصریح کرد: دور هم نشستن علما با یکدیگر و بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مختلف آثار و برکات بسیاری دارد.

آیت الله مقتدایی ابتکار برگزاری اجلاسیه های جامعه مدرسین را مربوط به بزرگان این نهاد برجسته حوزه دانست و تصریح کرد: افزون بر برگزاری اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد که در قم برگزار می‌شود، اجلاسیه هایی نیز به صورت منطقه ای برگزار می شود که نخستین دوره آن به صورت استانی در مشهد مقدس برگزار شد.

وی بیان داشت: بعد از برگزاری نخستین اجلاسیه به صورت استانی تصمیم گرفته شد که اجلاسیه ها به صورت منطقه ای برگزار شود و اعضای جامعه مدرسین با حضور در استان ها جلسات باشکوهی را برگزار کرده‌اند که آثار بسیار خوبی را نیز به دنبال داشته است.

ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره حوزه انقلابی و لزوم انقلابی ماندن حوزه‌های علمیه، گفت: جامعه مدرسین تصمیم گرفته است که موضوع دهمین اجلاسیه خود را بر همین موضوع استوار کند و راهکار و بایسته‌های تحقق آن را مورد بحث و تبادل نظر قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: در کمیسیون‌های چهارگانه حوزه و روحانیت، سیاسی و اجتماعی، حوزه و بین الملل و فرهنگی تبلیغی مسائل مختلف مورد بحث و تبادل نظر علما قرار خواهد گرفت و ابعاد مختلف حوزه انقلابی مورد تحلیل و اظهار نظر علما قرار می گیرد.

آیت الله مقتدایی تصریح کرد: فردا پنج شنبه 18 آذرماه 1395 نیز اجلاسیه رسمی با حضور و سخنرانی بزرگان، مراجع، علما و شخصیت‌های برجسته برگزار می‌شود و دبیران کمیسیون‌ها نیز گزارش‌های مربوطه را ارائه خواهند کرد.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom