Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1029
دیروز1694
در هفته2723
در ماه43940
مجموع331479

بازدید کنندگان برخط

2
Online

 آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقيه در استان آذربایجان شرقی در نهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد با اشاره به روایتی به تبیین جایگاه روحانیت و علمای دین پرداخت.

 
وی با اشاره به اظهارت حضرت آیت الله العظمی مکارم شيرازي در این اجلاسیه مبنی بر این که امروز ما مشکل چندانی در عرصه نظامی نداریم، گفت: الحمدلله نیروهای مسلح ما آمادگی بسیار خوبی دارند، با توجه به تجهیزات کاملی که در اختیار داریم و در این عرصه خودکفا هستیم، جای نگرانی وجود ندارد.
 
وی با اشاره به اهمیت مسائل اقتصادی در جامعه و مشکلات ایجاد شده در این زمینه خاطرنشان کرد:  دولت و ملت باید دست به دست هم دهند و رکود ایجاد شده را رفع کنند.
 
این استاد حوزه با تاکید بر این که واگذاری های اشتباه به نام خصوصی سازی باید جبران شود، گفت: اگر به تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب در این زمینه عمل می کردیم دچار چالش نمی شدیم.
 
آیت الله مجتهد شبستری با بیان این که در هیچ کجای دنیا این مقدار اسراف و بریز و بپاش وجود ندارد، تصریح کرد: متاسفانه تجمل گرایی روز به روز گسترده می شودو باید علمای دین و بزرگان با راهنمایی های خود و تبیین سبک زندگی رسالت خود را در این عرصه انجام دهند.
 
وی با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب، مسائل فرهنگی را دارای اهمیت بیشتری از مسائل اقتصادی دانست و گفت: جسارت هایی که به حضرت رسول(ص) شده قابل تحمل نیست.
 
وی افزود: داعش دست پرورده خود اینها است، باید در کشور حرکت هایی بر علیه این فعالیت های مذبوحانه و اهانت هایی که به حضرت رسول(ص) شده صورت گیرد.
 
آیت الله مجتهد شبستری در ادامه بر لزوم هجرت علما و فضلای حوزه از قم به دیگر مناطق کشور تاکید کرد و گفت: امروز در بسیاری از مناطق و استان ها ما با کمبود روحانی مواجه هستیم؛ ما در دستگاه قضا، منصب امامت جماعت و جمعه با کمبودهایی نیازمندیم و حوزه برای رفع این نیازها باید تدبیری اتخاذ کند.
 
وی تاکید کرد: طرح هجرتی که از سوی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه آغاز شده طرحی بسیار خوب اما کافی نیست و باید گسترش و توسعه پیدا کند تا نیازهای مناطق را بتوانیم رفع کنیم.
 
آیت الله مجتهد شبستری گفت: در شرایطی که تبلیغات بسیاری علیه مقدسات و عقاید و باورهای جوانان ما می شود و غرب تهاجم فرهنگی همه جانبه ای را آغاز کرده است باید ما به فکر باشیم، جامعه مدرسین و شورای مدیریت با هماهنگی با مراجع عظام تقلید تدبیری بیندیشند تا بتوانیم به نیازها جامه عمل بپوشانیم.

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom