Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز545
دیروز1342
در هفته8455
در ماه44077
مجموع2187088

بازدید کنندگان برخط

4
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در تقدير و تشكر از تشريف فرمايى مقام معظم رهبرى حضرت آيت الله خامنه‏اى «مدظله العالى» به قم
در تاریخ 19/07/1379
بسم الله الرحمن الرحیم  

سپاس خداوند منان را كه شهر قم را مفتخر به ميزبانى از ميهمان عالى قدرى نمود كه با قدوم مبارك خود شور و نشاط و توفيق و هدايت را به ارمغان آورد.
قم در ايام ميزبانى از مقام معظم رهبرى حال و هواى ديگرى داشت. اشتياق وصف ناشدنى اقشار مختلف مردم و روحانيون در ديدار با مقتدا و رهبر عزيز خود حاكى از پيوند عميق مردم و حوزه‏هاى علميه با رهبرى نظام بود.
ديدارها و ملاقاتهاى متعددى كه در ايام تشريف فرمايى اين ميهمان عزيز برگزار گرديد فرصت مغتنمى بود كه مردم و روحانيت شيعه با بيانى نو و دلسوزانه با اركان اقتدار و عزت ايران اسلامى و انقلاب عزيز آشنا گردند. بيان چالش‏ها، آسيب پذيرى‏هايى كه از ناحيه غفلتها و سوء تدبيرها متوجه حركت نظام اسلامى مى‏باشد افشاى تلاش همه جانبه دشمنان خارجى و برخى عناصر وابسته داخلى آنها در لطمه به ارزش‏هاى انقلابى نكات ارزشمندى بود كه توجه به آنها نقش مؤثرى در خنثى سازى جريانهاى انحرافى و تداوم خط اصيل انقلاب خواهد داشت.
در اين سو به يمن الهى حوزه علميه قم فرصت گرانقدرى به دست آورد تا با رهنمودهاى و ديدگاههاى آن رهبر معظم در ارتباط با راه كارهاى ارتقاء علمى و عملى حركت حوزه‏هاى علميه و همچنين بالا بردن كيفى كارآمدى آن آشنا گردند لازم است كه مسئولان محترم حوزه در عرصه سياستگزارى و مديريت حوزه علميه رهنمودهاى معظم‏له را در زمينه‏هاى مختلف مد نظر قرار داده، طرح‏هاى راهبردى متناسب را جهت پى‏گيرى فرمايشات ايشان تهيه نمايند.
جامعه مدرسين حوزه علميه قم پى‏گيرى تحقق رهنمودهاى معظم له را در زمينه‏هاى مختلف در دستور كار خود قرار داده و كليه مساعى خود را در انجام اين مهم به كار خواهد گرفت. برخود لازم مى‏دانيم از اين ميهمان عزيز تقدير و تشكر نموده بقاء عمر با عزت وى را از خداوند منان مسئلت نمائيم.
همچنين از كليه عزيزانى كه با خدمات بى دريغ خود مقدمات اين سفر و توفيق ديدار شهر قم و حوزه علميه را با آن وجود شريف فراهم نمودند كمال تشكر نمائيم.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه علميه قم
محمد يزدى

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom