Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز563
دیروز1342
در هفته8473
در ماه44095
مجموع2187106

بازدید کنندگان برخط

3
Online

بيانيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ مناسبت‌ روز جهاني‌ قدس‌
در تاريخ 19/08/1383

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
ملّت‌ مسلمان‌ و غيرتمند!‌

در آستانه‌ روز جهاني‌ قدس‌، ضمن‌ شكر و سپاس‌ ليالي‌ متبركه‌ قدر، قبولي‌ طاعات‌ و عبادات‌ روزه‌داران‌ عزيز را از خداوند منّان‌ خواستاريم‌.

ربع‌ قرن‌ از اعلام‌ روز جهاني‌ قدس‌ به‌ وسيله‌ معمار كبير انقلاب‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ رضوان‌الله‌ تعالي‌ عليه‌ مي‌گذرد.

استفاده‌ هوشمندانه‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌(ره‌) از مظلوميّتي‌ تاريخي‌ و انگيزه‌ صحيح‌ عدالت‌خواهي‌ همراه‌ با فراهم‌ نمودن‌ زمينه‌اي‌ مشترك‌ ميان‌ همه‌ مسلمانان‌ جهان‌، روز جهاني‌ قدس‌ را به‌ واقعه‌اي‌ ماندگار و غير قابل‌ انكار در جهان‌ اسلام‌ تبديل‌ كرده‌ است‌. روزي‌ كه‌ برپايي‌ تظاهرات‌ در آن‌ چون‌ خاري‌ در گلوي‌ زياده‌خواهان‌ و سلطه‌طلبان‌ جهاني‌ گير كرده‌ و برنامه‌هاي‌ آنان‌ در يكپارچه‌ و مقهور كردن‌ خاورميانه‌ را بهم‌ ريخته‌ است‌.

در ادامة‌ جناياتي‌ كه‌ بر ملّت‌ مظلوم‌ فلسطين‌ واقع‌ مي‌شود، رژيم‌ غاصب‌ صهيونيستي‌ همچنان‌ ددمنشانه‌ و با اعمال‌ خشونت‌، ملّتي‌ را از خانه‌ و كاشانة‌ خود آواره‌ مي‌كند و هر روز، در ميان‌ سكوت‌ و گاه‌ تأييد كشورهاي‌ مدعي‌ دفاع‌ از حقوق‌ بشر و بي‌ تفاوتي‌ و غفلت‌ آزاردهنده‌ اغلب‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ كودكان‌ و زنان‌ و پيرمردان‌ و پيرزنان‌ بي‌ گناه‌ را كشتار مي‌كند.

علي‌رغم‌ تمامي‌ مظالم‌ و حمايتهاي‌ بي‌ دريغ‌ شيطان‌ بزرگ‌ از رژيم‌ غاصب‌، مسلمانان‌ آگاه‌ سرزمينهاي‌ اشغالي‌ با دست‌هاي‌ خالي‌ مقاومت‌ افسانه‌اي‌ ملّت‌ فلسطين‌ را رقم‌ مي‌زنند و همة‌ دلخوشي‌ و اميد آنان‌ كه‌ در صحنه‌ هستند به‌ حمايتهاي‌ معنوي‌ امّت‌ بزرگ‌ اسلام‌ است‌.

در شرائط‌ كنوني‌ كه‌ بوش‌، مجدداً به‌ رياست‌ جمهوري‌ آمريكا انتخاب‌ شده‌ و داعية‌ ادامة‌ فشار بر مسلمانان‌ را دارد و در موقعيتي‌ كه‌ به‌ احتمال‌ زياد تغييراتي‌ در كادر رهبري‌ ملّت‌ فلسطين‌ پديدار خواهد شد، اميد است‌ انشاءالله‌ مسلمانان‌ متعهد جهان‌ و به‌ ويژه‌ ملّت‌ هوشيار ايران‌ اسلامي‌ با درك‌ صحيح‌ از شرائط‌ زماني‌، با شركت‌ گسترده‌ در تظاهرات‌ روز جهاني‌ قدس‌ به‌ وظيفه‌ خود عمل‌ كرده‌ و جلوداري‌ خود در رشد معنويت‌ و عدالت‌خواهي‌ را به‌ جهانيان‌ نشان‌ دهند و همچون‌ گذشته‌ نگذارند مقاومت‌ دليرانه‌ ملّتي‌ زجر كشيده‌ فرو كش‌ كند.

توجه‌ به‌ وجود مبارك‌ حضرت‌ ولي‌ عصر(عج‌) به‌ عنوان‌ تنها منجي‌ مظلومان‌ و مستضعفان‌ عالم‌ و استعانت‌ از ساحت‌ مقدسش‌ در مقابله‌ با شياطين‌، در تظاهرات‌ امسال‌ بايد مد نظر همگان‌ باشد.

و السلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌‏
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom