Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1627
دیروز1483
در هفته4849
در ماه40471
مجموع2183482

بازدید کنندگان برخط

20
Online

حجت الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال گزارش کمیسیون تولید منظومه معرفتی و ارزشی نظام اسلامی را تشریح کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال رییس کمیسیون در نوبت عصر دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد گزارش کمیسیون تولید منظومه معرفتی و ارزشی نظام اسلامی را تشریح کرد.


وی با بیان این که حدود سه ماه کمیسیون ها جلسات تخصصی در سطح استان ها داشتند و خروجی ارسالی کمیسیون ها در کمیته ای علمی مورد بررسی قرار گرفت، گفت: در جلسه دیروز در کمیسیون های چهارگانه مجموع مطالب قم و استان ها به بحث گذارده شد.


حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال گفت: در این کمیسیون هشت مطلب به عنوان کلیات و چهارده مطلب به عنوان مصوبات آمده است؛ پایه ریزی برنامه های متقن با همفکری نخبگان حوزوی و نهادهای همسو در تولید منظومه معرفتی و ارزشی نظام اسلامی، تمدن سازی در بستر تولید فکر و تربیت نیرو، توجه به چیستی، چگونگی رسالت حوزه در تحقق اهداف و آرمان های انقلاب در گام دوم، تولید منظومه معرفتی و ارزشی انقلاب اسلامی نیازمند اجتهاد مستمر و توسعه مباحث اجتهادی در عناوین معرفتی علوم انسانی، نوآوری بر اساس اولویت ها و توجه به جنبه های تحققی، کاربست و تبیین نظام و منظومه فکری مقام معظم رهبری در تولید نرم افزار معرفتی و ارزشی نظام اسلامی، شناسایی و استفاده از انظار شخصیت ها، بهره گیری از اسناد ابلاغی رهبر معظم انقلاب و توجه بیشتر و عملی به مطالبات معظم له، تولید منظومه معرفتی و ارزشی نظام اسلامی از جمله موارد مهم مطرح شده در کمیسیون بوده است.


وی به تاکیدات ارائه شده در این کمیسیون اشاره کرد و ارائه متقن و عزم جدی در تحقق برنامه ها در فضای عمومی به صورت فعال، سوق دادن رساله های حوزوی در جهت تولید منظومه معرفتی نظام، حمایت معنوی و مادی از نخبگان در موضوع تولید منظومه معرفتی و ارزشی نظام اسلامی، شناخت و تبیین نیازها و قوت های نظام اسلامی، تهیه و تقویت متون آموزشی، تلاش جهت اقناع فکری، اندیشه سازی حکمرانی الهی در عصر جدید بر اساس خرد ورزی، استقرار عدالت و تلاش در جهت تحقق صلح جهانی را از مهم ترین تاکیدات بیان کرد.


حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال، تبیین و تحلیل مبانی معرفتی در ساحت های اداره نظام اسلامی، توجه بیش از پیش به راهکارهای عملیاتی شده، توجه و تامین نیازهای معرفتی در جهت توسعه و تعمیق دین داری جامعه اسلامی، پویایی کرسی های نظریه پردازی، توجه اکید به ضرورت های مقابله با افکار انحرافی و خرافی، نظارت، آسیب شناسی، طراحی و راه اندازی رشته های علوم انسانی، برنامه ریزی در راستای حرکت های منسجم روحانیت در مسیر علم و پژوهش های بنیادین، توجه به شعارهای سال و سندهای ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب در نشست های علمی و پژوهشی را از مهم ترین مصوبات کمیسیون تولید منظومه معرفتی و ارزشی نظام اسلامی برشمرد.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom