Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز329
دیروز1136
در هفته2619
در ماه26512
مجموع1996736

بازدید کنندگان برخط

3
Online

 پیام تقدیر و تشکر بیت مرحوم حضرت آیت الله حاج شیخ محمد یزدی (ره)

 

مورخ1399/10/01

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

مِنَ الْمُؤْمِنينَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضى‏ نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبْديلاً

(احزاب: 23)

با رحلت حضرت آيت الله محمد يزدی قدس الله نفسه الزکيّه، ایامی آکنده از غم و اندوه برما گذشت. ما پدری مهربان و استادی کامل را از دست دادیم.

پيش از انقلاب سخنرانی‌های آتشينِ برآمده از اعتقاد و يقين خالص او به نهضت امام خمينی قدس سرّه؛ عشق به اسلام و انقلاب را در دل‌ها شعله‌ور می‌کرد. او برای احيای نهضت اسلامی مشقّت‌های فراوان زندان‌ها و تبعیدها را به جان خريد.

پس از انقلاب، حضور ایشان و انجام وظيفه در مسير پيش‌برد آرمان‌های انقلاب اسلامی و صيانت از آن در سنگرهای گوناگونی مانند مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان، قوه قضاییه، مجلس خبرگان رهبری، مهدیه تهران، رسيدگی به شئون حوزه‌های علمیه و مجالس درس و بحث ادامه یافت و با نيک‌نامی به فرجام رسید. مجاهدت‌های مستمر يادشده؛ هرگز آن وجود گرامی را از ما دور نکرد و خانواده، همواره دست پرمهر او را بر سر خود احساس می کرد. معرفت و محبت شگفت او به اسلام و ذوات مقدس معصومان (عليهم السلام) و عشق به حضرت ولی‌عصر(عج) و نائبان بر حقش امام خمینی  و رهبری عظیم‌الشان انقلاب، از او شمعی فروزان از معرفت و عاطفه در ميان ارحام، بستگان و ارادتمندان ساخته بود.

آن فقیه عالیقدر همه وجود خود را وقف اسلام، نظام اسلامی و پاسداری بی‌وقفه از ارزش‌های اسلامی کرد. فقيهی جامع و اثرگذار که پس از عمری مجاهدت‌های خستگی‌ناپذیر و فداکاری و ایثار در راه اعتلای  کلمه توحید و معارف اهل بيت (عليهم السلام) با آرامش و اطمينان به ملکوت اعلی پيوست. بر خود فرض می‌دانیم شاکر الطاف الهی و سپاس‌گزار محبت و همدردی همه عزیزانی باشیم که هر يک با ابراز لطف و محبت خود بر دل‌های دردمند ما مرهم نهادند.

بدین‌وسیله مراتب سپاس و قدردانی متواضعانه خود را به پيشگاه مقام معظم رهبری (مدّظله الوارف)، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، اعضای محترم جامعه مدرسین حوزه علميه قم، رییس و نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری، اعضای معزز شورای نگهبان، رییس جمهور و اعضای محترم هيأت دولت، رییس و نمایندگان عزيز مجلس شورای اسلامی، رییس و اعضای مکرّم قوه قضاییه، رییس و اعضای بزرگوار مجمع تشخیص مصلحت نظام، علما و فضلای شريف حوزه و دانشگاه، شورایعالی حوزه علمیه، ائمه جمعه و نمایندگان محترم ولی فقیه در استان‌ها، نهادها و ارگان‌ها، تولیت محترم آستان قدس رضوی، آستانه مقدسه حضرت معصومه (سلام الله عليها)، صدا و سیما، شخصیت‌های کشوری و لشگری، مسئولان و مدیران استان قم: استاندار، شهردار و فرماندار محترم، اقوام، دوستان، آشنایان و آحاد ملت شريف ایران اسلامی اعلام می کنیم و از کسانی که به صورت کتبی یا تلفنی و یا با حضور در مراسم تشییع و خاک‌سپاری شرکت کرده و یا با نماز و دعای خود روح بلند ایشان را میهمان کرده و فقدان آن عزیز راحل را تسلیت گفتند و موجب تسلای بازماندگان شدند، سپاسگزاری می‌کنيم.

حضور با شکوه و دور از انتظار انبوه مومنان و به خصوص طلاب و فضلای انقلابی در مراسم تشییع و خاک‌سپاری پیکر آن پيرو شايسته و صادق امام (قدس سرّه الشريف) و يار با وفای رهبری (دام ظله العالی) به رغم اهتمام خانواده بر سرعت در مراسم تجهيز و سفارش آن مرحوم برای عدم ایجاد زحمت در این شرایط خاص، جلوه‌ای از حق‌شناسی مردم عزيز نسبت به ايشان بود. خدا را بابت همه الطاف بی کران پيدا و نهانش شاکريم. از خدای سبحان توفيق روزافزون همه مردم عزيز را در حمایت و دفاع همیشگی از نظام اسلامی و دستاوردهای آن، پيروی از رهبری عظيم الشأن انقلاب و پيوند با عالمان مکتب اهل بيت (عليهم السلام) خواستاريم و برای آن عزيز سفرکرده رضوان خدا و معيت با انبیاء و اولیاء الهی و شهيدان راه حق در آخرت را مسألت می‌کنيم.

انه سمیع و مجیب الدعاء

بیت مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد یزدی (ره)

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom