رئیس پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر امروز چهارشنبه 24 شهریور 1400 با معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار نمودند.

آیت‌الله محمدرضا آشتیانی معاون جامعه و مردم در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های انجام شده در این پژوهشکده گفتند: به نظر می‌رسد برای تکمیل برنامه‌های پژوهشکده به برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت نیاز باشد.

ایشان تهیه موسوعه امر به معروف و نهی از منکر را از برنامه‌های بلندمدت دانسته و اظهار داشتند: این کارها بسیار خوب و مفید است و لکن باید در کنار این کارهای بلندمدت به امور مورد نیاز جامعه و ستادهای استانی پرداخته شود.

معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین با اشاره به امور کوتاه‌مدت بیان کردند: آنچه که در حال حاضر ستادهای استانی امر به معروف و نهی از منکر شدیداً به آن نیاز دارند مبحث مهارت‌های امر به معروف و روش‌های مناسب و متناسب برای عمل به این دو فریضه الهی می‌باشد.

آیت‌الله آشتیانی در ادامه به مسأله تولید محتوا و مسأله‌محوری اشاره نموده و خاطر نشان کردند: یکی از مسائل مهم و اساسی برای احیای فریضتین توجه ویژه به تولید محتوا با موضوع مسأله محوری می‌باشد.

در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجلال رضوی مهر رئیس پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر گزارشی از فعالیت‌های آن پژوهشکده را ارائه نمودند.

ایشان تهیه موسوعه امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری درس‌های خارج امر به معروف و نهی از منکر در سطح حوزه، توجه به موضوعات امر به معروف و نهی از منکر در پایان‌نامه‌های سطح 3 و 4 حوزه علمیه و... را از اهم برنامه‌های پژوهشکده امر به معروف اعلام نمودند.