Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1428
دیروز1285
در هفته8712
در ماه32605
مجموع2002829

بازدید کنندگان برخط

5
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه عملیه قم،آیت الله حسینی خراسانی در دیدار با نمایندگان طلاب استان های  خراسان شمالی،جنوبی و رضوی ، عملیاتی کردن سفارش ها و توصیه  های سیاسی-الهی بنیانگذار جمهوری اسلامی در مسئله ارتباط بین روحانیت، فضلا، اساتید و مخصوصا ارتباط بین طلاب جوان خوش فکر و با انگیزه انقلابی با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  را مطالبه به حقی دانست و عنوان کرد: «اعضای جامعه مدرسین نیز دغدغه ها و مطالبات شما را قبول دارند و به سهم خودشان آن را پیگیری و درحد وسعشان به آن عمل می کنند.»

 عضو جامعه مدرسین به موضوع انتخابات ریاست جمهوری و تلاش دشمنان برای ناامیدی مردم اشاره و تصریح کرد: «بدخواهان به واسطه برجسته کردن برخی نارضایتی های مردمی از تنگناهای معیشتی و شرایط نسبتا نگران کننده کرونایی،  شبهاتی شیطانی چون عدم استقبال مردم از انتخابات را ترویج می دهند. بنابراین با توجه به شرایط ویژه حاکم بر کشورمان باید کم کم به موضوع انتخابات ریاست جمهوری ورود کنیم.»

عضو مجلس خبرگان رهبری، حوزه علمیه، روحانیت و علما را در خط مقدم صیانت از عزت مردم و خدمت به جامعه  برشمرد و بیان داشت: «حوزه علمیه، روحانیت عزیز و علمای بزرگوار همواره در طول تاریخ مطابق اسناد غیرقابل انکار و به اذعان و اعتراف همگان، درخط مقدم صیانت از عزت مردم و خدمت به جامعه بوده اند. البته امروزه این حرکت پررنگتر، برجسته تر و عمیق تر از گذشته است، چرا که امروز عصر حاکمیت روحانیت است.»

استاد حوزه علمیه قم افزود : «طلبه های ما مخصوصا طلاب جوان و انقلابی به حسب امکانات، دینشان را به نظام و انقلاب اداء کرده اند و کماکان در عرصه های مختلف همچون سیل ، زلزله و ماجرای کرونا، با تمام محدودیت ها و خطراتی که این طلاب عزیز را تهدید می کند، در قلب میدان  حاضرند و به یاری مردم می‌شتابند. در عرصه جهاد و دفاع مقدس و دفاع از حریم خاندان رسالت و مقابله با پدیده پلید داعش و نیز حمایت از انقلاب اسلامی و جایگاه ولایت فقیه، همواره در صحنه حاضر بودند و هستند. »

آیت الله حسینی خراسانی  به تمجید از مدیریت امام راحل و رهبر معظم انقلاب در شرایط ویژه کشور اشاره و تاکید کرد : «در 42 سال گذشته ، انقلاب اسلامی فراز و نشیب هایی داشته است؛ و در این مدت، رهبران معزز انقلاب برحسب وسعشان آنچه وظیفه شان بوده است به نحو احسن انجام داده اند.»

وی با اشاره به شرایط خاص کشور در بحران کرونا، افزود: «در یک سال اخیر هیچ کس به اندازه مقام معظم رهبری تلاش نکرده است. ایشان با رعایت تمام پروتکل هاکارهایشان را پیش برده اند. ملت شریف ما هم همچنین ثابت کردند که چیزی را کم نگذاشته اند و همیشه در صحنه حضور داشته اند.»

عضو جامعه مدرسین همچنین از تلاش های مسئولان و مدیران ارشد کشور تقدیر کرد و افزود : «از مسئولان و مدیران ارشد و تمام مسئولینی که تلاش می کنند، تشکر می کنیم. اگر زحمات مسئولین نبود الان ما جشن چهل و دومین سالگرد انقلاب را نمی گرفتیم .»

 ایشان به برخی مناقشات و بگو مگو ها در سطح مسئولان اشاره کرد و اظهار داشت: «البته برخی مسئولان آنگونه که از آنها انتظار می‌رفت، وارد میدان نشدند و یک سری مناقشات و بگومگوهای بی خود مطرح کردند و ازاین لحاظ نمی توان یک نمره قابل قبول به  برخی مسئولین بدهیم.»

 آیت الله حسینی خراسانی در بحث معیشت طلاب نیز تصریح کرد : درباره مشکل معیشتی آقایان طلاب محترم تلاشهایی صورت گرفته است که امید است نتیجه بخش باشد .

 

 

 

 

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom