Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز242
دیروز1136
در هفته2532
در ماه26425
مجموع1996649

بازدید کنندگان برخط

2
Online

محرم ماه دفاع از تمام ارزش های اخلاقی و انسانی است / عزاداری های امسال با درایت و عقلانیت بیش از پیش برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد حسینی خراسانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به فرا رسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش گفت: «محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر و مظلوم بر ظالم است. محرم ماه دمیده شدن روح آزادگی در پیکر خموده و خمیده و افسرده و پژمرده‌ی جامعه اسلامی است. محرم ماه جلوه گری عبودیت و تعلیم اوج بندگی؛ ماه پاکسازی باطن خویش از حب دنیوی و در نهایت، ماه شرافت و عزت و ایثار و فداکاری و ایستادگی در برابر هر ظلم و ظالمی و دفاع از تمام ارزش های اخلاقی، انسانی، دینی و در یک کلمه : ماه حسین و ماه رسیدن به خدا است.»

عضو جامعه مدرسین با تاکید بر اینکه جا ماندن از قافله حسینیان، حاصلش ندامت جبران ناپذیر است، گفت: « بر پایی مراسم عزای پسر رسول خدا(ص) و سوگواری و اندوه و گریه بر امام حسین و همه شهیدان کربلا _ علیهم السلام_ عبادت و از افضل طاعات و مایه خوشنودی خداوند متعال و قلب نازنین پیامبر و اهل بیت مکرمش و تسلی خاطر وارث خون حسین و یادگار خاندان رسالت و امامت؛ یعنی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است که باید با اخلاص و قصد قربت انجام پذیرد.»

وی با اشاره به شرایط محرم امسال و خطرات بیماری کرونا در جامعه، تاکید کرد: «عزاداری های امسال با درایت و عقلانیت بیش از پیش و با رعایت نظم و مقررات و شیوه نامه های بهداشتی، مطابق رهنمود رهبر حکیم انقلاب اسلامی و دیگر مراجع معظم تقلید (دامت برکاتهم)  برپا می شود تا برکات بی شمار ارادت به امام حسین (ع) بیش از هر زمانی شامل حال شیعیان و بلکه همه ستمدیدگان جهان باشد».

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom