Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6455
دیروز6812
در هفته52010
در ماه121942
مجموع1421722

بازدید کنندگان برخط

6
Online

آیت الله احمد بهشتی با اشاره به جایگاه کار و کارگری در اسلام گفت: وقتی به تاریخ زندگی پیامبر اسلام، ائمه طاهرین(ع) و انبیای سلف نگاه می‌کنیم می‌بینیم که آن‌ها هم کارگری می‌کردند. در روایت هم داریم پیامبری نیست مگر این که چوپانی کرده باشد، در زندگی ائمه اطهار(ع) هم می‌بینیم که کار و کارگری می‌کردند، امام علی(ع) در نخلستان کار می‌کردند و به کار اهتمام داشتند، اهل بیت(ع) عرق می‌ریختند و کار می‌کردند و از این راه سرمشق می‌دادند.


عضو جامعه مدرسین با بیان این که پیامبر اسلام فرمودند که دست کارگر را می‌بوسند، اظهار داشت: این موارد نشان می‌دهد که مسأله کار و کارگری در اسلام بسیار ارزشمند و مقدس است، رسول اکرم(ص) وقتی جوانی بیکار را مشاهده کردند فرمودند که از چشم ایشان افتاده است.

وی با بیان این که کشور با کار ساخته می‌شود نه با حرف، درباره تناسب وضعیت فعلی کارگران با معیارهای اسلامی ابراز داشت: از نظر اسلام باید حداکثر تلاش را برای رفاه کارگر انجام دهیم تا آن‌ها بر سر شوق بیایند. (خ-1324)

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom