Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز150
دیروز1739
در هفته1889
در ماه37511
مجموع2180522

بازدید کنندگان برخط

3
Online

رئیس پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر امروز چهارشنبه 24 شهریور 1400 با معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار نمودند.

آیت‌الله محمدرضا آشتیانی معاون جامعه و مردم در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های انجام شده در این پژوهشکده گفتند: به نظر می‌رسد برای تکمیل برنامه‌های پژوهشکده به برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت نیاز باشد.

ایشان تهیه موسوعه امر به معروف و نهی از منکر را از برنامه‌های بلندمدت دانسته و اظهار داشتند: این کارها بسیار خوب و مفید است و لکن باید در کنار این کارهای بلندمدت به امور مورد نیاز جامعه و ستادهای استانی پرداخته شود.

معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین با اشاره به امور کوتاه‌مدت بیان کردند: آنچه که در حال حاضر ستادهای استانی امر به معروف و نهی از منکر شدیداً به آن نیاز دارند مبحث مهارت‌های امر به معروف و روش‌های مناسب و متناسب برای عمل به این دو فریضه الهی می‌باشد.

آیت‌الله آشتیانی در ادامه به مسأله تولید محتوا و مسأله‌محوری اشاره نموده و خاطر نشان کردند: یکی از مسائل مهم و اساسی برای احیای فریضتین توجه ویژه به تولید محتوا با موضوع مسأله محوری می‌باشد.

در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجلال رضوی مهر رئیس پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر گزارشی از فعالیت‌های آن پژوهشکده را ارائه نمودند.

ایشان تهیه موسوعه امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری درس‌های خارج امر به معروف و نهی از منکر در سطح حوزه، توجه به موضوعات امر به معروف و نهی از منکر در پایان‌نامه‌های سطح 3 و 4 حوزه علمیه و... را از اهم برنامه‌های پژوهشکده امر به معروف اعلام نمودند.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom