Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز504
دیروز1342
در هفته8414
در ماه44036
مجموع2187047

بازدید کنندگان برخط

3
Online

لزوم ایجاد ارتباط بین خانه، مدرسه و دانشگاه با مسجد

دشمن جهت جلوگیری از روی کار آمدن دولت جوان و انقلابی تلاش می کند

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی در دیدار با اعضای شورای ستاد مردمی مساجد استان قم با تاکید بر اهمیت هماهنگ سازی و ساماندهی برنامه های مساجد گفت :ظرفیت مساجد ظرفیت بسیار بالایی است و در صورت توجه به این ظرفیت و ساماندهی آن می توانیم به نتایج مطلوبی دست یابیم .

معاون جامعه ومردم جامعه مدرسین با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم سپردن کارهای مهم به مردم افزود: با توجه به این که متدین ترین مردم کسانی هستند که در مساجد حضور می یابند، در صورتی که بتوانیم آنها را پای کار آورده و امور مهم را به آنها بسپاریم، می توانیم به موفقیت ها و پیروزی های بزرگی برسیم .

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با تاکید بر لزوم تلاش جهت اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب گفت: علیرغم کارهای بسیار زیادی که در طول 42 سال گذشته انجام گرفته است اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و باید با بازبینی برخی سیاستها و نظم بخشیدن و ساماندهی امور، جهت ایجاد اتحاد در تصمیم گیری ها برنامه ریزی کنیم. وی افزود : در دنیای امروز انجام کارهای پراکنده و بدون برنامه ریزی و ساماندهی کلان جوابگو نخواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی در ادامه بر لزوم ایجاد ارتباط بین خانه، مدرسه و دانشگاه با مسجد تاکید کرد و افزود: باید خانه ها را با مساجد و مساجد را با مدارس و دانشگاه ها پیوند دهیم. در قم بیش از 265 هزار محصل و تقریبا 70 هزار دانشجو داریم. بهترین نیروها در بهترین سنین واگر درهمان دوران دبستان روی آنها کاربشود، این پایه می شود برای دوران متوسطه اول و دوم و بعد دانشگاه، و در این صورت ما شاهد خواهیم بود که نیروهای خوب و متدینی تربیت شده است که برای آینده کشورمان بسیار مفید و باارزش خواهند بود.

ایشان در پایان با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و اهمیت روی کار آمدن دولتی جوان و انقلابی گفت: نکته ای که باید بگویم این است که الان دشمن بسیار وحشت کرده است که اگر یک نیروی انقلابی رئیس جمهور بشود دیگر نمی تواننند جلوی پیشرفت ایران را بگیرند و به همین علت تمام تلاش خود را می کنند تا این اتفاق نیفتد.

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom