Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز511
دیروز1342
در هفته8421
در ماه44043
مجموع2187054

بازدید کنندگان برخط

4
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،جلسه ستاد مردمی هماهنگی مساجد استان قم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مسجد مقدس جمکران برگزار گردید.

حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی در این جلسه با اشاره به قرار گرفتن انقلاب اسلامی در آستانه چهل و سومین سال پیروزی انقلاب و گام دوم گفتند: یکی از ظرفیت‌های مغفول مانده که بتواند انقلاب را از این پیچ تاریخی عبور داده و زمینه به وجود آمدن دولت اسلامی در تراز انقلاب را فراهم نماید، سنگرهای کلیدی و هدایت‌بخش و دشمن‌شکن مساجد کشور هستند که اگر ده‌ها هزار مسجد به یکدیگر بپیوندند و از پوسته و حالت جزیره‌ای بودن خارج گردند آنچنان انرژی و سد عظیمی را تولید می‌کنند که تمامی مؤسسات و نهادهای فرهنگی دیگر به گرد آن نمی‌رسند.

معاون جامعه مدرسین در ادامه گفتند: مسجد مرکز عبادت خدا و خانه مردم و سنگر اصلی انقلاب اسلامی است و اگر مردم در حول آن با قیام و همدلی روحانیت و امامان جمعه و جماعت و نخبگان فرهنگی و سیاسی جمع شده و در هر شهر و استانی مجمع بزرگ شورای راهبردی و هماهنگی مساجد تشکیل شود این شورا می‌تواند انقلاب اسلامی را برای رسیدن به تکامل و دستیابی به مساجد تراز نظام اسلامی کمک مؤثر نماید.

ایشان در پایان اظهار داشتند برای رسیدن به این اهداف که همان داشتن مساجدی در تراز انقلاب اسلامی می‌باشد نیاز مبرم به برنامه‌ریزی منظم و منسجم می‌باشد که امیدواریم مردم عزیز با همکاری نهادهای مرتبط به این امر مهم اقدام نماید.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom