Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز107
دیروز1739
در هفته1846
در ماه37468
مجموع2180479

بازدید کنندگان برخط

10
Online

معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، مشکلات اقتصادی و فرهنگی را از دلایل بی‌رغبتی جوانان به ازدواج دانست و خواستار تلاش همگانی در تشویق جوانان به ازدواج شد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی در جمع مسئولین ستاد نهضت ملی ترویج ازدواج، ضمن اشاره به آیه «و انکحوا الایامی ...» خاطر نشان کرد: برخی مفسرین از این آیه اینگونه استفاده کرده‌اند که  بر پدر و مادر واجب است نسبت به ازدواج فرزندان خود اقدام نمایند و این نشان از اهمیت بالای امر ازدواج در نزد خداوند است.

وی با ابراز نگرانی از بی رغبتی جوانان به ازدواج، تصریح کرد: یکی از نگرانی‌های بزرگان و خانواده‌ها عدم رغبت جوانان به ازدواج است که البته این بی رغبتی دلایل متعددی دارد. مشکلات اقتصادی یکی از اموری است که سبب این بی رغبتی شده و باید به آن‌ها رسیدگی شود.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: علاوه بر مشکلات اقتصادی که واقعاً سد راه جوانان برای ازدواج می‌باشد بحث گسترش فرهنگ ازدواج نیز  باید مورد توجه ویژه بزرگان و مسئولین قرارگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی ضمن اشاره به طرح نمتا در استفاده از ظرفیت مساجد، ابراز داشت: حقیقتاً استفاده از ظرفیت مساجد و ائمه محترم جماعات جهت ترویج امر ازدواج، کاری در خور و مبارک بوده و ما آماده همکاری در این زمینه‌ایم.

وی در پایان معضل پیری جمعیت را مورد اشاره قرارداد و خاطر نشان کرد: همه وظیفه داریم در زمینه تشویق جوانان به ازدواج و فرزندآوری تلاش کنیم، تا با اتخاذ تدابیر مناسب، در آینده شاهد پیری جمعیت نباشیم.

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom