Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز142
دیروز1739
در هفته1881
در ماه37503
مجموع2180514

بازدید کنندگان برخط

4
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در دیدار حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن خیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم، و تعدادی از معاونین وی با معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا آشتیانی ضمن اشاره به حساسیت جایگاه دانشگاه و اهمیت توجه به جوانان در اسلام، لزوم پرداختن به مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، در کنار مسائل علمی را، مورد تأکید قرارداد.

 

عضو شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،  در دیدار روز دوشنبه حجت ‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن خیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم با وی، ضمن تبریک ایام ورود حضرت فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) به قم، وظیفه مسئولین دانشگاه‌ها را نسبت به جوانان سنگین ارزیابی کرد و افزود: حال که خداوند به شما توفیق خدمت در مرکز حساس دانشگاه را عنایت کرده و تربیت جوانان این مرز و بوم را در اختیار شما قرار داده است سعی کنید تا نسبت به تعلیم و تربیت آن‌ها حداکثر توان خود را مصروف دارید.

وی در ادامه ضمن اشاره به نقش جوانان در اداره کشور خاطر نشان کرد: از آنجا که در دین مبین اسلام توجه  به جوانان مورد سفارش ویژه قرار گرفته است، شما نیز باید به جوانان که آینده‌سازان این نظام و انقلاب می‌باشند توجه ویژه‌ و خاصی نموده و در تمامی امور به ویژه آموزش و تربیت در چارچوب اسلام همت گمارید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا آشتیانی در پایان به برخی مباحث اجتماعی و سیاسی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از وظایف مهم مسئولین دانشگاه توجه به مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانشجویان است که امیدواریم مسئولین به این مسائل مهم نیز توجه وافر داشته باشند.

شایان ذکر است در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن خیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم، گزارشی از فعالیت‌های این مجموعه در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی و تربیتی ارائه کرد.

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom