Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1611
دیروز2139
در هفته5341
در ماه14160
مجموع2100515

بازدید کنندگان برخط

4
Online

حجت الاسلام والمسلمین اعرافی با اشاره به اینکه وقتی حوزه انقلابی را مطرح می‌کنیم نباید تصویری سطحی به ذهن ما برسد، افزود: حوزه انقلابی ابعاد و اعماقی دارد که اگر به آن توجه کنیم به فکری که در ذهن بزرگان نجف و قم نزدیک بوده نزدیک خواهیم شد.


عضو جامعه مدرسین اذعان داشت: حوزه انقلابی یعنی حوزه‌ای که به فکر تولید فکر و اندیشه باشد و در عمل نیز درصدد باشد تا معادلات قدرت جهان را تغییر دهد که قابل دسترسی است همان‌طور که جلوی چشم ما انقلاب اسلامی رخ داد، کسی به فکرش نمی‌رسید که با توجه به نگاه یکپارچه حاکم بر جهان، از دل حوزه حرکتی شکل گیرد و در ایران به نتیجه برسد.

رئیس جامعه المصطفی گفت: یکی از شاخصه‌های مهم حوزه‌های علمیه این است که نهضت ساز است ضمن اینکه درون‌مایه تمدنی دارد و این شاخصه نباید از حوزه‌های علمیه گرفته شود. (خ-1293)

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom