Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2770
دیروز7493
در هفته48316
در ماه130927
مجموع1655907

بازدید کنندگان برخط

3
Online

حضرت آیت‌الله جوادی ‌آملی اختلاف را غده‌ای سرطانی دانستند و تأکید کردند که چاره اتحاد میان مسلمانان تنها وحی و قرآن است.


ایشان با اشاره به آیات قرآن کریم اظهار داشتند: اتحاد با سفارش و موعظه به وجود نمی‌آید؛ گاهی خود خداوند برخی را به تفرقه دچار می‌کند، خداوند می‌فرماید: این اختلاف که غده سرطانی است، عذاب الهی است؛ یعنی خداوند برای عذاب عده‌ای آنها را به اختلاف دچار می‌کند، در نتیجه برای رسیدن به اتحاد لازم است ابتدا مشخص شود نوع اختلاف از چه سنخی است، آیا اختلاف در سلیقه است یا اختلاف در عقیده؟! این مسئله خود یک همایش علمی می‌طلبد.

ایشان خاطرنشان کردند: در طول تاریخ با اینکه گروه‌ها و فرقه‌های متعددی در تشیع وجود داشت و با وجود اختلافات نظری که این فرقه‌ها با یکدیگر داشتند هرگز با هم درگیر نشدند چون در اصل ولایت، مشترک بودند، این ولایت است که در میان شیعیان ایجاد وحدت کرده است. (خ-1324)

( تابلو اعلانات )

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom