Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز59
دیروز1726
در هفته9232
در ماه5407
مجموع2091762

بازدید کنندگان برخط

2
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در دیدار امروز صبح دکتر حسین اسلامی، رئیس ششمین دوره شورای شهر قم، سایر اعضای شورا و دکتر سقائیان نژاد، شهردار قم، با آیت الله حسینی بوشهری، ریاست جامعه مدرسین اولویت مسئله فرهنگ در مدیریت شهری را مورد توجه قرار داده، همدلی و انسجام بین اعضای شورا و شهردار را کلید موفقیت و پیشبرد برنامه‌ها دانست و سیاست زدگی را به عنوان آفتی جدی ارزیابی نمود.

 

آیت الله حسینی بوشهری ضمن تبریک ایام فرخنده آغاز امامت حضرت صاحب الزمان(عج الله تعالی فرجه)، از اهتمام ویژه شهردار و شورای شهر، نسبت به مسائل شهری قدردانی کرد و افزود: پیامبر گرامی اسلام می‌فرماید:« انّی ما اخاف علی امتی الفقر ولکن اخاف علیهم سوء التدبیر»؛ پیامبر در این عبارت از بی برنامه گی و سوء مدیریت ابراز نگرانی می‌کند که الحمدلله با توجه به گزارشی که قرائت شد، معلوم می‌شود شورا و شهردار محترم اهتمام ویژه‌ای به مدیریت نیازهای شهر دارند.

وی در ادامه به بیان رسالت شورای شهر پرداخت و خاطر نشان کرد: مجموعه شهرداری و شورای شهر در کنار رسالت عمرانی خود، یک رسالت فرهنگی نیز دارند و تمامی فعالیت‌ها، خصوصاً پروژه‌های عمرانی، باید با پیوست فرهنگی صورت پذیرد و به عبارت دیگر، مسئله فرهنگ، در شهر مقدس قم، باید در اولویت باشد.

امام جمعه قم در ادامه به اهمیت همدلی و انسجام در بین اعضای شورا و همچنین بین شورا و شهردار اشاره کرد و افزود: جلوی اختلاف سلیقه‌ها را نمی‌توان گرفت اما این نباید به ناهماهنگی و تک روی منجر شود. خروجی شورا هرچه باشد باید مورد حمایت اعضا واقع شود. در رابطه با شهردار هم باید بین شورا و شهردار، همدلی و همکاری حکم فرما باشد؛ سیاست زدگی آفت جدی و بزرگی است خصوصا برای کارهایی که بُعد عمرانی و یا فرهنگی دارند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تأکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت نخبگان و متخصصین خاطر نشان کرد: خود را بی نیاز از مشورت با نخبگان، متخصصین و صاحب نظران ندانید. حتی در زمینه مدیریت شهری می‌توان از تجربیات دیگران استفاده کرد  و بهره گیری از تجربیات دیگران، از ویژگی‌های مؤمن و مطابق حکم عقل و شرع است.

وی برنامه ریزی جهت تأمین منابع پایدار را امری اجتناب ناپذیر ارزیابی کرد و افزود: تأمین منابع پایدار، با توجه به هزینه‌های بالای مدیریت شهری، نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد و امری اجتناب ناپذیر است. او در ادامه به اهمیت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: جذب بودجه‌های غیر دولتی را در دستور کار خود قرار داده و از تجربیات موفق سایر استانها در این امر نیز استفاده کنید.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، خود کنترلی را عاملی مهم در پیشگیری از بروز خطا عنوان کرد و ضمن اشاره به وضع فرهنگی شهر گفت: وضع فرهنگی شهر نگران کننده است و این امر با مبارزه با معلول حل نمی‌شود بلکه باید علت را مورد توجه قرار داد تا خود به خود معلول‌ها نیز مرتفع گردند.

وی در پایان، ضمن تأکید به همکاری با سایر دستگاه‌های ذی ربط، در عرصه مدیریت شهری، نظر خواهی از مردم را عامل ارتقاء محبوبیت و جلب مشارکت مردم در این عرصه عنوان کرد.

شایان ذکر است در ابتدای جلسه دکتر اسلامی و دکتر سقائیان نژاد، رئیس شورا و شهردار شهر قم، گزارشی از وضعیت فعلی شورای شهر و شهرداری و همچنین برنامه‌های خود، ارائه کردند.

 

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom