Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز118
دیروز1739
در هفته1857
در ماه37479
مجموع2180490

بازدید کنندگان برخط

4
Online

رئیس جامعه مدرسین در دیدار دبیران ستاد امر به معروف ونهی از منکر قم و قزوین که به مناسبت دهه احیاء امر به معروف و نهی از منکر انجام شد، امر به معروف و نهی از منکر را فلسفه اصلی و اساسی نهضت عاشورا و زمینه ساز احیاء دین، مبارزه با ظلم و مقابله با بدعت و انحراف های اعتقادی و عملی دانست و افزود هرآنچه در حوزه دینداری تصور شود خارج از امر به خوبی ها و بازداشتن از زشتی ها نیست.

امام جمعه موقت قم نوع تلقی مسئولان و رفتار برخی از آمران و ناهیان و برداشت های سطحی از امر به معروف و نهی از منکر را موجب تنزل جایگاه این دو واجب الهی در نگاه مردم دانست و گفت: متاسفانه جلوه های مثبت و زیبائی های امر به معروف و نهی از منکر در نگاه برخی از مردم مهجور شده و از این جهت عده ای رواج عمل به آن را با محدود کردن و تنگ گرفتن بر مردم یکسان می پندارند.
عضو ستاد کشوری امر به معروف و نهی از منکر، سوء تدبیر و نحوه ی نامناسب اداره امور جامعه از سوی برخی مسئولان و در نتیجه مشکلات معیشتی و کسادی کسب و کار مردم را زمینه ساز بدبینی مردم به قوانین متعالی اسلام و نظام و احکام شرعی عنوان کرد و افزود اگر در مقام عمل بتوانیم زندگی مردم را سر و سامان دهیم نگاه مردم به امر به معروف و نهی از منکر نیز تغییر خواهد کرد و آن را جلوه خیرخواهی تلقی خواهند کرد.
وی با اشاره به لزوم بازنگری و تغییر در شیوه ی امر و نهی ، مطالبه گری از مسئولان و ضرورت پاسخگو بودن مدیران کشور را مورد تأکید قرار داد و رعایت انصاف در ارزیابی عملکرد مسئولان در تمام سطوح و دوره ها را لازم دانست.
آیه الله حسینی بوشهری تغییرات در سطوح مختلف مدیریتی را لازمه پیشرفت کارها دانست و یادآوری کرد در سالهای اخیر با جابجایی مسئولان در نهادها و دستگاه ها به تبع تغییر در رویکرد مسئولان جدید، تمام ارکان آن دستگاه ها مورد بازنگری قرار گرفته و این تغییرات زمان و هزینه های زیادی را به خود اختصاص می دهد که لازم است با چابک سازی در ساختارهای سازمانی و بسنده کردن به موارد ضروری در تغییرات، در انجام مأموریت ها و ارائه خدمات به مردم تسریع صورت پذیرد.
در ابتدای جلسه، دبیران ستاد استان قم و قزوین گزارشی از فعالیت‌های ستاد خود را به استحضار ریاست شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ارائه نمودند.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom