Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در روز 13 آبان زنده و تلویزیونی، با تبریک خجسته سالروز میلاد پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و ولادت حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) به ملت شریف ایران و امت بزرگ اسلامی، وحدت جهان اسلام را علاج واقعی مشکلات مسلمانان خواندند و با اشاره به سیاست عاقلانه ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا فرمودند: سیاست حساب‌شده جمهوری اسلامی با رفت و آمد اشخاص در آمریکا تغییری نمی‌کند.  ایشان همچنین با تأکید بر تحرک و تلاش بیشتر مسئولان در سه زمینه «اقتصاد، امنیت و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز710
دیروز1590
در هفته3922
در ماه2300
مجموع629074

بازدید کنندگان برخط

6
Online

آیت الله حسینی بوشهری روز چهارشنبه مورخ 1398/06/27 در ابتدای درس خارج فقه خود با اشاره به حدیثی از امام جعفرصادق (ع) گفت: سه چیز است که انسان عاقل نباید در هیچ حالتی فراموش کند. اول فناء‌پذیری دنیا، دوم دگرگونی حالها و سوم آفاتی که دامان انسان را همیشه می‌گیرد.


وی در شرح بند اول این حدیث گفت: انسان در رفتارها، برنامه‌ها و در معاشرتش با دیگران، این اصل را باید همیشه مورد توجه قرار بدهد که اگر روزی به قدرت رسید و جایگاهی پیدا کرد، این جایگاه تا آخر عمر برایش باقی نمی ماند. چون دنیا ماندنی نیست. اما متاسفانه آدم‌ها گاهی این مسئله را فراموش می‌کنند. وقتی به قدرت می رسند خیال می‌کنند که این قدرت، جاودانه است و لذا ظلم و ستم می‌کنند و حقوق دیگران را پایمال می‌کنند. اما این دنیا به تعبیر قرآن کریم فانی است: «کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام»

نائب رئیس جامعه مدرسین در توضیح بند دوم حدیث مذکور گفت: مورد دیگری که انسان عاقل نباید فراموش کند، تصریف الأحوال است، یعنی دگرگونی حالها. چرا که حال و وضعیت آدم‌ها همیشه به یک شکل باقی نمی‌ماند. آدمهای بسیاری در گذشته فقیر بودند، اما ممکن است روزی غنی شوند. یا برعکس، تا دیروز غنی بودند اما ممکن است فقیر بشوند. بنابراین حالتهای انسان همیشه به یک صورت باقی نمی ماند و مدام در حال دگرگونی است و همه اینها تابلوهای عبرت و نشانه فناپذیری دنیا است.

استاد حوزه علمیه قم در تبیین بخش پایانی حدیث به شرح دگرگونی احوال زورگویان و مستکبران و جنایتکاران عالم پرداخت و گفت: در همین زمانه خودمان، جنایتکاری مثل صدام را دیدیم که بر سر قدرت بود. همه‌ی دنیا احساس می‌کردند که این عنصر خطرناک هر جا بخواهد و اراده کند، خرابی و ویرانی به بار می آورد اما امروز اثری و خبری از او نیست. یعنی یک آدم شرور که هیچ حد و مرزی برای جنایات خود نداشت، در اوج تکبّر و رخوت از بین رفت.

وی سرنوشت همه دیکتاتورها را مشابه هم دانست و با اشاره به برکناری جان بولتن از دولت آمریکا گفت: «بولتن آنچنان در کاخ سفید رخنه کرده بود که عملا مشاوره‌های او در صحنه‌های بین‌المللی اجرا می‌شد اما با یک توئیت به او گفتند که دیگر به تو نیازی نیست! او کسی بود که با منافقین مرتبط بود و سخنگوی آنها به حساب می آمد و از آن گروهک جنایتکار پول می‌گرفت و در جهت اهداف آنها تبلیغ می‌کرد، اما امروز اثری از وی نیست.»

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به فشارها و تهدیدات ترامپ علیه ملت ایران تاکید کرد: «همین ترامپ که اینگونه قلدرمابانه با جامعه بین‌الملل صحبت می‌کند، روزی از صحنه روزگار خارج می شود اما ملت ایران که همواره در مقابل همه‌ی این زورگویی‌ها و تهدیدها، سر پای خودش ایستاده، با قدرت به پیش می رود».

امام جمعه قم  در ادامه با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درخصوص مذاکره با آمریکا گفت: «امروز دشمنان ما به دنبال این هستند که ملت ایران را به تسلیم وادار کنند، یعنی می خواهند به دنیا اعلام کنند که ملتی قوی‌تر از ملت ایران نبود ولی ما کاری کردیم که همین ملت قوی، با تحریم‌ها و فشارهای حداکثری به پای میز مذاکره آمدند. اما ما به آنها می گوییم که اراده ملت ایران قوی تر از آن است که با فشارهای ترامپ و امثال او شکسته شود.»

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه در شرح بند آخر حدیث گفت: بند سوم این حدیث شریف اشاره به آفات دنیا دارد، آفاتی که دامان انسان را همیشه می‌گیرد. این دنیا دنیایی است که بلا و مصیبت و ارتحال و آزمایش های مکرر در آن فراوان است. هر کدام از ما آدمها در زندگی‌ خود مراحلی از بلا و آزمایش را تجربه کرده ایم، سختی‌هایی را متحمل شده ایم،گاهی به مرحله‌ای رسیدیم که به دنبال تغییری در زندگی خود بوده ایم چراکه فشارها، بلاها، مصیبت‌ها و مشکلات آنچنان بر انسان فشار می آورد که اگر صبر و حوصله‌ و ایمان و توکل و توجه به امور معنوی نباشد، این مشکلات و مصیبت‌ها او را از پای درمی آورد. بنابراین همه ما باید در مقابل این مشکلات به خداوند متعال پناه ببریم چرا که وعده داده که ما به صابران و به کسانی که اهل عمل نیک هستند، اجر و پاداش می‌دهیم إن‌الله لا یضییع اجر المحسنین.

طلیعه

تصویر مطلبانتخابات ریاست ‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار شد و پس از چهار روز نتایج نهایی اعلام و جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات پیروز این انتخابات اعلام گردید . در این باره نکاتی قابل ذکر است : 1 – اعلام پیروزی جو بایدن، با اعتراض و خشم طرفداران ترامپ مواجه شد و پس از اعلام آن ترامپ با تاکید بر فاسد بودن نظام انتخاباتی آمریکا وعده داد تسلیم نتیجه انتخابات نشود. او قرار است كار را به دیوان عالی آمریكا بكشاند تا بلكه در آنجا بتواند با حمایت شش قاضی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom