Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3941
دیروز6981
در هفته19635
در ماه89567
مجموع1389347

بازدید کنندگان برخط

4
Online

آیت الله عبدالله خائفی در پایان درس خارج فقه خود، با اشاره به آیه شریفه «فاستَقِم کما أُمِرت و مَن تابَ مَعَک» تاکید کردند: «استقامت در راه حق و بالحق، از بارزترین مقامات انبیاء و اولیاء و صالحین و صدیقین و عرفای شامخین است.»

 

ایشان افزودند: «استقامت به دست نمی‌آید الا به تجلی عظمت الله تعالی در قلب. بنابراین این عظمت، این دوام و این عزیز بودن، اگر در قلب تجلی کرد، استقامت نیز حاصل می‌گردد »

 

عضو جامعه مدرسین با اشاره به اینکه برای استقامت، اخلاص در اعمال و عبادات هم لازم است، افزودند: «اگر اعمال و‌ عبادات انسان، برای غیر خدا باشد، آثارش هم برای غیر خواهد بود. لذا خداوند متعال فرمود: «أَنَا خَيْرُ شَرِيكٍ، فَمَنْ عَمِلَ لِي وَ لِغَيْرِي فَهُوَ لِمَنْ عَمِلَهُ غَيْرِي.» اگر بندگان اعمالی را برای غیر من انجام دادند، آن را رها می‌کنم تا مزد و اثرش را از همان غیر بگیرند. پس اعمال، اگر برای خداوند باشد، آثار و اشعه‌اش بر می‌گردد به الله تعالی و اگر برای غیر الله باشد بر می گردد برای غیر الله تعالی.»

 

آیت الله خائفی در پایان اظهار داشت: «تو ای انسان، اشرف و اعظم موجودات هستی. تو اتم و اکمل سایر انواع خلایق هستی. تو مظهر جمیع نشئات ممکنه در دو عالم غیب و شهادت هستی. پس سعی کن حجب ظلمانیِ مانع از مشاهده عالم میثاق را کنار بزنی تا بتوانی همچون انبیاء و اولیاء علیهم السلام و صدیقین و صالحین و عرفاء شامخین به مقام شهود راه یابی.»

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom