رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، استفاده از ظرفیت بالای حوزه‌ علمیه در جهت دست‌یابی به گام دوم انقلاب اسلامی را ضروری و راهگشا توصیف کرد.

 به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله حسینی بوشهری در آیین رونمایی از آثار پژوهشی مرکز پژوهشی مبنا، به قلم حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد مهری، تحت عنوان "نظام دفاعی اسلام از دیدگاه فقه مقارن" و "بررسی نظام تبلیغی اسلام و سیر تطور آن"، ضمن اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: اقدامات خوبی در جهت تحقق تمدن اسلامی در حال انجام است که دو کتاب حاضر از جمله این تلاش‌هاست و باید توجه داشت که تحقق گام دوم انقلاب در گرو آماده سازی همین مبانی است و بدینوسیله از تلاش‌های مخلصانه حجت الاسلام و المسلمین مهری تقدیر و تشکر دارم.

وی در ادامه به ظرفیت بزرگ حوزه‌های علمیه در علوم مختلف اشاره کرد و افزود: حوزه علمیه امروز متفاوت از گذشته است. فضلای حوزه علمیه ظرفیت‌های فراوانی دارند و این مبالغه گویی نیست. امروزه واقعیت حوزه فراتر از تصورهاست. آنچه امروز رونمایی می‌شود قطره‌ای از دریای حوزه و البته درّ گرانی است که 9 سال از عمر نویسنده محترم صرف تألیف آن شده است.

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه به تشریح این دو کتاب پرداخت و افزود: موضوع این کتاب فقه امنیت و نظام دفاعی است که نگاه بلند اسلام در این زمینه را بیان می‌کند. امنیت منحصر در دفاع نظامی نیست و نویسنده محترم در این کتاب جنبه‌های مختلف امنیت از جمله امنیت فرهنگی، نظامی، اجتماعی، فردی، اقتصادی، سیاسی و ایجاد امنیت از طریق جهاد ابتدایی را با خمیر مایه فقهی مورد بررسی قرارداده است. کتاب دوم نیز کتابی جامع است که عناصر بنیادین تبلیغ را به صورت جامع و بنیادی مورد بررسی قرارداده است.