به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در دیدار آقای دکتر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، استاندار و دو تن از نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی، با آیت الله حسینی بوشهری، ریاست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، کلیدی ترین عرصه فعالیت مجلس را عرصه قانونگذاری عنوان کرد و قانونگذاری صحیح را اصلی حاکم در حل مشکلات کشور ارزیابی نمود و ضمن اشاره به اهمیت فضای مجازی و مدیریت آن، نظر مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم) و جامعه مدرسین را استفاده از فرصت عظیم این بستر و جلو گیری از تهدیدات آن دانست.


آیت الله حسینی بوشهری جامعه مدرسین را یک نهاد دیر پای حوزوی عنوان کرد که در به ثمر نشاندن نهضت امام خمینی(قدس سره) نقش برجسته‌ای داشته است. وی ضمن تأکید بر لزوم همکاری متقابل بین جامعه مدرسین و مجلس شورای اسلامی افزود: جامعه مدرسین در راه خدمت و حفاظت از آرمان‌های انقلاب اسلامی و رهبری فرهیخته کشورمان حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مد ظله العالی)، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و تمام توان خود را در این راه، خواهد گذاشت.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مبنی بر انقلابی خواندن مجلس یازدهم، خاطر نشان کرد: انتظار داریم این مجلس الگویی باشد برای مجلس در طراز انقلاب اسلامی چرا که انتظارات ما از این مجلس، با توجه به انقلابی خواندن آن از سوی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و همچنین با توجه به سوابق جنابعالی، بسیار بالا است.
وی یکی از کلیدی ترین عرصه‌های فعالیت مجلس شورای اسلامی را عرصه قانونگذاری عنوان کرد و افزود: قانونگذاری مهم ترین عرصه فعالیت مجلس شورای اسلامی است که به ضمیمه شورای نگهبان تکمیل می‌شود. قانونگذاری اصل حاکم است و در تمامی مشکلات و سیاست‌های کلی نظام مانند سیاست خارجی کشور در عهد نامه ها و توافقات بین المللی، در رابطه با مشکلات اقتصادی مانند کسری بودجه و کاهش ارزش پول ملی و ... تأثیر گذار است و نگاه‌ها به سمت مجلس است تا با وضع قوانین مناسب، این مشکلات را مرتفع سازد.
امام جمعه قم ضمن اشاره به مسئله جمعیت، یکی از مشکلات و موانع در سر راه افزایش جمعیت را مسئله معیشت ارزیابی کرد و مشکلات معیشتی را یکی از مشکلات عمده خانواده‌ها دانست. وی اقتدار کشور را در گرو جمعیت جوان کشور دانست و اهمیت آن را بیشتر از تسلیحات پیشرفته ارزیابی کرد و افزود: مسئله جمعیت، مسئله‌ای اساسی و کلیدی است و انتظار جامعه مدرسین از مجلس انقلابی و حضرتعالی این است که در این جهت اقدامات مناسبی انجام دهید.
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه اشتغال عمومی را مسئله مهمی توصیف کرد که رهگذر آن قانونگذاری است و در ادامه ضمن اشاره به ظرفیت بالای مجلس شورای اسلامی در نظارت بر تمامی ارکان کشور، افزود: مجلس ظرفیت بالایی در نظارت بر ارکان مختلف نظام دارد و حتی دولت نیز تحت چتر نظارتی مجلس قرار دارند و نمایندگان نیز باید به جای پرداختن به مسائل جزئی و کم اهمیت، دقت و ظرفیت خود را در مسائل کلان نظام قرار دهند چرا که با حل مسائل کلیدی، مسائل جزئی نیز حل خواهد شد.
وی در ادامه ضمن اشاره به لزوم تحول و انقلاب در عرصه اداری کشور افزود: باید این پیچ و خم‌های اداری اصلاح شود تا علاوه بر ایجاد سهولت؛ فساد و رانت نیز در این زمینه کاهش پیدا کند.
آیت الله حسینی بوشهری موضوع فرهنگ و فضای مجازی را دغدغه‌ای بزرگ توصیف کرد و افزود: ولنگاری‌های فضای مجازی باید مدیریت شود اما صراحتاً عرض کنم که نظر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مراجع عظام تقلید(دامت برکاتهم) بر مسدود کردن این فضا نیست و نباید جلو فضای مجازی گرفته شود زیرا فرصت‌های زیادی در این فضا وجود دارد که نباید از آن‌ها غافل شد مِن جمله بحث اشتغال و اطلاع رسانی. نباید این دست آورد بشری نادیده گرفته و خود را منزوی کنیم اما این بدان معنا نیست که این فضا را رها گذاشته و از آن غافل شد و مدیریتی نسبت به آن صورت نگیرد.
ایشان در رابطه با ویروس کرونا هم بیان کردند که خوشبختانه همگان حتی مخالفین واکسن نیز نسبت به مسئله سلامت مردم اهمیت قائل اند و تنها اختلاف در روش و شیوه هاست.
وی در پایان ضمن اشاره به اهمیت تقویت قانون مداری در میان مردم، لزوم بهره گیری مجلس از ظرفیت بالای حوزه علمیه در مسیر قانون گذاری را مورد تأکید قرار داد.
شایان ذکر است دکتر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، در این جلسه که با حضور دکتر بهرام سرمست، استاندار قم، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری و دکتر احمد امیر آبادی فراهانی نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی، تشکیل شد، جامعه مدرسین را پشتوانه بزرگی برای انقلاب و مردم عنوان کرد و ضمن ارائه گزارشی از پیگیری نامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مجلس شورای اسلامی، فضای مجازی را مورد عنایت و توجه مجلس خواند و خاطر نشان کرد: ادعای اینکه مجلس به دنبال ایجاد محدودیت در این فضا ست، ظلمی بزرگ در حق مجلس است.
وی ضمن تأکید بر لزوم مدیریت فضای مجازی افزود: حتما در فضای مجازی باید جرم انگاری صورت گیرد تا کاربران با امنیت بیشتری در این فضا به فعالیت بپردازند و این امر در همه جای دنیا نیز مرسوم است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مشکلات ناشی از کسری بودجه و کاهش ارزش پول ملی، خاطر نشان کرد: اولویت اول مجلس بحث اقتصاد و فرهنگ با رویکرد قانونگذاری و نظارتی است و البته نظارت را بر قانونگذاری اولویت داده‌ایم و از حوزه پژوهش‌ها نیز غافل نیستیم.