Ayeh

تصاویر اعضای جامعه

marvi.jpg

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1112
دیروز2227
در هفته1112
در ماه42329
مجموع329868

بازدید کنندگان برخط

7
Online

به مناسبت ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختران، خانم صدیقه رضایی عضو کارگروه خواهران در کمیسیون آموزش شورای عالی در یادداشت اختصاصی نقش حوزه های علمیه خواهران در تحقق بیانیه گام دوم را تبیین کرد.


متن این یادداشت بدین شرح است:

نقش حوزه های علمیه خواهران در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

حوزه علمیه به عنوان یک نهاد تأثیر گذار بیشترین نقش را در جهت حرکت به سمت تمدن سازی دارا می باشد. جامعه روحانیت خصوصا خواهران طلبه همانطور که در به ثمر رساندن انقلاب نقش آفرینی داشته اند در ادامه مسیر تداوم آن خصوصا عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب که آرمان اصلی آن ایجاد تمدن نوین اسلامی می باشد نقش مهمی را باید ایفا کنند. خواهران طلبه بطور قطع یکی از کانون های اصلی و موثر در پیشبرد اهداف الهی می باشند زیرا لازمه حتمی بر پایی تمدن نوین تربیت نسلی شجاع متدین مبتکر با اعتماد به نفس و پیشرو است. طلاب خواهر هم در درون کانون خانواده و هم در اجتماع تاثیر بسزایی در بپا داشتن تمدن اسلامی دارند. در نگاه رهبری از جمله ویژگی های فرد انقلابی این است که متدین خردمند منضبط و باسواد باشد تربیت چنین نسلی نیازمند توجه به کرامت زن و شاخصه های زیبایی شناسانه اوست، بنابراین در شرایط کنونی اولا روحیه آرمان گرایی وانقلابی گری در بین طلاب خواهر باید نهادینه شود و چون زمینه هر تحول اجتماعی از حیطه باور و فکر و اندیشه ایجاد می گردد لذا تقویت تفکر جهادی در حوزه خواهران عنصری، مهم در جهت تمدن سازی است که باید در صدر اهداف حوزه علمیه باشد.

عملیاتی کردن توصیه های رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بدون در نظر گرفتن نقش زنان خصوصا در حوزه های علمیه امکان پذیر نمی باشد. بسط اخلاق و معنویت، تسلیم ناپذیری در برابر استکبار جهانی، پرورش نهال امید و صیانت و پاسداری از انقلاب مولفه هایی است که بوسیله یک زن مومن، متدین، انقلابی و خودساخته به نسل آینده منتقل می گردد و ان شاءالله زمینه تمدن سازی نوین اسلامی را ایجاد می کند.

خواهران طلبه مشغول به تحصیل با انگیزه های تحول خواهانه و جهادی و پایبندی به تقوی و اخلاق در ساحت آموزش، پژوهش، تبلیغ و تربیت نیروی انسانی کارامد، توفیقات چمشمگیری داشته اند و باید در مسیر گام دوم انقلاب نیز با پرورش نهال امید در جامعه و ترویج شعایر اسلامی در بین نسل جوان تمدن ساز باشند.

یاران قدیم

ahmadi_MIANEJI.jpg

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  

شورای عالی حوزه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم

دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین

دانشگاه قم

Template Design:Jameeh modarresin Qom