Ayeh
  • محرم 8
  • محرم 1
  • محرم 10
  • محرم 7
  • محرم 6
  • محرم 9
  • محرم 11

تصاویر اعضای جامعه

abdolahe.jpg

یاران قدیم

AZARE_qome.jpg

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز186
دیروز705
در هفته186
در ماه12546
مجموع21236800

بازدید کنندگان برخط

3
Online

به مناسبت ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختران، خانم صدیقه رضایی عضو کارگروه خواهران در کمیسیون آموزش شورای عالی در یادداشت اختصاصی نقش حوزه های علمیه خواهران در تحقق بیانیه گام دوم را تبیین کرد.


متن این یادداشت بدین شرح است:

نقش حوزه های علمیه خواهران در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

حوزه علمیه به عنوان یک نهاد تأثیر گذار بیشترین نقش را در جهت حرکت به سمت تمدن سازی دارا می باشد. جامعه روحانیت خصوصا خواهران طلبه همانطور که در به ثمر رساندن انقلاب نقش آفرینی داشته اند در ادامه مسیر تداوم آن خصوصا عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب که آرمان اصلی آن ایجاد تمدن نوین اسلامی می باشد نقش مهمی را باید ایفا کنند. خواهران طلبه بطور قطع یکی از کانون های اصلی و موثر در پیشبرد اهداف الهی می باشند زیرا لازمه حتمی بر پایی تمدن نوین تربیت نسلی شجاع متدین مبتکر با اعتماد به نفس و پیشرو است. طلاب خواهر هم در درون کانون خانواده و هم در اجتماع تاثیر بسزایی در بپا داشتن تمدن اسلامی دارند. در نگاه رهبری از جمله ویژگی های فرد انقلابی این است که متدین خردمند منضبط و باسواد باشد تربیت چنین نسلی نیازمند توجه به کرامت زن و شاخصه های زیبایی شناسانه اوست، بنابراین در شرایط کنونی اولا روحیه آرمان گرایی وانقلابی گری در بین طلاب خواهر باید نهادینه شود و چون زمینه هر تحول اجتماعی از حیطه باور و فکر و اندیشه ایجاد می گردد لذا تقویت تفکر جهادی در حوزه خواهران عنصری، مهم در جهت تمدن سازی است که باید در صدر اهداف حوزه علمیه باشد.

عملیاتی کردن توصیه های رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بدون در نظر گرفتن نقش زنان خصوصا در حوزه های علمیه امکان پذیر نمی باشد. بسط اخلاق و معنویت، تسلیم ناپذیری در برابر استکبار جهانی، پرورش نهال امید و صیانت و پاسداری از انقلاب مولفه هایی است که بوسیله یک زن مومن، متدین، انقلابی و خودساخته به نسل آینده منتقل می گردد و ان شاءالله زمینه تمدن سازی نوین اسلامی را ایجاد می کند.

خواهران طلبه مشغول به تحصیل با انگیزه های تحول خواهانه و جهادی و پایبندی به تقوی و اخلاق در ساحت آموزش، پژوهش، تبلیغ و تربیت نیروی انسانی کارامد، توفیقات چمشمگیری داشته اند و باید در مسیر گام دوم انقلاب نیز با پرورش نهال امید در جامعه و ترویج شعایر اسلامی در بین نسل جوان تمدن ساز باشند.

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  

شورای عالی حوزه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم

دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین

دانشگاه قم

Template Design:Jameeh modarresin Qom