Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1544
دیروز1710
در هفته6999
در ماه10614
مجموع441790

بازدید کنندگان برخط

5
Online

حجه الاسلام والمسلمین احمد فرخ فالسوم اسفندماه سال 1367 روزی بود که امام خمینی(ره) بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران پیامی خطاب روحانيون، مراجع تقلید و مدرسين و نیز طلاب حوزه‌هاى علميه و ائمه‌ جمعه و جماعات سراسر کشور صادر فرمودند که به منشور روحانیت مشهور شد.

امام راحل در این پیام حوزه‌های علمیه و روحانیون را حاملان امانت وحی نامیده و فرمودند: «سلام بر حماسه سازان هميشه‌ جاويد روحانيت كه رساله علميه و عمليه خود را به دم شهادت و مركب خون نوشته‌اند و بر منبر هدايت و وعظ و خطابه ناس از شمع حياتشان گوهر شب‌چراغ ساخته‌اند. »


در بخش دیگری از این پیام بر ضرورت استفاده جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از اندیشه فضلای جوان در ابعاد مختلف رشد و ارتقا حوزه‌های علمیه تاکید کرده بودند به همین دلیل اعضای این نهاد مقدس و انقلابی نیز که در سال‌های پیش و پس از انقلاب همواره یار و مددکار ولی امر دوران و رهبری نظام اسلامی بودند این فرمان را به گوش جان شنیدند و بلافاصله در راستای انجام اقدامات عملی دست به برنامه‌ریزی زدند.

تشکیل مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم اقدامی بود که در این زمینه صورت گرفت و امام راحل نیز در هفتم اردیبهشت 68 مرقومه‌ای خطاب به جامعه مدرسین ابلاغ فرمودند و از تشکیل چنین نهادی ابراز خرسندی کردند.

این مجمع تاکنون شش دوره فعالیت خود را سپری کرده و دوره چهار ساله ششم نیز رو به اتمام است به همین دلیل بر اساس روال دوره‌های گذشته، شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پس از تشکیل جلسه در تاریخ 29/06/1392 جناب حجه الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال را به عنوان مسئول ستاد انتخابات هفتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برگزید. و پس از جلسه مورخ 30/06/1392 هیات رئیسه محترم جامعه، حضرت آیت الله یزدی ریاست محترم شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طی حکمی حجه الاسلام والمسلمین فرخ فال را به این سمت منصوب نمود.

متن حکم بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

‏حجةالاسلام والمسلمين جناب آقاي حاج شيخ احمد فرخ فال «زيد عزه الشريف»

سلام عليکم
با نظر به مصوبه جلسه مورخ ‎29‏/‎6‏/‎92 ‏شوراي عالي جامعه مدرسين و جلسه مورخ ‎30‏/‎6‏/‎92 ‏هيات رئيسه جامعه مدرسين مبني بر برگزاري انتخابات مجمع نمايندگان طلاب و فضلاي حوزه علميه  قم و باتوجه به مراتب فضل، تعهد، مهارت و تجربه مفيد جنابعالي در امور هماهنگي و ارتباطات با طلاب و فضلاء، جنابعالي را به عنوان مسئول ستاد هفتمين دوره انتخابات مجمع نمايندگان طلاب و فضلاي حوزه علميه قم منصوب مي‌نمايم‎.‏

اميد است با هماهنگي با معاونت جامعه و روحانيت جامعه مدرسين كه متولي اين امور مي‌باشد و ساير مراكز و بخش‌هاي مربوطه در چارچوب آئين‌نامه‌انتخاباتي مجمع نمايندگان، وظايف محوله را به نحو شايسته به انجام رسانده و در حسن برگزاري انتخابات مجمع موفق و مؤيد باشيد‎.

محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom