Ayeh

تصاویر اعضای جامعه

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار صدها نفر از اساتید، اعضای هیأت‌های علمی و پژوهشگران دانشگاه‌ها و مراکز علمی، دانشگاه را از مراکز بسیار مهم «تربیت قوه‌ی عاقله‌ی کشور» خواندند و با تبیین سه ضرورت اساسی دانشگاه‌ها یعنی «درگیر شدن با مسائل و چالش‌های کشور»، «تربیت فرهنگی، اخلاقی و هویتیِ دانشجویان» و «تحول دائم و اصلاح مستمر در محیط‌های دانشگاهی» تأکید کردند: مسائل و مشکلات کشور باید عالمانه حل شود و استفاده از توانایی‌ها و ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و اساتید و دستان توانا و مستعد...
مطالب بیشتررهنمود  
اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسيدن‌ 19 دي‌ روز قيام‌ مردم‌ قم‌
در تاریخ 17/10/1368
 بسم الله الرحمن الرحیم
 «ان‌ الله‌ لايغير ما بقوم‌ حتي‌ يغيروا ما بانفسهم‌»

 سالگرد حادثه‌ بياد ماندني‌ نوزدهم‌ ديماه‌، خروش‌ روحانيت‌ اصيل‌ و متعهد طلايه‌داران‌ انقلاب‌ خونبار اسلامي‌ گرامي‌ باد.

 19 دي‌ حركت‌ امت‌ مقاوم‌ و متدين‌ شهر خون‌ و قيام‌ بود كه‌ به‌ تزلزل‌ پايه‌هاي‌ رژيم‌ ستمشاهي‌ انجاميد و آغاز نهضت‌ اسلامي‌گرديد.

 پايمري‌ مردم‌ خداجوي‌ قم‌ بيانگر پيوند عميق‌ و ناگسستني‌ امت‌ با روحانيت‌ و در رأس‌ آن‌ حضرت‌ امام‌ قدس‌ سره‌ الشريف‌ بود و ثابت‌ كرد كه‌ اگر ملتي‌ از مكتب‌ و حقوق‌ حقة‌ خويش‌ دفاع‌ كند، هيچ‌ قدرتي‌ توان‌ ايستادگي‌ در برابر عزم‌ راسخ‌ و ايثار او را ندارد.

 ملت‌ غيور ما مي‌داند كه‌ عوامل‌ پيدايش‌ انقلاب‌ شكوهمند اسلامي‌ همانا:

 1ـ اتكاء به‌ مكتب‌ حياتبخش‌ اسلام‌

 2ـ تبعيت‌ و پيروي‌ كامل‌ از اوامر و رهنمودهاي‌ رهبري‌ نظام‌

 3ـ وحدت‌ و يكپارچگي‌ ملت‌

 بود كه‌ قطعاً همين‌ عوامل‌ ضامن‌ بقاء و تداوم‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌نيز مي‌باشد.

 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ در سالگرد اين‌ حماسه‌ پيروز اعلام‌ مي‌دارد كه‌ به‌ ياري‌ خدا با تمام‌ توان‌، از جان‌ و دل‌ حافظ‌ دستاوردهاي‌ متعالي‌ انقلاب‌، خون‌ مطهر شهدا، و وصاياي‌ گرانقدر امام‌ عزيز فقيد رضوان‌ الله‌ تعالي‌ عليه‌ و رهبري‌ شايسته‌ انقلاب‌، ولي‌ فقيه‌ مسلمين‌، حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ ادام‌ الله‌ بقائه‌ الشريف‌ خواهد بود و هشدار مؤكد مي‌دهد كه‌ حضور هر چه‌ بيشتر مردم‌ در صحنة‌ انقلاب‌، بويژه‌ در مقطع‌ حساس‌ كنوني‌ براي‌ مقابله‌ با تمامي‌توطئه‌هاي‌ شوم‌ ايادي‌ نفاق‌، مغرض‌ و بي‌ مسؤوليت‌، وظيفه‌ واجب‌ بوده‌ و بيداري‌ ملت‌ تلاشهاي‌ غيرمسؤولانه‌ را كه‌ به‌ تضعيف‌ نظام‌ و مسؤولين‌ بيانجامد در نطفه‌ نابود خواهد نمود.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌  

 

یاران قدیم

طلیعه

article thumbnailسخنان رهبر معظم انقلاب در سالگرد رحلت امام راحل و دستور ایشان به سازمان انرژی هسته‌ای بازتاب‌های فراوانی در رسانه‌های داخلی و خارجی داشت. رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر امام خمینی(ره) در بخشی از بیاناتشان درباره برجام فرمودند: "از برخی حرف‌های بعضی از دولت‌های اروپایی اینجور بر می‌آید که توقع دارند ملت ایران هم تحریم‌ها را تحمل کند و هم از فعالیت هسته‌ای خود دست بکشد و محدودیت‌ها را ادامه دهد. من به این دولت‌ها می‌گویم بدانند که این خواب آشفته تعبیر نمی‌شود."ایشان با بیان اینکه ملت و دولت ایران...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom