Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در روز 13 آبان زنده و تلویزیونی، با تبریک خجسته سالروز میلاد پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و ولادت حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) به ملت شریف ایران و امت بزرگ اسلامی، وحدت جهان اسلام را علاج واقعی مشکلات مسلمانان خواندند و با اشاره به سیاست عاقلانه ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا فرمودند: سیاست حساب‌شده جمهوری اسلامی با رفت و آمد اشخاص در آمریکا تغییری نمی‌کند.  ایشان همچنین با تأکید بر تحرک و تلاش بیشتر مسئولان در سه زمینه «اقتصاد، امنیت و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز692
دیروز1590
در هفته3904
در ماه2282
مجموع629056

بازدید کنندگان برخط

10
Online

یکی ازمهم‌ترین اخباری که این روزها در سایتها و خبرگزاری‌های داخلی و خارجی مطرح و تحلیل‌های مختلفی حول آن منتشر می شود برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است . برخی تحلیلگران با کنار هم قرار دادن نظرسنجی‌ها و بررسی آنها درباره نتیجه احتمالی شکست جمهوریخواهان و پیامدها و آثار آن بر رابطه ایران و آمریکا خصوصا درباره بازگشت آمریکا به برجام تحلیل‌هایی ارائه می‌دهند. در عین حال برخی تحلیلگران هم بر این باورند که با توجه به سیستم انتخاباتی الکترال در آمریکا و همچنین احتمال تصمیم گیری برخی از رای دهندگان در روزهای پایانی و نیز تجربه ای که از انتخابات چهار سال پیش و رقابت تنگاتنگ میان هیلاری کلینتون و ترامپ وجود دارد نمی توان به صورت قطعی درباره نتیجه انتخابات اظهار نظر نمود؛ اما علیرغم این مساله و فارغ از مساله پیروزی دموکراتها یا جمهوریخواهان نکته اساسی که برخی تحلیلگران از آن غافلند اختلاف مبنایی و ماهوی نظام جمهوری اسلامی با ایالات متحده آمربکاست. اختلافی که ناشی از خوی استکباری آمریکا در عرصه نظام بین الملل است .

نظام مقدس جمهوری اسلامی که در بهمن ماه 1357 پس از سالها مبارزه با استبداد شاهنشاهی با رهبری و هدایت‌های امام راحل به پیروزی رسید یکی از شعارها و مبانی اولیه‌اش شعار نه شرقی نه غربی و استکبارستیزی است . مبارزه با استکبار دارای مبانی دینی و قرآنی و سابقه آن به سابقه مبارزه اسلام با کفر و طاغوت و شیاطین جن و انس است. بر اساس مبانی دینی، صلح پایدار با استکبار و کفار اساسا بی‌معناست و اسلام به دنبال زدودن تمام آثار کفر از جهان و برپایی حکومت الهی در سراسر آن است. در حال حاضر نیز مصداق اتم و اکمل استکبار، آمریکاست .

یکی از پیام‌های اصلی انقلاب اسلامی ایران در طول چهار دهه شکوهمند و عزّت آفرین به تمامی جهانیان، مقابله با نظام سلطه و استکبار جهانی به سردمداری آمریکا و صهیونیسم بوده است. این مهم، به فضل و منّ الهی و رهبری‏های‏ داهیانه و مقتدرانه امام خمینی(قدس‏ سره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی(دام ظله العالی) و نیز، ایمان‎ استوار و صبر انقلابی مردم شریف این مرز و بوم، به زیبایی هرچه تمام‏تر تحقق یافته است.

 بر این مبنا باید گفت تغییر روسای جمهور آمریکا هیچ تاثیری در این رویارویی ندارد و تاریخ چهل ساله گذشته نشان داده که جمهوریخواهان و دموکراتها در استراتژی کلان و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی هیچ گونه اختلافی باهم ندارند، گرچه در تاکتیک و نحوه برخورد گاهی اختلافاتی با هم دارند . بنابراین دل بستن به نتیجه انتخابات آمریکا امری صددرصد واهی و دارای ضعف ساختاری در تحلیل نظام بین الملل است. از سوی دیگر همانگونه که مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند، به جای تکیه کردن به انتخابات آمریکا و یا انتظار برای پیروزی فردی نزدیک به ایران، باید به ظرفیت‌های درونی کشور توجه کرد. رهبر معظم انقلاب در پیامی که به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و برای آغاز گام دوم انقلاب صادر نمودند در این باره فرمودند : «جوانان عزیز در سراسر کشور بدانند که همه‌ی راه‌حل‌ها در داخل کشور است. اینکه کسی گمان کند که «مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم است و علّت تحریم هم مقاومت ضدّ استکباری و تسلیم نشدن در برابر دشمن است؛ پس راه‌حل، زانو زدن در برابر دشمن و بوسه زدن بر پنجه‌ی گرگ است» خطایی نابخشودنی است. این تحلیل سراپا غلط، هرچند گاه از زبان و قلم برخی غفلت‌زدگان داخلی صادر میشود، امّا منشأ آن، کانونهای فکر و توطئه‌ی خارجی است که با صد زبان به تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران و افکار عمومی داخلی القاء می‌شود.»

(خ1402)

طلیعه

تصویر مطلبانتخابات ریاست ‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار شد و پس از چهار روز نتایج نهایی اعلام و جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات پیروز این انتخابات اعلام گردید . در این باره نکاتی قابل ذکر است : 1 – اعلام پیروزی جو بایدن، با اعتراض و خشم طرفداران ترامپ مواجه شد و پس از اعلام آن ترامپ با تاکید بر فاسد بودن نظام انتخاباتی آمریکا وعده داد تسلیم نتیجه انتخابات نشود. او قرار است كار را به دیوان عالی آمریكا بكشاند تا بلكه در آنجا بتواند با حمایت شش قاضی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom