Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1047
دیروز1467
در هفته1047
در ماه33969
مجموع515953

بازدید کنندگان برخط

4
Online

از پایان سال 98 تاکنون کشور  در شرایط خاصی به سر می‌برد که مشابه آن را قبلا تجربه نکرده بوده است و آن زندگی در شرایط کروناست. زندگی در این شرایط شامل محدودیت‌هایی است که عدم توجه به آن وضعیت را پیچیده‌تر و محدودیت‌ها را دوچندان می‌کند. این وضعیت در  تمام شئونات زندگی ما تاثیر گذاشته و آسیب‌های اقتصادی و روانی گسترده‌ای نیز  بر جامعه تحمیل کرده است اما ما توانسته‌ایم با ایجاد برخی تغییرات در سبک رفتاری و کرداری جامعه تا حدودی سازگاری و همزیستی با این شرایط سخت را تجربه کنیم. بخش اعظمی از همزیستی ما با کرونا مربوط به سبک زندگی مذهبی و مناسک دینی ماست. نماز‌های جمعه و جماعات، زیارت و مجالس مربوط به اهلبیت عصمت و طهارت از جمله رفتارهای دینی ماست که اهمیت بسیاری نیز در تقویت استحکامات اجتماعی جامعه مسلمین دارد. در این میان اما مقاطع خاص و با اهمیت‌تری وجود دارد که مورد توجه ویژه ماست. یکی از این مقاطع مهم ایام سوگواری برای حضرت ابا عبدالله الحسین علیه‌السلام و شهدای کربلاست.

این موضوع چنان اهمیتی برای ما دارد که عدم برگزاری مراسم در این ایام هرگز برای مردم ما مورد تصور نبوده است. توجه به نمادهای دینی و مناسک مربوط به فرهنگ دینی و احترام و علاقه به اهل بیت، چنان با دل و جان مردم ما آمیخته است که به راحتی نمی‌توان آن را نادیده گرفت و یا حذف کرد. حتی  در شرایطی که جریانات ضد دین با زور سر نیزه و کشتار سعی بر حذف مجالس اهل بیت(ع) داشتند نیز نتوانستند این نور را خاموش کنند و مردم ایران علی رغم تمام رنج‌ها و سختی‌ها چراغ مجالس حسینی را روشن نگه داشتند.

بنابراین گرامیداشت ایام‌الله‌ و تعظیم شعائر همواره خواست عمومی جامعه بوده است. این موضوع عملا ما را به این اندیشه رهنمون می‌کند که در این شرایط خاص کنونی، چگونه با تاکید بر حفظ جان و سلامت مردم بتوانیم سبک زندگی عاشورایی‌مان را دنبال کنیم و آن را  با زندگی در شرایط کرونا تطبیق دهیم.

براین اساس تاکید عموم جامعه و همچنین مقامات مسئول‌بر اهمیت ایام‌محرم و لزوم برگزاری مجالس حسینی، زمینه‌ای‌را فراهم کرد تا با برنامه‌ریزی وتنظیم شیوه‌نامه‌هایی، تحقق‌هر دو موضوع سلامت جامعه و بهره‌مندی از فیوضات مجالس سوگواری فراهم شود. عزاداری ایام محرم دراین مقطع یک آزمون و امتحان الهی بود که خوشبختانه ملت ما در این آزمون‌سربلند شدندو محرم امسال در تاریخ دینداری ما یک برگ زرین و ماندگار شد .

سلوک مومنانه همراه با بصیرت و عقلانیت مردم در توجه به توصیه های مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید، نظم و ابتکارات جالب توجه در  برگزاری مجالس، رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی و حضور پر شور مردم و همچنین استفاده گسترده از ظرفیت‌های فضای مجازی و رسانه در برگزاری عزاداری‌ها، یک الگو و برنامه قابل تعمیم برای دیگر مراسمات و مجالس ارائه کرد و نشان داد که شور حسینی مملو از عقلانیت و شعور است. در واقع انقلابی بودن ملت ایران در حرف و عمل یکی است و ما حقیقتا ملت امام حسینیم. امید داریم  مسئولان و مردم تا پایان راه این هماهنگی و همراهی را با هم داشته باشند و شکست کرونا و نابودی این ویروس منحوس به مدد الهی هرچه زودتر رقم بخورد. إن‌شاءالله

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom