Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در ارتباط تصویری با مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح در دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام، لازمه‌ی حفظ اقتدار و هویت ملی و تأمین منافع ملی را محاسبه‌ی صحیح و عقلانی از تهدیدها و ظرفیتها در مسائل مربوط به «قدرت دفاعی»، «استحکام و ثبات اقتصادی» و «توانایی و قوام فرهنگی» دانستند و تأکید کردند: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، به شرط «تلاش شبانه‌روزی مسئولان» و «مدیریت قوی، جامع و خسته‌نشو» و «تمرکز بر تولید داخلی و چشم امید...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز345
دیروز1863
در هفته345
در ماه34143
مجموع565961

بازدید کنندگان برخط

4
Online

در روز‌های اخیر آمریکا و سران کاخ سفید علی‌رغم بکارگیری همه توان و انرژی خود و طراحی انواع ترفندهای سخت و نرم سیاسی، نتوانستند شورای امنیت را مجاب به اعلام موافقت با تداوم تحریم تسلیحاتی ایران کنند.

این ناکامی در کنار دیگر ناکامی‌های آمریکا، شکست بزرگی برای ترامپ و تیم ضد ایرانی همراه وی محسوب می‌شود و به انزوای هرچه بیشتر امریکا در پیگیری سیاست یکجانبه گرایانه‌اش می‌انجامد.

این دومین بار در چند ماه گذشته است که پیش نویس امریکا در این رابطه رد می شود و برنامه ریزی‌های  دولت امریکا  برای فشار به ایران ناکام می‌ماند. مایک پامپئو، رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا قبل از آغاز روند رای گیری جهت تداوم تحریم تسلیحاتی در شورای امنیت تصریح کرده بود: "هر کاری را که در چارچوب ابزارهای دیپلماتیک خود بتوانیم، انجام خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که تحریم‌های تسلیحاتی ایران منقضی نشود."

 اما این رویاهای کاخ سفید به سرانجام نرسید و وزیر خارجه آمریکا بار دیگر به پشت تربیون آمد تا خشم و عصبانیت خود را از این شکست برای سیاست خارجی ترامپ آشکار کند. وی پس از شکست تحقیرآمیز کشورش در شورای امنیت با انتقاد از آن اعلام کرد:" شورای امنیت سازمان‌ملل متحد وظیفه حفظ صلح و امنیت بین‌المللی را بر عهده دارد. این شورا امروز نتوانست مجموعه مأموریت‌های اساسی خود را محقق کند. شورای امنیت قطعنامه معقولی را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ۱۳ ساله ایران رد کرد."

از سوی دیگر رویداد مهم استعفای برایان هوک به عنوان مسئول کارگروه اقدام ایران و همچنین ناکامی کاخ سفید در شورای امنیت به اضافه اعلام آمادگی چین و روسیه برای همکاری اقتصادی و بویژه همکاری‌های نظامی با ایران، در کنار خروج امریکا از برجام که امکان حقوقی اعمال مکانسیم ماشه را از امریکا گرفته است، اطمینان خوشبینانه ترامپ برای اثر بخشی سیاست فشار بر ایران را به خیال خامی تبدیل کرده است. ترامپ در صحنه سیاسی داخل خود آمریکا هم مورد هجمه و انتقاد گسترده قرار دارد به طوری که سناتور «کریس مورفی» در پیامی توئیتری، ناکامی اخیر کشورش در به تصویب رساندن قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران در شورای امنیت را «تار و مار شدن» خواند و از دولت ترامپ به‌عنوان باعث و بانی این افتضاح ملی به‌شدت انتقاد کرد. «کریس مورفی» که یکی از اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا نیز به شمار می‌رود، گفت: از میان 15 کشور عضو شورای امنیت، تنها جمهوری دومینیکن به نفع ما رأی داد این نشان می‌دهد که آمریکا تا چه حد ضعیف شده است و دیگر کشورهای جهان چگونه به راهبرد فاجعه‌بار ترامپ در قبال ایران نگاه می‌کنند.»

امروز بیش از گذشته اقدامات غیر قانونی آمریکا برای تحریم‌ایران مشروعیت خود را از دست داده و امریکا را  به انزوای سیاسی در جامعه بین‌الملل کشانده است. کشورهای متحد آمریکا به صورت کاملاً آشکار علیه سیاست‌های کاخ سفید موضعگیری کرده و واشنگتن، ناتوان از همراه کردن این کشورها با سیاستهای خود شده است.

بی‌شک همه این ناکامی‌ها و شکست‌ها و افول و انزوای امریکا، ناشی از صبر و مقاومت ملت ما و منطق صریح و صحیح حاکم بر سیاست و دیپلماسی ماست. البته قطعا توطئه‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد و همانگونه که مقامات کاخ سفید هم اعلام کرده‌اند، آنها مجددا به فکر اقدامات تازه خود علیه ایران هستند، اما سابقه و تجربه نشان داده که با صبر و استقامت مردم و هوشیاری مقامات و مسئولان کشورمان، تمامی نقشه‌های شوم دشمنان، نقش بر آب خواهد شد.

(خ 1397)

طلیعه

تصویر مطلبدر چند هفته اخیر بین دو کشور همسایه شمالی ایران، جمهوری آذربایجان و ارمنستان، جنگی بر سر مسئله قدیمی اختلاف بر سر مالکیت «قره باغ» آغاز و باعث بروز نگرانی‌هایی در منطقه و حتی دنیا شده است. جمهوری اسلامی ایران به عنوان همسایه این دو کشور نیز در این مدت تلاش کرده تا طرفین را به حل مشکلات از طریق گفت‌و‌گو ترغیب نماید اما برخی تحولات از جمله ورود رژیم صهیونیستی، ترکیه و گروه‌های تروریستی تکفیری به این جنگ باعث بروز نگرانی‌هایی شده است. شلیک گاه و بی‌گاه گلوله و خمپاره به خاک ایران در این معرکه نیز موضوعی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom