Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام  با اشاره به برخی که می گویند مذاکره با آمریکا چه عیبی دارد، تأکید کردند: مذاکره با آمریکا تا وقتی به تعبیر حضرت امام، آدم نشده، سمّ است؛ ضمن اینکه مذاکره با دولت فعلی این کشور سمّ مضاعف است. رهبرمعظم انقلاب در تبیین این واقعیت افزودند: معنای حقیقی مذاکره، معامله و بده‌بستان است و آنها دقیقاً در این معامله، دنبال نقاط قوت ایران هستند.ایشان افزودند: می گویند بیایید درباره‌ی موشک مذاکره کنیم، معنای حقیقی این حرف این است که شما باید...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز186
دیروز595
در هفته2225
در ماه20684
مجموع21172514

بازدید کنندگان برخط

4
Online

دهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد در روزهای هفدهم وهجدهم آذر ماه با موضوع حوزه انقلابی، بایسته‌ها و راهکارها برگزار شد .

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به عنوان باسابقه ترین و مؤثرترین نهاد حوزوی، وظایف خطیر و مهمی بر دوش داشته و دارد ودر همین راستا یکی از وظایف مهمی را که در طول این سالها سعی در انجام آن داشته و به توفیقات چشم گیری در این زمینه دست یافته برگزاری اجلاسیه‌های سراسری و منطقه‌ای بوده است.


تحقق آرمانها و اهداف بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری همیشه مدنظر جامعه مدرسین بوده و قدمهای بزرگی در این راستا برداشته است. بیانات ارزشمند امام راحل و مقام معظم رهبری همواره چراغ راه جامعه مدرسین بوده و باعث گردیده که شورای عالی جامعه محترم مدرسین، برگزاری اجلاسیه‌های سراسری و منطقه‌ای را در دستور کار خود قرار دهد. برگزاری اجلاسیه‌ها و گردهمآیی‌ها جهت اتحاد و یکدلی علمای اعلام، همفکری و تبادل افکار و نظرات، بررسی مسایل روز حوزه، کشور و جهان اسلام می باشد، که خیرات و برکات عدیده‌ای هم تاکنون به دنبال داشته است.

می‌توان گفت کلید آغازین اجلاسیه‌های جامعه مدرسین این توصیه امام راحل بوده است که: «من دلم می‌خواهد یک روز ابتکار عملی بشود که در سال لااقل یکبار تمام علمای ایران در یک منطقه جمع بشوند... این وحدت علما و جمع شدنشان گرد هم خیلی مؤثر است، استفاده و برکاتی دارد.» براین اساس در سال‌های اخیر این نهاد برجسته حوزوی با برنامه ریزی‌های گسترده و مناسب جهت برگزاری اجلاسیه‌ها به توفیقات فراوانی در این زمینه دست یافته است.

در همین راستا با توجه به سخنان اسفند ماه سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم مبنی بر این که: «حوزه علمیه قم باید همچنان یک «حوزه انقلابی و مهد انقلاب» باقی بماند و رسیدن به این هدف نیازمند اندیشه، تدبیر و برنامه ریزی دقیق است.» موضوع اجلاسیه امسال به «حوزه انقلابی بایسته‌ها و راهکارها» اختصاص یافت و به دنبال آن پس از برنامه ریزی‌های گسترده و دعوت علمای محترم بلاد به این گردهمایی عظیم و تبیین دقیق موضوع ، اجلاسیه در دو روز با حضور اعضای محترم جامعه مدرسین و علمای بلاد برگزار گردیده و بایسته‌ها و راهکارهای حوزه انقلابی در آن مورد تبیین و بررسی قرار گرفت. به امید آن که بتوانیم با عمل به این راهکارها گامی در جهت تحقق حوزه انقلابی مد نظر رهبر معظم انقلاب برداریم. ان‌شاء‌الله‌تعالی. (خ-1311)

طلیعه

article thumbnailپس از سقوط رژیم منحوس پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی توانست علی رغم معارضه و هجمه‌های بی شمار دشمنان، حرکت آرمانی و ارزش مدار خود را دنبال کند که در این میان نقش ولایت فقیه و رهبری نظام در این حرکت پویا و پر تحرک نقشی اساسی و راهبردی بوده است. رهبری به عنوان سیاستگذار کلّىِ نظام با تنظیم سیاست‌هایی راهبردی به هدایت سکان کشتی انقلاب می‌پردازد. جایگاه قانونی و شرعی ولایت فقیه ایجاب می‌کند همه قوای سه‌گانه در چارچوب سیاستهای رهبری برنامه‌ریزی کنند و سیاستهای اجرایىِ خودشان...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom