Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز831
دیروز1488
در هفته3747
در ماه11347
مجموع394200

بازدید کنندگان برخط

7
Online

ایام سوگواری اهل بیت(ع) و مراسمات عزاداری یکی از بزرگترین فرصت‌ها جهت تعظیم شعائر الهی است. در این میان، مراسم شکوهمندی مثل زیارت اربعین و حضور خیره کننده میلیونی شیعیان و محبان ولایت در آن، پیام‌ها و  مفاهیم زیادی برای جهان دارد. تجمع عظیم مومنین در راهپیمایی بزرگ اربعین، عرصه‌ای برای نمایش وحدت مسلمین، روح ایمان و معنویت گرایی و ظلم ستیزی عدالتخواهان  و آزادیخواهان جهان است. پیاده روی میلیونی زائران حسینی نماد استکبارستیزی و نمود قدرت مسلمانان به ویژه شیعیان است.

چرا که در این آیین باشکوه، شیعیان بدون واهمه از مستکبران و تروریست‌های دست پرورده آنها به سوی میعادگاه خود حرکت کرده و گردهمایی میلیونی اربعین را رقم می‌زنند. از سویی زیارت جمعی و باعظمت اربعین، ورزیدگی و توانایی لازم برای نصرت و یاری امام زمان(عج) را به وجود می‌آورد و شکوه شیعه را به دنیا نشان می‌دهد که این آمادگی مداوم علاوه بر بعد جهانی آن، تاثیر بسزایی نیز در زندگی فعلی شخص و جامعه دارد.


با توجه به نگاه جهانی و بازتاب گسترده راهپیمایی میلیونی اربعین باید توجه داشت که رعایت قوانین کشور میزبان و توجه به امر متصدیان برقراری نظم این همایش باشکوه، می‌تواند یک سفر و زیارت آسوده و پر خیر و برکت را نصیب زوار محترم کند.

از سویی تفرقه افکنان و مروجان عصبیت قومی در تلاشند با ایجاد برخی نزاع‌ها و جوسازی‌ها، اختلاف و پراکندگی در صفوف رهروان حسینی ایجاد کنند که باید تلاش نمود تحت تاثیر این فضاسازی قرار نگرفت و با توجه به اهمیت وحدت و قداست این سفر، نقشه‌های تفرقه افکنان را ناکام گذاشت. امروزه که دشمنی با اسلام و تشیع ابعاد به مراتب خطرناک‌تر و کشنده‌تری را به خود گرفته و دشمن با ابزارهای مختلف فرهنگی، سیاسی و نظامی درصدد نابودی مکتب تشیع و خاموش کردن چراغ اهل‌بیت(ع) است، استفاده از همه ابزارهای مشروعی که به تقویت هویت مذهبی و تحکیم انسجام درون‌ مذهبی و نمایش اقتدار و صلابت شیعه در برابر قدرت‌های ظالم جهان مدد می‌رساند، وظیفه‌ای مهم و ضروری است.

همچنین هجمه گسترده رسانه‌های بیگانه و تخریب چهره شیعیان با نمایش برخی بدعت‌ها در عزاداری (مانند قمه زنی) با هدف زیر سوال بردن عقلانیت و عزت شیعیان، با نمایش عظیم اربعین خنثی خواهد شد. لذا توجه به آداب زیارت و بهره گیری معنوی از این سفر باید به گونه‌ای باشد که پاکیزگی روح و طهارت قلوب نصیب انسان گردد و ثواب تعظیم شعائر الهی شامل حال زایر گردد. نکته مهم دیگر اینکه دشمنان اسلام سالها در تلاشند با اقدامات خرابکارانه و تروریستی عمق کینه خود را نسبت به مکتب اهل بیت(ع) و رهروان حسینی نشان دهند لذا توجه به مسائل امنیتی و هشدار‌های انتظامی می‌تواند این تلاش مذبوحانه را ناکام بگذارد.

در پایان ذکر این نکته لازم است که رعایت حال افراد کهنسال و کودکان و بانوان بر عهده تمام مومنین و دستگیری از همسفران و همراهان وظیفه‌ای دینی و اخلاقیست که توجه به آن محبت و مودت بین مسلمین را تقویت می‌کند. امید است توجه به این توصیه‌ها ما را در بهره مندی از فیوضات زیارت و حرکت در مسیر ولایت اهل بیت(علیهم‌السلام) رهنمون و چشم جهانیان مبهوت عزت وعظمت اسلام گردد. (خ-1308)

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom