Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج، فریضه‌ی حج را مجموعه‌ای استثنائی و ممتاز از ارزشهای مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج، تأکید کردند: هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد. در این دیدار که در آستانه‌ی آغاز اعزام زائران بیت‌الله الحرام انجام شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حج را نمونه‌ی کوچکی از جامعه‌ی اسلامی برتر و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز973
دیروز1887
در هفته2860
در ماه18401
مجموع21215014

بازدید کنندگان برخط

10
Online

ایام سوگواری اهل بیت(ع) و مراسمات عزاداری یکی از بزرگترین فرصت‌ها جهت تعظیم شعائر الهی است. در این میان، مراسم شکوهمندی مثل زیارت اربعین و حضور خیره کننده میلیونی شیعیان و محبان ولایت در آن، پیام‌ها و  مفاهیم زیادی برای جهان دارد. تجمع عظیم مومنین در راهپیمایی بزرگ اربعین، عرصه‌ای برای نمایش وحدت مسلمین، روح ایمان و معنویت گرایی و ظلم ستیزی عدالتخواهان  و آزادیخواهان جهان است. پیاده روی میلیونی زائران حسینی نماد استکبارستیزی و نمود قدرت مسلمانان به ویژه شیعیان است.

چرا که در این آیین باشکوه، شیعیان بدون واهمه از مستکبران و تروریست‌های دست پرورده آنها به سوی میعادگاه خود حرکت کرده و گردهمایی میلیونی اربعین را رقم می‌زنند. از سویی زیارت جمعی و باعظمت اربعین، ورزیدگی و توانایی لازم برای نصرت و یاری امام زمان(عج) را به وجود می‌آورد و شکوه شیعه را به دنیا نشان می‌دهد که این آمادگی مداوم علاوه بر بعد جهانی آن، تاثیر بسزایی نیز در زندگی فعلی شخص و جامعه دارد.


با توجه به نگاه جهانی و بازتاب گسترده راهپیمایی میلیونی اربعین باید توجه داشت که رعایت قوانین کشور میزبان و توجه به امر متصدیان برقراری نظم این همایش باشکوه، می‌تواند یک سفر و زیارت آسوده و پر خیر و برکت را نصیب زوار محترم کند.

از سویی تفرقه افکنان و مروجان عصبیت قومی در تلاشند با ایجاد برخی نزاع‌ها و جوسازی‌ها، اختلاف و پراکندگی در صفوف رهروان حسینی ایجاد کنند که باید تلاش نمود تحت تاثیر این فضاسازی قرار نگرفت و با توجه به اهمیت وحدت و قداست این سفر، نقشه‌های تفرقه افکنان را ناکام گذاشت. امروزه که دشمنی با اسلام و تشیع ابعاد به مراتب خطرناک‌تر و کشنده‌تری را به خود گرفته و دشمن با ابزارهای مختلف فرهنگی، سیاسی و نظامی درصدد نابودی مکتب تشیع و خاموش کردن چراغ اهل‌بیت(ع) است، استفاده از همه ابزارهای مشروعی که به تقویت هویت مذهبی و تحکیم انسجام درون‌ مذهبی و نمایش اقتدار و صلابت شیعه در برابر قدرت‌های ظالم جهان مدد می‌رساند، وظیفه‌ای مهم و ضروری است.

همچنین هجمه گسترده رسانه‌های بیگانه و تخریب چهره شیعیان با نمایش برخی بدعت‌ها در عزاداری (مانند قمه زنی) با هدف زیر سوال بردن عقلانیت و عزت شیعیان، با نمایش عظیم اربعین خنثی خواهد شد. لذا توجه به آداب زیارت و بهره گیری معنوی از این سفر باید به گونه‌ای باشد که پاکیزگی روح و طهارت قلوب نصیب انسان گردد و ثواب تعظیم شعائر الهی شامل حال زایر گردد. نکته مهم دیگر اینکه دشمنان اسلام سالها در تلاشند با اقدامات خرابکارانه و تروریستی عمق کینه خود را نسبت به مکتب اهل بیت(ع) و رهروان حسینی نشان دهند لذا توجه به مسائل امنیتی و هشدار‌های انتظامی می‌تواند این تلاش مذبوحانه را ناکام بگذارد.

در پایان ذکر این نکته لازم است که رعایت حال افراد کهنسال و کودکان و بانوان بر عهده تمام مومنین و دستگیری از همسفران و همراهان وظیفه‌ای دینی و اخلاقیست که توجه به آن محبت و مودت بین مسلمین را تقویت می‌کند. امید است توجه به این توصیه‌ها ما را در بهره مندی از فیوضات زیارت و حرکت در مسیر ولایت اهل بیت(علیهم‌السلام) رهنمون و چشم جهانیان مبهوت عزت وعظمت اسلام گردد. (خ-1308)

طلیعه

article thumbnailبیش از یک ‌سال از خروج یک‌طرفه آمریکا از معاهده‌ی برجام می‌گذرد. در این مدت جمهوری اسلامی ایران فرصتی طولانی به اروپا داد تا اقداماتی را در جهت انجام تعهداتشان نسبت به برجام انجام دهد. فرصت و دوره‌ای که رئیس جمهوری کشورمان از آن به صبر استراتژیک تعبیر کرده است. در یک جمع بندی کلی در مرور توافق هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران تاکنون به کلیه‌ی تعهداتش طبق برجام عمل کرده اما این طرف مقابل است که به وظایف و تعهدات خود عمل نکرده و حتی در جهت مخالف آن گام برداشته است.اکنون برای زنده ماندن توافق هسته ای بحث...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom