Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز333
دیروز1675
در هفته3757
در ماه19865
مجموع451041

بازدید کنندگان برخط

4
Online

دوران هشت ساله جنگ تحمیلی دشواری‌ها و مشکلات فراوانی برای مردم ایران به همراه داشت و هزینه‌های بسیار سنگینی بر کشور تحمیل کرد که اینک با گذشت نزدیک به سه دهه از پایان آن، هنوز خسارت‌هایش جبران نشده است. بیش از 200 هزار شهید، هزاران جانباز و ویرانی‌های شهرها و زیرساخت‌های اقتصادی تنها بخشی از خسارت‌های انسانی و اقتصادی جنگ بود؛ هزینه‌هایی که در آن سال‌ها ضرورت دفاع از کیان و تمامیت سرزمینی کشور، آن را ایجاب می‌کرد اما در عین حال فواید گوناگونی را برای نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران به همراه داشت از جمله این که باعث شد تا دشمنان هرگونه فکر تجاوز به خاک و حریم ایران را از سر بیرون کنند و می‌توان گفت دفاع مقدس، کشور را در برابر دشمنان بیمه کرد.


ملت ایران در دوران هشت ساله دفاع مقدس نه تنها در مقابل رژیم حزب بعث بلکه در مقابل ابرقدرت‌های شرق و غرب عالم که از هیچ گونه کمکی به صدام فروگذار نکردند ایستاد. ایران که تازه انقلاب را به خود دیده بود و با مشکلات زیادی از جمله مشکلات اقتصادی مواجه بود وارد جنگی شد که در آن همه کشورها از جمله کشورهای غربی، شوروی سابق و کشورهای منطقه با هم متحد شده بودند تا این نظام نوپای اسلامی را از پا در بیاورند. اما دفاع همه جانبه مردم و اتحاد بی‌نظیرشان در ظل هدایت‌های امام راحل(ره) باعث ایستادگی بی‌نظیر ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس شد و دشمنان نظام را برای همیشه در عرصه نظامی ناامید کرد و سایه شوم جنگ را برای همیشه از سر ملت ایران کنار زد.

اما نباید فراموش کرد که جرات دشمنان برای آغاز جنگ تحمیلی، آگاهی آنان از ضعف بنیه نظامی و دفاعی کشورمان در آن مقطع زمانی بود. امروز نیز اگر دشمنان نظام احساس کنند که جمهوری اسلامی ایران توان دفاعی و قدرت بازدارندگی نظامی ندارد در حمله به ایران لحظه ای درنگ نخواهند کرد. بنابراین داشتن تجهیزات نظامی پیشرفته و مدرن و برخورداری از توان بازدارندگی لازمه ی کشور می‌باشد.

از همین رو تقویت توان دفاعی کشور حتی در زمان صلح بر اساس آیات و روایات امری واجب و لازم به شمار می‌آید. تجهیز قوای نظامی به انواع سلاحها و موشک‌های پیشرفته و روز دنیا امری است که در آیه وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَيلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُم به آن تصریح شده است .براساس این آیه شریفه قرآن تاکید می‌کند که چنان آماده باشید که دشمنان بترسند و در دل آنها واهمه ایجاد شود. تا فکر تجاوز علیه شما در ذهن آنان خطور ننماید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی هم اخیرا در دیدار با مسؤولان و متخصصان وزارت دفاع، بر ضرورت تقویت توان دفاعی و تهاجمی کشور و افزایش قدرت نظامی ایران اسلامی تأکید کردند و فرمودند: «در شرایطی که قدرتهای زورگوی دنیا، چتر قدرت خود را گسترانیده‌اند و هیچ رحمی در وجود آنها به چشم نمی خورد و علناً مجلس عروسی و بیمارستان را به بهانه مبارزه با تروریسم بمباران می‌کنند و صدها انسان بی گناه را به خاک و خون می‌کشند و به هیچ سازمان و نهادی هم پاسخگو نیستند، باید توان و قدرت دفاعی را افزایش داد تا قدرتهای زورگو، احساس تهدید کنند.» (خ-1303)

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom