Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1186
دیروز1645
در هفته6062
در ماه23962
مجموع406815

بازدید کنندگان برخط

2
Online

دین مبین اسلام و فرهنگ توحیدی شیعه حرکتی پر فراز و نشیب در مواجهه با هجمه‌های گسترده دین ستیزان و منحرفین داشته است که این حرکت و پویایی چالشی بزرگ و مستمر برای دشمنان حق و حقیقت ایجاد کرده است.

نظام روحانیت به عنوان میراث دار نبوت و امامت، یگانه پاسبان این حرکت عظیم و مدافع سرسخت حق و حقیقت تبلور یافته در اسلام ناب می‌باشد. نمونه‌های فراوان این پاسداران حقیقت در حوزه‌های علمیه از علامه حلی‌ها و شیخ مفید‌ها گرفته تا امام خمینی(ره) و شهید بهشتی و شهید مطهری میراثی عظیم و ماندگار از تلاش حوزه‌های علمیه به یادگار گذاشته‌اند.


یکی از نمونه‌های بارز این فرزندان علم و بصیرت در حوزه‌های علمیه شهید بزرگوار مرتضی مطهری است. شهیدی که "زندگی او، تلاشی مخلصانه و مؤمنانه و عالمانه، همراه با احساس درد، همراه با یک بصیرت کامل در میدان علم و معرفت و فرهنگ بود."حرکت علمی او چنان پر فروغ بود که هنوز هم مطالعه وتفکر در آثارش سیراب کننده تشنگان علم و معرفت وحقیقت است.

بررسی اندیشه‌ها و آراء شهید آیت‌الله مطهری و تأثیر آن در شکل گیری مبانی فکری انقلاب اسلامی و تجلیل از شخصیت کم نظیر ایشان، هم مورد نیاز جوامع اسلامی و هم ادای بخشی از وظیفه حق شناسی نسبت به اندیشمندان و فرزانگان انقلاب اسلامی است.

شهید آیت‌الله مطهری با قوت فکری و اندیشه صائب خود در دهه‌های 50-1340 وارد میدان هایی شد که تا آن زمان هیچ کس در زمینه مسائل اسلامی وارد آن نشده بود و با تفکرات وارداتی غربی و شرقی به چالش علمی عمیق، وسیع و تمام نشدنی پرداخت و در جبهه مقابله با مارکسیسم و تفکرات غربی و لیبرالیسم دست به یک جهاد هوشمندانه زد. ایشان با توان علمی و ایمان راسخ و اعتماد به نفس، موفقیت‌های بزرگی به دست آورد و با قدرت اجتهاد و انصاف و ادب علمی، روشی متقن و به دور از تحجر و التقاط برای معرفی اسلام و مقابله با کج اندیشی و انحراف ایجاد کرد و پایه‌های افکار مورد نیاز جامعه اسلامی و انقلابی را تأسیس نمود و نقش مؤثری بر جریان فکری اسلامی و شکل گیری نظام اسلامی بر جای گذاشت.

 مهم‌ترين دستاوردي که از مطالعه آثار شهيد مطهري به دست می‌آيد، مبناي فکري ـ استدلالي ـ منطقي و مبرهن است که هم عقل را اقناع و هم دل را راضي می‌کند. همچنين مطالعه آثار ايشان موجب تنظيم و انسجام تفکر و انديشه می‌شود. در واقع اين همان عاملي است که زمينه حل تعارضات دروني انسان را فراهم می‌کند و باعث ايجاد قوه تشخيص خوب از بد می‌شود.

مقام معظم رهبري در این خصوص می‌فرمایند: «بايد با برنامه ريزي زمينه‌ای فراهم شود که طلاب، دانشجويان و نسل جوان، دوره کتابهاي شهيد مطهري(ره) را مطالعه نمايند. جوانان عزيز ما بايد با آثار شهيد مطهري (ره) آشنا شوند. بنده اگر می‌خواستم برنامه حوزه علميه قم را بنويسم، بلاشک يکي از مواد برنامه را اين می‌گذاشتم که کتابهاي آقاي مطهري(ره) خوانده شود، خلاصه نويسي شود و امتحان داده شود.»

خوشبختانه در حوزه‌های علمیه و دانشگاه ها، فضلا، علما، دانشمندان و افراد صالح و شایسته از نظر علمی و فکری وجود دارند و باید حضور خود را در این میدان‌ها گسترش دهند و با امواج تبلیغاتی و شبهات جدید مقابله کنند و وظیفه خود را نسبت به اسلام ادا نمایند.

نتیجه آنکه12 اردیبهشت ماه، سالروز شهادت این شهید بزرگوار و معلم کم نظیر انقلاب، مجالیست تا از سویی نقش و جایگاه علم و عمل و معلم تکریم شود و از سوی دیگر ضمن تلاش و مجاهدت و بصیرت و معرفت جامعه‌ای پیشرو در جهاد عالمانه شکل بگیرد. (خ-1290)

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom