Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در ارتباط تصویری با مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح در دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام، لازمه‌ی حفظ اقتدار و هویت ملی و تأمین منافع ملی را محاسبه‌ی صحیح و عقلانی از تهدیدها و ظرفیتها در مسائل مربوط به «قدرت دفاعی»، «استحکام و ثبات اقتصادی» و «توانایی و قوام فرهنگی» دانستند و تأکید کردند: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، به شرط «تلاش شبانه‌روزی مسئولان» و «مدیریت قوی، جامع و خسته‌نشو» و «تمرکز بر تولید داخلی و چشم امید...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز334
دیروز1863
در هفته334
در ماه34132
مجموع565950

بازدید کنندگان برخط

3
Online

  • حضرت آیت‌الله سبحانی:اربعین با تجلی خاص خود عرصه و ساحتی بی‌نظیر برای همگرایی امت اسلامی و آزادگان خلق کرده است
  • دکتر ولایتی:مناطق اشغالی آذربایجان باید تخلیه شود اما راه حل آن نظامی نیست
  • آیت‌الله اعرافی:راه نجات جهان تمسک به قرآن است
  • رئیس قوه قضائیه:مردم اظهار عجز و القای ناتوانی مسئولان در حل مشکلات کشور را نمی‌پذیرند
  • فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص):در اوج تحریم رکورد توتال را شکستیم

 

 * جام جم 99/7/15

** ایران 45 مقام آمریکایی را تحت تعقیب قرار می‌دهد

علی باقری، دبیر ستاد حقوق بشر گفت: ستاد حقوق بشر با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله وزارت اطلاعات، اسامی ۴۵ شخصیت حقیقی و حقوقی آمریکایی دخیل در تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران را جمع آوری و تدوین کرده و برای تحت پیگرد قرار دادن در اختیار دادستانی تهران گذاشته‌است.

باقری با اشاره به تروریسم پزشکی علیه مردم ایران با بیان این‌که آمریکایی‌ها فشار حداکثری خود علیه مردم ایران را به خصومت و دشمنی حداکثری رسانده‌اند، گفت: متأسفانه شاهد هستیم که کشورهای اروپایی نیز در اقدام جنایتکارانه آمریکا در اعمال تحریم دارویی و پزشکی علیه مردم ایران، همراهی می‌کنند.

* همشهری 99/7/15

** ادعای دبیرکل اتحادیه عرب علیه ایران

احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب با بیان اینکه منطقه در مرحله‌ای به سر می‌برد که از نظر حجم تهدیدات و چالش‌ها بی‌نظیر است، آنچه آن را دخالت‌های منطقه‌ای 2کشور ایران و ترکیه می‌خواند، باعث تهدید امنیت ملی عربی دانست.

وی در گفت‌وگو با رسانه‌ها مدعی شد: دخالت‌های ایران و ترکیه امنیت ملی تمام کشورهای عربی را تهدید می‌کند و ما سرزمین‌هایی داریم که توسط نیروهای نظامی و شبه‌نظامی وابسته به این 2کشور اشغال شده‌اند. دبیرکل اتحادیه عرب همچنین تصمیمات حوثی‌های یمن را به تهران مرتبط دانست.

* کیهان 99/7/15

** مردم اظهار عجز و القای ناتوانی مسئولان در حل مشکلات کشور را نمی‌پذیرند

آیت‌الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه با ‌اشاره به جنگ اقتصادی و رسانه‌ای دشمن که سال‌هاست علیه ملت ایران در جریان است، خاطر نشان کرد: آنچه جلوی قلدری دشمن را می‌گیرد، نشان دادن اقتدار است و هر گونه ضعف و سستی و کم کاری در این راه، دشمن را گستاخ‌تر می‌کند. رئیس‌قوه قضائیه با بیان اینکه هرگاه مسئولان مقتدرانه مقابل دشمن ایستادند پیروزی حاصل شده است، «امیدآفرینی» را راهبرد اساسی امروز نظام عنوان و تصریح کرد: مردم اظهار عجز و القای ناتوانی مسئولان در حل مشکلات کشور را نمی‌پذیرند و خواستار همت و کار و تلاش آنها برای گره گشایی از امور هستند. وی متذکر شد: دشمن به دنبال القای یاس و ناکارآمدی است و در این شرایط هر مسئولی در قوه مجریه یا دستگاه قضا و هر صاحب‌منصبی که با اقدام و عمل خود در جامعه امید ایجاد کند، در جهت راهبرد اساسی نظام حرکت می‌کند.

** شناور اقیانوس‌پیما به نیروی دریایی سپاه الحاق می‌شود

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: به‌زودی شناور اقیانوس‌پیما برای حضور در آب‌های آزاد و اقیانوس‌ها به ناوگان نیروی دریایی سپاه الحاق می‌شود. سردار زیراهی اظهار داشت: تمام تحرکات دشمنان در خلیج ‌فارس توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه نیروی دریایی سپاه رصد می‌شود و این نیرو در آمادگی بالای عملیاتی قرار دارد. وی با بیان اینکه «تجهیزات نیروی دریایی سپاه به‌روز است» تصریح کرد: تجهیزات نیروی دریایی سپاه در بعد شناوری، پهپادی و موشکی به‌روز است و در صورت اشتباه و خطای محاسباتی دشمن، پاسخ دندان‌شکنی به آنان داده می‌شود.

** تداوم جنگ قره باغ منطقه و جهان را تهدید می‌کند

یک روزنامه آمریکایی ضمن هشدار در‌باره فرسایشی شدن جنگ جاری در قره باغ، اعلام کرد که این جنگ می‌تواند امنیت منطقه و جهان را به خطر بیندازد. واشنگتن پست نوشت، جنگ بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، که کمتر از ۱۳ میلیون نفر جمعیت دارند، ممکن است که تبدیل به یک حریق جهانی شود. این روزنامه افزود: «یک هفته پیش و از زمانی که جنگ مذکور بالا گرفت، صدها تن‌، از جمله غیرنظامیان، کشته شده‌اند. همچنان‌که جنگ بالا می‌گیرد درگیری‌ها ممکن است بازیگران منطقه‌ای شامل ترکیه، روسیه و دیگران را بیش از پیش درگیر این مناقشه سازد.»

** مناطق اشغالی آذربایجان باید تخلیه شود اما راه حل آن نظامی نیست

دکتر ولایتی مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل:

ـ ارامنه‌ای که بخش‌هایی از خاک آذربایجان را اشغال کرده‌اند آنجا را ترک کنند و به مرزهای بین‌المللی برگردند. بیش از یک میلیون آذری در پی اشغال این مناطق آواره شده‌اند.

ـ همانطور که ما با اشــغال خاک فلسطین توسط رژیم صهیونیستی مخالفیم، اینجا نیز همان موضع را داریم. راه حل مناقشه قره باغ به هیچ وجه نظامی نیست، بلکه باید از طریق سیاسی حل شود. لذا ما بر هر اقدام نظامی از طرف هر که باشد مخالفیم.

ـ رژیم صهیونیستی خود اساسش نامشــروع است و بر اشغال دیگر سرزمینها یعنی فلســطین بنا نهاده شده است و اصلاً حق اظهارنظر در این موارد را ندارد، این رژیم نباید در این منطقه حضور داشته باشد.

ـ بی‌تردید اجازه حضور رژیم صهیونیستی و لانه کردن تروریستهای تکفیری در کنار مرزهایمان را نمی‌دهیم.

ـ ارمنستان همسایه ماست و ما با این کشور نیز تاریخ طولانی مشترک در همسایگی داریم و نمیخواهیم نه ارمنیها تلفات بدهند و نه آذریها.

ـ امیدواریم که خبر ورود تروریســتهای تکفیری به این منطقه صحیح نباشــد. اگر اینطور باشــد تمام کسانی را که محرک این رویداد بوده اند، مسئول می‌دانیم.

ـ تحمل جمهوری اســامی ایران هم حدی دارد. اینکه گاهی یک ترکشی یک گلوله ای به داخل خاک ایران شــلیک می‌شــود این نمی‌تواند ادامه پیدا کند. ما محکم جلوی این ناامنی‌های ایجاد شده توسط عوامل بدخواه منطقه خواهیم ایستاد.

* شرق 99/7/15

** غرامت سقوط هواپیمای اوکراینی به خانواده‌ها پرداخت نشده است

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح از عدم تحقق پرداخت غرامت به خانواده‌های حادثه‌دیده هواپیمای اوکراینی از سوی دولت با وجود پیگیری‌های این سازمان خبر داد. حجت‌الاسلام بهرامی در جلسه دیروز شورای عالی قوه قضائیه از انجام مراحل تخصصی بررسی‌ها درباره سقوط هواپیمای اوکراینی خبر داد و گفت: سازمان قضائی نیروهای مسلح برای بررسی دقیق‌تر پرونده، اقدام به شبیه‌سازی حادثه نیز کرده است. او افزود: آنچه در حال حاضر لازم است به‌صورت جدی ازسوی دولت پیگیری و اجرا شود، موضوع پرداخت غرامت به خانواده‌های حادثه‌دیده است که با وجود پیگیری‌های این سازمان هنوز محقق نشده است.

* ایران 99/7/15

** خدمات به عشایر و روستاییان را تا پایان دولت ادامه می‌دهیم

بهره‌برداری از ۶هزار و ۷۵۰ طرح عمرانی و ۲۶ هزار و ۵۱۲ طرح اشتغال روستایی و عشایری در بیست ‌و هفتمین هفته افتتاح طرح‌های مهم ملی کشور با شعار «تدبیر و امید برای جهش تولید» با دستور رئیس جمهوری رقم خورد. برای اجرای این ۳۳ هزار و ۲۶۲ طرح، ۱۳ هزار و ۱۲۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است که پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری این طرح‌ها، ۸۶ هزار و ۸۹۴ فرصت اشتغال پایدار مستقیم ایجاد شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در آیین افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های ملی حوزه روستایی و عشایری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: خدمت رسانی به روستاییان و عشایر را به عنوان یک وظیفه مهم اجتماعی تا پایان کار دولت دوازدهم ادامه می‌دهیم. وی همچنین از تلاش‌ها و اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای روستاییان تشکر کرد و گفت: از اینکه قرار است تا پایان این دولت ١۵ هزار کیلومتر راه روستایی افتتاح شود، خوشحال هستیم.

** اخباررسانه‌های خارجی با قصد تحریک مردم و نشان دادن ناکارآمدی است

وزیر کشور با اشاره به درگیری آذربایجان و ارمنستان گفت: برخی گلوله‌ها به صورت خمپاره و توپ به مناطقی از کشورمان اصابت کرده و خواستیم که کنترل کنند و چنانچه ادامه یابد تذکرات قوی‌تری خواهیم داد. رحمانی فضلی یادآوری کرد که در ابتدای این جریان، رسانه‌های خارجی می‌خواستند عواطف مردم را تحریک و تهییج کنند تا منجر به برخی تجمعات و خدای ناکرده تنش‌ها شود. وزیر کشور در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به جلسه بررسی فعالیت رسانه‌های داخلی و خارجی گفت: متأسفانه بیش از ۹۰ درصد اطلاعات و اخبار و تبلیغات رسانه‌های خارجی در ابعاد منفی اقتصادی کشور با قصد تهییج و تحریک مردم با نشان دادن ناکارآمدی است که عموم آن غیرکارشناسی و غیرمنصفانه بوده است.

* جمهوری اسلامی 99/7/15

** دخالت آمریکا در حمله موشکی به خانه‌ای در عراق

سخنگوی گردان‌های سیدالشهدا وابسته به حشدالشعبی عراق دخالت آمریکا در حمله موشکی به یک خانه در منطقه الرضوانیه بغداد را افشا کرد.

در این حمله، تعدادی از زنان و کودکان کشته شدند. سران حشدالشعبی می‌گویند حمله‌های اخیر به مراکز مختلف، توسط خود آمریکا صورت می‌گیرد تا آن را به گردن حشدالشعبی بیاندازند و بهانه‌ای برای حمله به مراکز این جنبش مردمی عراقی قرار دهند.

** رژیم صهیونیستی 5400 واحد یهودی‌نشین جدید در کرانه باختری می‌سازد

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در نشست کابینه در سه‌شنبه (امروز) مجوز ساخت 5400 خانه جدید را صادر خواهد کرد. هرگونه ساخت و ساز ازسوی صهیونیست‌ها در کرانه باختری براساس قوانین بین‌المللی غیرقانونی است. دادگاه کیفری بین‌المللی نیز در ماه‌های اخیر تلاش کرده تحقیقات جنایات جنگی در مورد فعالیت رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و غزه را آغاز کند.

* وطن امروز 99/7/15

** بازدید سردار پاکپور از نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان در اصلاندوز

سردار سرتیپ پاسدار «محمد پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه با ورود به شهرستان پارس‌آباد مغان استان اردبیل مورد استقبال فرمانده ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان قرار گرفت. سردار پاکپور سپس از نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان در اصلاندوز بازدید کرد. در روزهای اخیر در نتیجه درگیری‌ها میان ارمنستان و آذربایجان برخی روستاهای مرزی ایران مورد اصابت خمپاره قرار گرفت.

** توسعه روابط پارلمانی تهران- مسکو

ویچسلاو والودین، رئیس دومای دولتی روسیه طی تماس تلفنی با محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو و رایزنی کرد. والودین در ابتدای این تماس بر توسعه همکاری پارلمانی ایران و روسیه تأکید کرد و گفت: امیدواریم با فراهم شدن شرایط بهداشتی، شاهد تبادل هیأت‌های پارلمانی میان مجالس ۲ کشور باشیم. وی در ادامه با اشاره به تشدید درگیری‌های ارمنستان و آذربایجان بر سر موضوع قره‌باغ گفت: همچون شما معتقد هستیم که باید این درگیری به‌ صورت مسالمت‌آمیز و از طریق گفت‌وگو و مذاکره حل‌و‌فصل شود. قالیباف نیز گفت: دوره پیش رو فرصت مغتنمی برای ایران و روسیه است که روابط پارلمانی خود را توسعه بخشند و همکاری‌های فیمابین را شتاب‌دهند. طرفین در این تماس تلفنی بر اهمیت ساز‌و‌کار کمیسیون عالی مشترک پارلمانی ۲ کشور تأکید کردند.

* جوان 99/7/15

** مانور انتخاباتی ترامپ با خروج از قرنطینه

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان نظامی والتر رید بستری است، در توئیتر خبر داد که برای هوادارانش یک «شگفتی کوچک» دارد و دقایقی بعد با خودرو از مقابل هوادارانش که در مقابل بیمارستان اردو زده‌اند عبور کرد و در حالی که ماسک زده بود برای آن‌ها دست تکان داد. کسان دیگری که در خودرو بودند ماسک و عینک محافظ داشتند. اما این ژانگولربازی ترامپ بلافاصله با واکنش کادردرمان روبه‌رو شد. جیمز فیلیپس، متخصص اورژانس و از پزشکان بیمارستان والتر رید در توئیتر به این کار واکنش نشان داد و آن را «بی‌مسئولیتی» و یک «نمایش سیاسی جنون‌آمیز» خواند و نوشت که این کار مأموران امنیتی و راننده خودرو را در خطر ابتلا قرار می‌دهد چرا که خودروی ترامپ ضد گلوله و ضد حمله شیمیایی است، بنابراین تهویه خوبی ندارد. او نوشت این افراد اکنون باید خود را ۱۴ روز قرنطینه کنند.

** محکومیت ۲ متهم مهم پرونده سکه ثامن

وکیل مدافع جمعی از شکات پرونده سکه ثامن از صدور حکم حبس برای متهمان ردیف دوم و سوم این پرونده خبر داد. رسول کوهپایه‌زاده از صدور رأی محکومیت برای همسر و خواهر متهم ردیف اول پرونده سکه ثامن خبر داد و افزود: امروز رأی دادگاه بدوی در خصوص این متهمان به جرم پولشویی و کلاهبرداری صادر شد. این رأی قطعی نیست و به دلیل محدودیت‌ها و منع قانونی از بیان جزئیات معذورم، اما به طور کلی این متهمان به حبس و جزای نقدی محکوم شدند.

* آفتاب یزد 99/7/15

** نمی‌توان پشت درهای بسته برای مردم تصمیم‌گیری کرد

جلسه بررسی راهکارهای اجرای سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. جهانگیری در این جلسه تعدد مراجع قانون‌گذاری در کشور و مشخص نبودن حدود اختیارات قوا را از جمله ایرادات موجود در اداره کشور برشمرد و گفت: امر قانونگذاری باید منحصر به مجلس شورای اسلامی باشد و اساساً برگزاری علنی جلسات مجلس نیز به دلیل وظیفه خطیر قانونگذاری نمایندگان برای مردم و جامعه است. زیرا وقتی حقوق مردم مطرح است باید فرآیند قانونگذاری شفاف و علنی باشد؛ چرا که نمی‌توان پشت درهای بسته قانون تصویب و برای مردم تصمیم‌گیری کرد. معاون اول رئیس جمهور افزود: باید ساز و کار دقیقی برای اجرای سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری تدوین و با اتکاء به این سیاست‌ها،‌ بخشی از ضعف‌های نظام اداری و قانونگذاری کشور را اصلاح کنیم.

* خراسان 99/7/15

** بازدید سرزده قالیباف از بخش ICU بیماران کرونایی بیمارستان امام خمینی(ره)

با تشدید شیوع کرونا رئیس مجلس به‌صورت سرزده از بخش ICU بیماران کرونایی مجتمع بیمارستانی امام‌خمینی(ره) بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند رسیدگی به مبتلایان و مشکلات کادر درمان قرار گرفت. قالیباف همچنین با پزشکان و کادر درمانی بخش ICU بیماران کرونایی گفت‌وگو کرد و در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفت و گفت: به‌عنوان نمایندۀ قوه مقننه در جلسۀ سران قوا با توجه به این نظارت میدانی، مشکلات را مطرح خواهم کرد.

* رسالت 99/7/15

** در اوج تحریم، رکورد توتال را شکستیم

سردار سرتیپ دوم پاسدار سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) سپاه اعلام کرد: پروژه جمع‌آوری گازهای همراه نفت در غرب کارون موسوم به ‏NGL کارون، در راستای تحقق دستور رهبر معظم انقلاب در جریان بازدید از پارس جنوبی در سال‌های گذشته وارد مرحله اجرایی شده است. وی اظهار داشت: این اقدام علاوه بر جلوگیری از مشکلات زیست‌محیطی و دربرداشتن حدود ۵۰۰ میلیون دلار درآمد سالانه برای کشور، یک دستاورد بزرگ دیگر نیز به همراه دارد و آن، شکسته شدن رکورد شرکت معروف و بزرگ نفتی دنیا یعنی توتال است که با امتیازهای خاص در سال‌های گذشته در کشور فعالیت داشته است بدون آن‌که سود خاصی نصیب کشورمان کند.

* مردم سالاری 99/7/15

** رسیدگی فوری به تخلفات ناشی از عدم رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا

سرپرست معاونت منابع انسانی دادگستری کل استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای از برخورد قانونی سریع با متخلفین عدم رعایت مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد. مرادی حقگو گفت: سرپرستان و مدیران واحدهای قضایی و ستادی در مورد نحوه، چگونگی و ترتیبات اجرایی مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص کارکنانی که شیوه‌نامه‌های مذکور را رعایت نمی‌کنند؛ متخلفان را به این معاونت معرفی نمایند.

** طرح ایران برای حل بحران قره‌باغ

خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران:

ـ امسال برخلاف سال‌های گذشته که راهپیمایی بزرگ اربعین، این خروش عاشقان حسین (ع) در عراق از سراسر دنیا برگزار می‌شد، به دلیل شیوع کرونا امسال این اتفاق نمی‌افتد. اما دل‌های مومنان و دوستداران این امام، راهی کربلا هستند.

ـ محمد جواد ظریف با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با موضوع قره‌باغ گفت‌وگوی مفصلی داشتند.

ـ ایران آماده تلاش برحل منازعه قره باغ است و طرحی با جزییات را آماده کرده است که با مشورت هر دو طرف، پیگیری می‌شود. امیدواریم طرفین از ادامه جنگ اجتناب کنند.

ـ بارها تاکید کرده‌ایم اروپا از زمان خروج آمریکا از برجام نشان داد تا چه اندازه در عمل به تعهدات قطعی خود ناتوان است. توصیه من به سه پایتخت اروپایی عضو برجام این است که تاریخ قضاوت قطعی خواهد داشت که کدام طرف ناتوان بود و کدام طرف با قدرت به تعهداتش پایبند بود.

ـ عربستان سعودی در چارچوب ان‌پی‌تی موظف به رعایت تعهداتش است. ما به ریاض هم تذکر می‌دهیم که به تعهدات خود پایبند باشد و اجازه دهد مسیرهای حقوقی و بین‌المللی در مورد فعالیت‌های بعضا پنهان و مخفیانه عربستان در مساله هسته‌ای پیگیری شود.

ـ حفظ ثبات سیاسی و جایگاه مرجعیت از ارکان سیاست ایران در عراق است.

ـ رایزنی‌ها با کره جنوبی در جریان و اما دارای کندی‌هایی است و براساس انتظار ما نیست. امیدواریم طرف کره‌ای متوجه حساسیت موضوع شده و سرعت لازم را به این گفت‌وگوها بدهد.

ـ تفاوت نمی‌کند چه حزبی در آمریکا بر قدرت سوار باشد. آنچه برای ما ملاک است، متن برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ است.

* آرمان 99/7/15

** نظام ریاستی اصلح‌تر از نظام پارلمانی است

عضو شوراي عالي حوزه‌هاي علميه سراسر کشور گفت: آشنايي و پايبندي رئيس‌جمهور به اصول و فروع دين در حد خوب بايسته است اما ضرورتي ندارد که رئيس‌جمهور در حد متکلم يا رتبه بالاي حوزوي اطلاعات ديني داشته باشد.

آیت‌الله سيدمحمد غروي افزود: به عبارت ديگر رئيس‌جمهور، جمهوري اسلامي بايد مباني و معارف ديني را در حدي که در شأن نظام اسلامي است بداند اما اينکه بتواند به پاسخ شبهات مسلط باشد، به گونه‌اي که يک متکلم و فقيه مي‌تواند پاسخ دهد، خوب است اما اين جزو شايسته‌هاست نه بايسته‌ها.

وي در رابطه با اينکه نظام رياستي به ساختار حکومت اسلامي نزديک‌تر است يا نظام پارلماني؟ اظهار کرد: با توجه به اينکه دو مجلس نداريم و هر اندازه هم که سعي شود سطح نمايندگان در سطح بالايي قرار بگيرد، تحقق نمي‌يابد يا اگر بخواهد تحقق يابد مشکلات جديدي پيش مي‌آيد، اگر به همين نظام موجود خوب عمل کنيم، مناسب‌تر است. کمااينکه در مقايسه با نخست‌وزير، رئيس‌جمهور پشتوانه مردم بيشتري مي‌خواهد تا تاثيرگذارتر باشد. نظام موجود مناسب‌تر، اصلح‌تر و واقع‌گرايانه‌تر است.

* قدس 99/7/15

** حکم رهبر معظم انقلاب برای حجت‌الله عبدالملکی

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از انتصاب حجت‌الله عبدالملکی به عضویت هیات امنای کمیته امداد با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر داد. سید مرتضی بختیاری اظهار داشت: با توجه به کسالت سید منصور برقعی عضو سابق هیات امنای کمیته امداد و کناره گیری وی از این سمت و پیشنهاد هیات امنای کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی با حکم مقام عظمای ولایت به عضویت هیات امنای این نهاد منصوب شد. حجت‌الله عبدالملکی همچنین سمت معاونت اشتغال و خود کفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) را از سال ۱۳۹۶ تاکنون بر عهده دارد.

* اعتماد 99/7/15

** پيگيري انتقال ۱۶ ميليون دوز واكسن آنفلوآنزا به كشور

مديركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو گفت: «واكسن آنفلوآنزا را اسفند سال گذشته سفارش داديم و امسال تا تير ماه نيز سفارش‌ها ادامه يافت و اكنون پول واكسن بلوكه نشده و دو الي سه بار اين پول مرجوع شده و اكنون دنبال مسير حمل‌ونقلي هستيم كه بتوانيم همه ۱۶ ميليون دوز را وارد كنيم.» سيد حيدر محمدي افزود: «تاكنون به دليل تحريم، يك ميليون و ۵۰۰ هزار دوز وارد و در مراكز بهداشت براي زنان باردار، گروه‌هاي پرخطر و كادر بهداشت و درمان توزيع شده است. تلاش مي‌كنيم تا آخر آبان ماه كه فصل طلايي تزريق واكسن است، اين واكسن وارد شود».

** ۴۵۰۰ معدن در كشور غيرفعال است

بهرام شكوري معاون امور معادن و صنايع وزارت صمت با بيان اينكه حدود ۱۱ هزار پروانه بهره‌برداري معدن صادر شده كه حدود ۴۵۰۰ مورد آن غيرفعال است، گفت: برخي از معادن به اين دليل تعطيل شده كه ماده معدني آنها خريدار ندارد.

* اطلاعات 99/7/15

** بازگشت سفیر عمان به سوریه پس از ۹ سال

عمان سفیر خود را به سوریه بازگرداند و به‌این‌ترتیب اولین سفیر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس از زمان آغاز بحران سوریه در سال ۲۰۱۱به این کشور بازگشت. «ترکی محمود البوسعیدی» استوارنامه خود را به «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه تقدیم کرد.

 *اخبارخبرگزاری ها و سایت های اینترنتی

** اربعین با تجلی خاص خود عرصه و ساحتی بی‌نظیر برای همگرایی امت اسلامی و آزادگان خلق کرده است

شفقنا/ حضرت آیت‌الله سبحانی در پیامی به همایش بین‌المللی «امام حسین(ع) و همگرایی امت اسلامی» با اشاره به اینکه از محنت‌ها و آلام امروز جوامع اسلامی و امت اسلامی، پراکندگی و تشتت است عنوان کردند:  از این رو بیش از گذشته نیازمند تلاش عالمان متعهد برای ایجاد مودت و همبستگی در میان امت اسلامی هستیم ایشان در ادامه افزودند: «اربعین» با تجلی خاص خود، همه ارادتمندان به پیامبر اسلام(ص) و خاندان آن حضرت به ویژه امام حسین(ع) را دور هم مجتمع ساخته و عرصه و ساحتی بی‌نظیر برای همگرایی امت اسلامی و آزادگان خلق کرده است. این خود ظرفیتی و فرصتی مغتنم برای امت اسلامی آفریده تا با ایجاد اعتماد، یعنی اعتماد عناصر برجسته اسلامی به هم و با اتکا به ارزش‌های مقدس اسلامی، شاهد همگرایی و همبستگی امت اسلامی برای رهایی مسلمانان در مقابل تجاوز و تهاجم دشمنان اسلام باشیم.

 **راه نجات جهان، تمسک به قرآن است

حوزه/ آیت الله اعرافی، در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه تفسیر ویژه طلاب و خانواده های آنها عنوان کرد: به برکت انقلاب اسلامی، نور قرآن و علوم دینی در جهان توسعه پیدا کرده است و در این باره هم معتقدیم راه نجات جهان، تمسک به قرآن است و برای همین باید به زبانهای مختلف ترجمه و برای نشر بهتر آن نیز مسابقات بزرگ تفسیری برگزار شود.وی در ادامه با محکومیت اهانت به ساحت قران گفت: معتقدیم جسارت به قرآن در حقیقت جسارت به تمدن بشری است، چرا که همه عالمان و فرهیختگان این حقیقت را بیان کردند. بنابراین جسارت به کتابی که هدایت گر است در واقع جسارت به حقوق انسانی است و این مسئله برای کسی قابل قبول نیست، ولی در این میان افراد کج اندیشی هستند که چنین اقدام هایی انجام می‌دهند.

 **حمله راکتی به پایگاه الحشدالشعبی در دیالی عراق

باشگاه خبرنگاران/ منابع خبری از حمله راکتی به پایگاه الحشدالشعبی در یکی از مناطق استان دیالی عراق خبر می‌دهند. این حمله با ۸ راکت به پایگاه الحشدالشعبی در منطقه السعدیه، در شمال شرق استان دیالی صورت گرفته است. طی روزهای اخیر حملات به الحشدالشعبی افزایش یافته است. بامداد یکشنبه جنگنده‌های آمریکایی به مناطقی در نزدیکی پایگاه سازمان الحشد الشعبی در منطقه «عکاشات» در استان الانبار حمله کرده بودند. خبر دیگر حاکی است که نیروهای الحشد الشعبی موفق شدند حمله خمپاره‌ای عناصر سازمان تروریستی داعش را در شرق عراق خنثی کنند. طبق این گزارش، گروهی از عناصر سازمان تروریستی داعش در روستای «المعدان» در اطراف ناحیه «السعدیه» اقدام به شلیک خمپاره کردند که یک گروه از تیپ ۱۱۰ الحشد الشعبی در واکنش به این حمله عناصر داعش را هدف توپخانه قرار داد.

 **ائتلاف آمریکایی برای خروج نیروهای خود از عراق توجیه تراشید

فارس/ «وین ماروتو» سخنگوی ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش،‌ به توجیه خروج نیروهای بیگانه از خاک عراق پرداخت.‌ سخنگوی ائتلاف در این خصوص گفت که خروج از عراق «خبر خوشحال‌ کننده‌ای» است چرا که این مسئله بیانگر موفقیت نیروهای عراقی است؛ «نیروهایی که خود اکنون اقدام به آموزش نیروها می‌کنند و [در قالب] عملیات علیه عناصر سازمان داعش بدون کمک ائتلاف، عمل می‌کنند.

«این ادعا در حالی مطرح می‌شود که به دنبال اقدام واشنگتن در ترور سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد، پارلمان عراق مصوبه خروج نظامیان بیگانه از خاک این کشور را دی ماه سال گذشته تصویب کرده است.

 **معترضان قرقیزی پارلمان را تصرف کردند

فارس/ معترضان به نتایج انتخابات پارلمانی قرقیزستان، ساختمان پارلمان این کشور را به تصرف خود در آوردند. در اعتراضات روز دوشنبه دست کم 130 نفر از جمله پلیس و کادرهای درمانی مجروح شده وبه بیمارستان منتقل شدند.

در درگیری‌های روز دوشنبه یک خودروی پلیس به آتش کشیده شده و 6 دستگاه خودروی اورژانس نیز تخریب شده است. تظاهرات کنندگان به نتایج انتخابات پارلمانی روز یکشنبه این کشور معترض بوده و معتقدند که در انتخابات با خریدن آرا، دو حزب نزدیک به «سورن‌بای جین‌بکف» رئیس جمهور این کشور بر پارلمان سیطره یافته‌اند. تظاهرات توسط احزاب شکست خورده در انتخابات سازماندهی شده و این احزاب با اشاره به تقلب انجام شده خواستار کناره‌گیری رئیس جمهور هستند.

 **انتقاد شدید «بشار اسد» و مشاورش از عربستان سعودی و ترکیه

فارس/ رئیس‌جمهور سوریه با انتقاد از عربستان سعودی گفت: دلیل اینکه سوریه در سال ۲۰۱۴ کنترل مناطق زیادی را در کشور از دست داد، حمایت عربستان سعودی از افراد مسلح بود.اسد در ادامه تأکید کرد: ریاض از «تروریست‌ها» حمایت کرد و قطر، آمریکا، انگلیس و فرانسه نیز در این موضوع شراکت داشتند. حمایت عربستان سعودی و کشورهای مذکور باعث شد سوریه از روسیه برای پشتیبانی از نیروهای خود دعوت کند.

در همین زمینه، «بثینه شعبان» مشاور سیاسی – رسانه‌ای بشار اسد نیز در یادداشتی که در روزنامه سوری «الوطن» منتشر شده، بشدت از ریاض انتقاد کرد.شعبان در این مقاله نوشته است: هدف از جنگی که عربستان سعودی بیش از پنج سال پیش علیه یمن به راه انداخت فروش سلاح‌های اسرائیلی و کسب سودهای کلان توسط شرکت‌های اسلحه‌سازی بود.

 **بعد از انتخابات آمریکا، ایران آماده مذاکره خواهد بود

ایسنا/ الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز دوشنبه در گفت‌وگویی با شبکه سی.ان.ان مدعی افزایش فشار ایالات متحده علیه ایران در آینده شد.

وی در این خصوص گفت: ما به فشار ادامه داده و آن را در روزها و هفته‌های آتی افزایش خواهیم داد.وی مدعی شد که ایران بدون درنظر گرفتن اینکه چه کسی پس از نوامبر رئیس جمهور می‌شود، آماده ازسرگیری مذاکراتی جدید خواهد بود چرا که "نمی‌توانند چهار سال دیگر را اینگونه تحمل کنند.

این مقام ارشد آمریکایی با طرح این ادعا که کمپین فشار حداکثری تاثیر عظیمی بر ایران گذاشته است مدعی شد که مشکلات اقتصادی ایران حاصل تحریم‌هاست. آبرامز در این خصوص گفت: تحریم‌های قبلی همانند تحریم‌هایی که الان داریم نبودند. تاکنون چنین فشاری نبوده است‌.

 **یک قاضی آمریکایی ایران را به پرداخت ۱.۴۶ میلیارد دلار محکوم کرد

ایسنا/ یک قاضی آمریکایی ایران را محکوم به پرداخت ۱.۴۶ میلیارد دلار به خانواده "باب لوینسون" کرده است.کاخ سفید فروردین ماه با تایید نتیجه‌گیری‌های خانواده رابرت لوینسون، افسر سابق اف.بی.آی که مفقود شده است، این ادعا را مطرح کرد که او ممکن است در ایران مرده باشد.

خانواده لوینسون مدعی شده‌اند که سرویس اطلاعاتی آمریکا آن‌ها را متقاعد کرده است که او در حبس در ایران مرده است اما این که چه وقت و چگونه این اتفاق افتاده مشخص نیست.ادعای مقامات آمریکایی درباره مرگ باب لوینسون در ایران در حالی مطرح می‌شود که سید عباس موسوی، سخنگوی وقت وزارت امور خارجه کشورمان ضمن ابراز همدردی با خانواده لوینسون، تاکید کرد: بنا بر اسناد معتبر، نامبرده سال‌ها قبل خاک ایران را به مقصد نامعلومی ترک کرده و وزیر امور خارجه وقت آمریکا هم به این واقعیت اذعان کرده است.

 **نشانه‌های افول امپراطوری آمریکا نمایان شده است

باشگاه خبرنگاران/ ریچارد ولف، اقتصاددان و استاد دانشگاه ماساچوست در گفت‌وگوی تصویری در خصوص فروپاشی آمریکا با اشاره به وضعیت این روزهای ایالات متحده گفت: دولت آمریکا در حال فروپاشی است و باگذشت زمان اختلاف و نفرت بیشتر می‌شود. همه نشانه‌های افول امپراطوری آمریکا نمایان شده و جنگ داخلی درحال آغاز است.

طلیعه

تصویر مطلبدر چند هفته اخیر بین دو کشور همسایه شمالی ایران، جمهوری آذربایجان و ارمنستان، جنگی بر سر مسئله قدیمی اختلاف بر سر مالکیت «قره باغ» آغاز و باعث بروز نگرانی‌هایی در منطقه و حتی دنیا شده است. جمهوری اسلامی ایران به عنوان همسایه این دو کشور نیز در این مدت تلاش کرده تا طرفین را به حل مشکلات از طریق گفت‌و‌گو ترغیب نماید اما برخی تحولات از جمله ورود رژیم صهیونیستی، ترکیه و گروه‌های تروریستی تکفیری به این جنگ باعث بروز نگرانی‌هایی شده است. شلیک گاه و بی‌گاه گلوله و خمپاره به خاک ایران در این معرکه نیز موضوعی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom