Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبمن به این سه کشور اروپایی هم اعتماد ندارم!  آمریکا با ما دشمن است؛ این دشمنی هم با شخص این حقیر یا با شخص سردمداران نظام نیست، با مجموعه‌ی نظام اسلامی است که امروز ملّت ایران، این نظام را پذیرفته و در راه او دارد حرکت می‌کند؛ این دشمنی یک چنین دشمنی‌ای است. دولت آمریکا و نظام آمریکایی، از آغاز پیدایش جمهوری اسلامی با او دشمن بود و بد بود و ‌درصدد براندازی بود. حتّی دولت قبل -دولت اوباما- که هم در نامه به بنده، هم در اظهارات می‌گفتند که ما در صدد براندازی نیستیم، دروغ می‌گفتند؛ آنها هم در صدد براندازی بودند؛ براندازی...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز262
دیروز1428
در هفته1690
در ماه9290
مجموع392143

بازدید کنندگان برخط

4
Online

  • حضرت آیت‌الله جوادی آملی: کسی که تفکر امام حسینی دارد هرگز با آمریکا و اسرائیل سازش نمی‌کند
  • رئیس جمهور: تضادی بین استفاده از توان داخلی با برقراری روابط خارجی وجود ندارد
  • آیت‌الله نمازی: تبلیغ دین مورد توجه ویژه طلاب قرار گیرد
  • آیت‌الله رئیسی: حمایت از مأموران ناجا وظیفه قوه قضائیه است
  • محمد جواد ظریف: ایران به دنبال افزایش تنش نیست
  • آمریکا 10 فرد و شرکت را به بهانه ارتباط با برنامه موشکی ایران تحریم کرد

 

** جام جم 98/6/7
*  مقامات آمریكایی كه از منافقین پول گرفته‌اند
یك هفته‌نامه آمریكایی در گزارشی اسامی تعدادی از مقامات آمریكایی را كه با شركت در نشست‌های منافقین درآمدهایی را به جیب زده‌اند، فاش كرد. جان بولتون مشاور امنیت ملی جنگ‌طلب ترامپ ۱۸۰ هزار دلار از سخنرانی‌هایش در نشست‌های منافقین درآمد كسب كرده است.
همچنین رودی جولیانی وكیل شخصی ترامپ، اندرو كارد رئیس سابق ستاد كاركنان كاخ سفید، ژنرال جیمز جونز مشاور امنیت ملی سابق آمریكا، فرن تاونسند مشاور سابق امور مبارزه با تروریسم كاخ سفید، مایكل موكیسی دادستان كل سابق آمریكا، تام ریج وزیر سابق امنیت ملی، لوئیس فری مدیر سابق پلیس فدرال آمریكا (اف‌بی‌آی) و پورتر گاس مدیر سابق سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سیا) از جمله این مقامات آمریكایی هستند.
** همشهری 98/6/7
*  انتقام از تروریست‌ها
تروریست‌های عامل شهادت بسیجی شهید خالد شوانی به هلاکت رسیدند. در اطلاعیه روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهداء آمده است: «در پی اقدام تروریستی عوامل وابسته به استکبار جهانی و گروهک جنایتکار و خائن دمکرات که منجر به شهادت بسیجی بومی اهل سنت پیرانشهر «خالد شوانی» شد، این تروریست‌های کوردل 24 ساعت پس از اقدام ذلیلانه خود با اقدامات اطلاعاتی و تلاش و پیگیری مستمر سپاه، اداره اطلاعات و مرزبانی استان آذربایجان غربی، در اقدامی غافلگیرانه در مخفیگاه موقت‌شان در یکی از روستاهای شهرستان سردشت در تور اطلاعاتی رزمندگان اسلام قرار گرفتند که طی درگیری هر دو تروریست عامل شهادت بسیجی شهید خالد شوانی به هلاکت رسیدند.
** کیهان 98/6/7
*  دولت آمریکا به دنبال منصرف کردن ایران از پیگیری منافع ملی خود است
ریچارد دالتون، سفیر اسبق انگلیس در ایران گفت: دولت آمریکا به دنبال منصرف کردن ایران از پیگیری منافع ملی و تغییر ماهیت نظام ایران است.
دالتون با‌ اشاره به 12 شرطی که وزیر خارجه آمریکا اردیبهشت‌ماه سال گذشته برای مذاکره با ایران مطرح کرده بود، گفت: اهدافی که پمپئو [برای مذاکره با ایران] مطرح کرده به معنی این است که ایران از تمامی منافع ملی خودش در خاورمیانه (غرب آسیا) دست بکشد و ماهیت نظام خودش را تغییر دهد.
وی افزود: طرح چنین پیشنهادی برای ایران غیرقابل تحمل است و البته این مسئله عجیبی نیست.
*  حمایت از مأموران ناجا وظیفه قوه قضائیه است
رئیس قوه‌قضائیه در دیدار فرمانده نیروی انتظامی، حمایت از مأموران ناجا در انجام مأموریت‌ها را از وظایف این قوه عنوان کرد.
فرمانده نیروی انتظامی‌ روز گذشته به اتفاق جمعی از معاونان با رئیس قوه‌قضائیه دیدار و گفت‌و‌گو کردند.
سردارحسین‌اشتری در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد نیروی انتظامی، اظهار داشت: اقدامات خوبی که اخیرا در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی صورت گرفته مایه امید و در جامعه موثر بوده است.
در این دیدار رئیس قوه قضائیه نیز اظهار داشت: اصلاح و بازنگری آیین دادرسی کیفری در دستور کار قوه قضائیه و کمیسیون قضایی مجلس است و ناجا در این رابطه نظرات خود را ارائه نماید.
آیت‌الله رئیسی افزود: همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی ‌در کاهش جرایم بسیار موثر است.
وی اظهارداشت: حمایت از مأموران ناجا در انجام مأموریت‌ها از وظایف قوه قضائیه است.
** شرق 98/6/7
*  واکنش اتحادیه عرب به تصمیم آمریکا درباره فلسطین
اتحادیه عرب تصمیم وزارت خارجه آمریکا در حذف نام فلسطین از فهرست مناطق خاورمیانه را اقدامی «خصمانه» توصیف کرد.
پیش‌تر سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که حذف نام فلسطین از فهرست کشورهای منطقه از سوی وزارت خارجه آمریکا یک همسویی با افکار راست افراطی اسرائیل است.
*  توافق ایران و ارمنستان برای یاری رسانی پس از بلایای طبیعی
سفیر جمهوری اسلامی ایران و وزیر وضعیت‌های اضطراری ارمنستان ضمن دیدار و گفت و گو با یکدیگر در ایروان بر گسترش همکاری‌ها و کمک به یکدیگر در زمان بروز بلایای طبیعی تاکید کردند.
در دیدار سید کاظم سجادی و فیلیک تسولاکیان موضوع توسعه همکاری‌های مشترک میان وزارت وضعیت‌های اضطراری ارمنستان با سازمان مدیریت بحران کشور و همچنین هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
یکی از موضوعاتی که در این دیدار حائز اهمیت بود، بحث فعالیت‌های مشترک و نیز انجام مانور مشترک در نزدیکی مرزهای دو کشور بود که باید از سوی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و وزارت موقعیت‌های اضطراری ارمنستان مورد پیگیری قرار گیرد.
** ایران 98/6/7
*  تضادی بین استفاده از توان داخلی با برقراری روابط خارجی وجود ندارد
رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه تضادی بین استفاده از توان داخلی با برقراری روابط خارجی وجود ندارد، اظهار کرد: جوانان، نویسندگان و اقشار مختلف مردم به این نکته توجه داشته باشند که استفاده از توان داخلی و تعامل با جهان مکمل هم هستند و تضادی بین آنها وجود ندارد. امروز باید از ظرفیت کشورهای مسلمانان و همسو و همسایگان خود به نفع منافع ملی خود بهره‌برداری کنیم.
حجت‌الاسلام حسن روحانی در نشست هیأت وزیران، با اشاره به اینکه باید در عرصه سیاست خارجی از ظرفیت کشورهای دوست و همسو استفاده کرده و مشکلات را کاهش دهیم، گفت: متأسفانه بعضاً افکار نامتعادلی مطرح می‌شود که یا باید از خارج یا از داخل کشور چشم‌پوشی کنیم در حالی که معتقدیم از همه توان خود در عرصه‌های مختلف استفاده کنیم.
*  اسرائیل منتظر ضربه حساب شده مقاومت باشد
یک منبع نزدیک به سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان خبر داد، در پی تجاوز پهپادی اخیر رژیم صهیونیستی علیه لبنان، سید حسن نصرالله در نشستی درون حزبی با تأکید بر اینکه هرگز شتابی در اجرای عملیات پاسخ صورت نخواهد گرفت، گفته است: مقاومت می‌تواند چهار تا پنج هواپیما را ساقط کند نه بیشتر به طوری که فعالیت اطلاعاتی (جاسوسی) اسرائیل را محدود و مختل سازد. وی سپس تأکید کرده است: زمانی که حمله استان قنیطره رخ داد حریم هوایی آنجا تحت حفاظت بود ما شش شهید دادیم با وجود آن ۱۰ روز صبر کردیم و الان نیز عجله‌ای نداریم می‌گذاریم اسرائیلی‌ها در حالت آماده باش باشند.
در این راستا دو منبع مطلع نیز اعلام کردند، حزب‌الله لبنان برای اجرای «ضربه حساب شده» علیه اسرائیل در پاسخ به حادثه بیروت برنامه‌ریزی می‌کند به طوری که هرگز منجر به وقوع جنگ در منطقه نخواهد شد.
** جمهوری اسلامی 98/6/7
*  ایران به دنبال افزایش تنش نیست
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن تاکید کرد که ایران به دنبال افزایش تنش با آمریکا در خاورمیانه نیست. محمد جواد ظریف در ابتدای دیدار با «آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن در شهر بندری یوکوهاما افزود: ایران از نقش و تلاش‌های دولت ژاپن برای کاهش تنش‌ها در منطقه به ویژه در خاورمیانه حمایت می‌کند.
نخست وزیر ژاپن هم در این دیدار گفت که دولتش به طور مداوم برای کاهش تنش‌ها در منطقه تلاش کرده و به این روال دیپلماتیک ادامه خواهد داد.
«آبه شینزو» علیرغم خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران همچنین از ظریف خواست در برجام بماند.
در این دیدار در خصوص آخرین تحولات اجرای برجام و نیز تنش‌ها در منطقه و راهکارهای کاهش آن به تفصیل گفتگو و تبادل نظر شد.
*  اجازه نفوذ به اطلاعات نفتی را نخواهم داد
وزیر نفت گفت: مسئولیت مبارزه با جاسوسان، جلوگیری از نیروهای نفوذی بر عهده دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور است و من نیز با تمام توانم از اطلاعات نفتی در مجموعه نفت کشور محافظت خواهم کرد.
بیژن زنگنه در حاشیه چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت با اشاره به بیانیه وزارت اطلاعات در خصوص حضور نیروهای نفوذی در صنعت گفت: صنعت نفت در خط مقدم حمله است و با توجه به اینکه آمریکا تمام تلاش خود را برای آسیب زدن به این صنعت می‌کند باید مراقبت و حفاظت از این صنعت به طور جدی وجود داشته باشد.
** جوان 98/6/7
*  آرزوی برجامی دیگر بر دل ترامپ خواهد ماند
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا آرزوی توافق بر سر برجامی دیگر بر دل ترامپ و هر فردی که دل در گرو این مسئله دارد، خواهد ماند.
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور تاکید کرد: آمریکایی‌ها به هیچ وجه نمی‌خواهند مذاکره کنند تا مشکلات فنی ما بین حل شود، آمریکایی‌ها تنها به دنبال این هستند که ما را از منطقه جمع و قدرت موشکی ما را کنار بگذارند تا نهایتا ما را تسلیم خودشان کنند.
*  عفو تعدادی از محکومان تعزیراتی با موافقت رهبر انقلاب
مدیرکل اجرای احکام سازمان تعزیرات حکومتی از عفو و تخفیف مجازات ۸۷۱ نفر از محکومان تعزیرات با موافقت رهبر معظم انقلاب خبر داد.
علیرضا نورنژاد گفت: به مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر خم تعداد یک‌هزار و ۷۰ نفر از محکومین محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیرو‌های مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی از سراسر کشور مورد عنایت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) قرار گرفتند.
وی افزود: از این تعداد، ۸۷۱ نفر از محکومین سازمان تعزیرات حکومتی مشمول عفو یا تخفیف مجازات واقع شده‌اند که با دستور ریاست عالی سازمان جهت اعمال به ادارات کل اجرایی سراسر کشور ابلاغ شد.
*  2 وزیر پیشنهادی سه شنبه آینده در مجلس معرفی می‌شوند
حسینعلی امیری معاون پارلمان رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار داشت: ‌سه شنبه هفته آینده جلسه رای اعتماد به دو وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس برگزار می‌شود و رئیس جمهور هم در آن جلسه برای معرفی این دو وزیر حضور پیدا خواهد کرد.
وی ادامه داد: الان هم در فرجه یک هفته‌ای هستیم و با برنامه‌ریزی‌هایی که معاونت امور مجلس انجام داده است، دو وزیر پیشنهادی در کمیسیون ها و فراکسیون‌های مجلس حاضر می‌شوند و دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود را مطرح می‌کنند و به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهند که امیدواریم این دو وزیر پیشنهادی بتوانند رای اعتماد بالای مجلس را به دست آورند.
** آفتاب یزد 98/6/7
*  آمریکا 10 فرد و شرکت را به بهانه ارتباط با برنامه موشکی ایران تحریم کرد
وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد دو شبکه مرتبط با برنامه موشکی ایران را تحریم کرده است.
این تحریم‌ها علیه 5 فرد و 5 شرکت اعمال شده‌اند.
در بیانیه این وزارت خانه آمده است: «دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری دو شبکه مرتبط با رژیم ایران را به دلیل انجام فعالیت‌های مخفیانه تدارکات که باعث سودرسانی به چندین سازمان نظامی ایران شده، هدف قرار داد.»
در توضیح خزانه‌داری آمریکا ادعا شده یکی از این دو شبکه از یک شرکت صوری مستقر در هنگ کنگ برای دور زدن تحریم‌ها و تسهیل معاملاتی در ارتباط با برنامه موشکی ایران استفاده کرده است.
شبکه دوم، اقدام به خرید محصولات آلیاژ آلومینیوم به نیابت از شرکت‌های تحت کنترل یا مالکیت وزارت دفاع و پشتیبانی نیرهای مسلح ایران کرده است.
«سیگال مندلکر» معاون وزیر خزانه‌داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفته دولت آمریکا از تلاش‌های ایران برای استفاده از «طرح‌های پیچیده» جهت دور زدن تحریم‌ها جلوگیری خواهد کرد.
*  رایزنی‌های ایران، روسیه و ترکیه برای حل مسئله سوریه موثر بوده است
رئیس جمهور روسیه با اعلام حضورش در نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه گفت که رایزنی‌های این سه کشور بهترین راه برای حل و فصل مسئله سوریه بوده است. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تایید کرد که قرار است، اواسط ماه سپتامبر (ماه آینده میلادی) در نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در چارچوب مذاکرات آستانه در آنکارا شرکت کند.
بنابراین گزارش، برنامه ریزی‌ها برای برگزاری نشست سه جانبه تهران، مسکو و آنکارا درباره سوریه در حال انجام است اما هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نشده است.
الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه گفت که در جریان این نشست تمام جنبه‌های حل مسئله سوریه، شامل موضوعات سیاسی و بشر دوستانه و وضعیت کنونی درگیری‌ها مورد بحث قرار خواهد گرفت.
** رسالت 98/6/7
*  امسال کسري بودجه نداريم
محمدباقر نوبخت رئيس سازمان برنامه و بودجه درباره وضعيت بودجه سال جاري، گفت: دولت به‌دنبال بهبود کارآيي نهاده‌هاي برنامه‌ريزي و بودجه‌ريزي است که اين مهم در قالب اصلاح ساختار بودجه تعريف مي‌شود.
وي گفت: اگرچه درآمدها در سال جاري کامل تحقق پيدا نمي‌کند و عدم تحقق منابع در کشور وجود دارد اما از آنجايي که هزينه‌ها براساس درآمدها تنظيم شده، کشور در سال 98 کسري بودجه ندارد، در واقع برنامه‌ريزي‌ها به‌گونه‌اي است که درآمدها و هزينه‌ها با يکديگر يکسان شوند.
*  افشاي همکاري سعودي‌ها و کردهاي سوريه با تل‌آويو
يک منبع امنيتي عراقي در خصوص حملاتي که در هفته گذشته عليه مواضع حشد الشعبي صورت گرفت، گفت که پهپادهاي رژيم صهيونيستي از پايگاه‌هاي نيروهاي کرد سوريه به سمت عراق پرواز کرده‌اند.
او گفت که بار مالي اين عمليات نيز بر دوش دولت سعودي بود و هنگامي که «ثامر السبهان» وزير مشاور دولت سعودي در امور کشورهاي حاشيه خليج فارس در ماه ژوئن (خرداد) گذشته به شهر «رقه» در شمال سوريه رفته بود، برنامه‌ريزي‌ها در خصوص اين حملات صورت گرفت. بنابراين، ثامر السبهان که از نزديکان «محمد بن سلمان» محسوب مي‌شود، پيشنهاد کرده بود که کردهاي سوريه در ازاي دريافت مبالغي، پايگاه‌هاي خود را در اختيار پهپادهاي اسرائيلي قرار دهند.
** مردم سالاری 98/6/7
*  ایران به یک موضوع جدی در انتخابات آمریکا تبدیل خواهد شد
حشمت الله فلاحت پیشه در مورد امکان مذاکره ایران و آمریکا در آینده نزدیک گفت: معتقدم مذاکره در شرایط کنونی امتیازی برای دولت جمهوری اسلامی ایران محسوب نمی‌شود ولی امتیازی که تا الان سیاست  خارجی دولت توانسته است کسب کند این است که دیپلماسی رسمی عملا توانسته است بخشی ازفشارها را به روی آمریکا وارد کند ولی این به معنای نشستن پای میز مذاکره نیست. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  درمورد اینکه آیا ترامپ برای پیروزی در انتخابات آینده آمریکا ممکن است با شرایط ایران کناربیاید و با برداشتن شروطش با ایرانی‌ها پای میز مذاکره بنشیند گفت: واقعیت این است که موضوع ایران به یک موضوع جدی در انتخابات آمریکا تبدیل خواهد شد و آقای ترامپ مجبوراست بخش عمده ای از انرژی خودش را صرف این موضوع کند.
*  دیدار سفیر ایران با رهبر ارامنه جهان
سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان با جاثلیق گارگین رهبر دینی ارامنه جهان دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار طرفین ضمن تاکید بر اهمیت نقش مسجد و کلیسا در نزدیک کردن دو ملت ایران و ارمنستان و افزایش شناخت آنها در حوزه دینی و مذهبی، بر موضوعات همکاری‌های مشترک در حوزه ادیان به ویژه بحث گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت تاکید کردند.
** آرمان 98/6/7
*  تعيين استانداران گيلان و قزوين
هيات وزيران استانداران گيلان و قزوين را تعيين کردند. با تصويب هيات وزيران ارسلان زارع و هدايت ا... جمالي‌پور به عنوان استانداران گيلان و قزوين تعيين شدند.
*  مشکل امنیتی برای ایام محرم نداریم
وزير کشور گفت: مشکل امنيتي براي ايام محرم پيش‌بيني نکرده‌ايم. عبدالرضا رحماني فضلي در حاشيه جلسه هيات دولت درباره تامين امنيت مراسم ماه محرم اظهار کرد: ايجاد تسهيلات براي برگزاري مراسم ماه محرم و تامين امنيت بر عهده وزارت کشور است.
وي ادامه داد: شوراي امنيت کشور دو جلسه در اين زمينه برگزار کرده است. از نظر ما هيچ مشکل امنيتي در اين ايام پيش‌بيني نکرده‌ايم و همه تمهيدات لازم را براي تامين امنيت در نظر گرفته‌ايم.
** آفرینش 98/6/7
*  نجفي با وثيقه يک ميلياردي آزاد شد
وکيل محمدعلي نجفي از آزادي موکل خود خبر داد. حميدرضا گودرزي در خصوص آخرين وضعيت محمدعلي نجفي گفت: بازداشت موکلم به قرار وثيقه تغيير يافته و قرار بازداشت منفک شده است.
وي افزود: با طي کردن مراحل و تشريفات قانوني، نجفي از زندان آزاد شد.وکيل شهردار اسبق تهران در پاسخ به اين سوال که وثيقه تعيين شده چه ميزان بوده؟ گفت: وثيقه يک ميليارد بود که با گذاشتن سند، تامين شد.
*  شکايت اسرائيل از ايران در سازمان ملل
سفير رژيم صهيونيستي در سازمان ملل به بيان اظهاراتي بي‌اساس عليه ايران پرداخت و از جامعه بين‌الملل خواست تا با اقدامات ايران مقابله کنند.
«دني دنون» سفير رژيم صهيونيستي در سازمان ملل در مورد ايران مدعي شد: حملات ايران به مواضع اسرائيل بايد پاسخ داده شود.
وي در ادامه ادعاهاي خود افزود: ايران حملاتي را عليه منافع اسرائيل در سوريه انجام مي‌دهد و سوريه آگاهانه اجازه اين حملات را به ايران مي‌دهد.دنون با ارسال نامه‌اي رسمي شکايتي را به شوراي امنيت سازمان ملل ارسال کرد و خواستار اقدام عليه اقدامات ايران در راستاي حمله به مواضع اسرائيل شد.دنون در نامه خود نوشت: ضروري است که شوراي امنيت از سوريه در اين خصوص خواهان پاسخ باشد. وي در ادامه از جامعه بين‌الملل خواست تا با اقدامات ايران مقابله کنند.
** قدس 98/6/7
*  شبنم نعمت‌زاده پای میز محاکمه می‌رود
اسدالله مسعودی مقام، قاضی دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی گفت: پرونده شبنم نعمت زاده و گروه شاملویی تا 15 روز آینده مطرح خواهد شد. وی اتهامات مطرح شده در کیفرخواست را شامل مسائلی در زمینه دارو و قاچاق دانست.
مرداد سال گذشته خبری مبنی بر کشف انباری در استان البرز از داروهای احتکار شده به ارزش 5 میلیارد تومان منتشر شد و برخی آن را متعلق به شبنم نعمت زاده دانستند.
*  تجهیزاتی داریم که دشمن را پشیمان می‌کند
امیر سرتیپ محمد حسین دادرس، جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه تجهیزاتی داریم که در دور دست می‌تواند دشمن را از کرده خود پشیمان کند، گفت: بسیاری از تجهیزات کارآمد دفاعی ما به دلیل رعایت ملاحظات امنیتی، آشکار نیست و هر زمان که لازم شود، با این تجهیزات ضربه نهایی را بر پیکره دشمن وارد می‌کنیم.
امیر سرتیپ دادرس در ادامه با بیان اینکه منطقه ما هیچ نیازی به حضور نیروهای بیگانه ندارد، گفت: استکبار جهانی زمینه حضور خود را در منطقه با ناامنی و جنگ فراهم می‌کند.
** اعتماد 98/6/7
*  قاتل امام جمعه كازرون اعدام شد
حميدرضا درخشنده قاتل «حجت‌الاسلام خرسند»، امام جمعه شهرستان كازرون صبح چهارشنبه ۶ شهريورماه روبه‌روي هتل بيشاپور اين شهرستان در ملاعام به ‌دار مجازات آويخته شد. حجت‌الاسلام سيد كاظم موسوي، رييس كل دادگستري استان فارس با بيان اينكه قاتل پس از دستگيري در چندين مرحله و در حضور مقام قضايي به جرم ارتكابي با طراحي قبلي اعتراف كرده بود، گفت: «تلاش شد با توجه به حساسيت موضوع و جريحه‌دار شدن احساسات عمومي رسيدگي به اين پرونده در سريع‌ترين زمان ممكن صورت گيرد.»
** شهروند 98/6/7
*  آمریکایی‌ها باید سرمیز 1+5 باز گردند
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: «درباره آن چه آمریکا در مورد ملاقات مطرح می‌کند، باید بگویم که ملاقات برای ملاقات مشکلی را حل نمی‌کند. ملاقات باید برای هدفی باشد و ما معتقدیم تا اطمینان نکنیم، هدف ما محق نمی‌شود. صحبت از ملاقات صحیح نیست.
در همین رابطه یا باید آمریکایی‌ها به میز 1+5 برگردند و به توافق پایبند باشند و ایران بتواند از همه مزایایی که در برجام است، استفاده کند یا اگر دنبال روش دیگری هستند، اول باید اشتباه خود درباره تحریم‌ها علیه ملت ایران را اصلاح کند و بعد وارد بحث خود شود.»
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
کسی که تفکری امام حسینی  دارد هرگز با آمریکا و اسرائیل سازش نمی کند
شفقنا/ آیت الله  جوادی آملی در دیدار جمعی از مبلغین وائمه جماعات استان تهران به مناسبت فرارسیدن ماه محرم به حدیثی از امام حسین علیه السلام اشاره وخاطرنشان کرد: حضرت فرمود کسی که مثل من فکر می کند با این حکومت نمی سازد و بیعت نمی کند! نفرمود من بیعت نمی کنم! فرمود هر کس مانند من فکر می کند الی الابد با امثال یزید بیعت نمی کند، این حرف ابدی و جهانی است، کسی که چنین تفکری دارد هرگز با آمریکا و اسرائیل سازش نمی کند، این مساله روز ماست، این پیام عاشوراست و انسان در این راه، هر چه عطا کند کم است و شما بزرگواران میراث دار این مکتب هستید و باید این تفکر را حفظ و احیاء کنید و به مردم منتقل نمایید.
تبلیغ دین مورد توجه ویژه طلاب قرار گیرد
رسا/آیت الله نمازی در دیدار مسؤول امور مساجد کاشان و ائمه جماعات مساجد این شهرستان رسالت روحانیت را در راس همه امور دانست و گفت: ماموریت و مسؤولیت روحانیت در اولویت نخست همه امور و حلقه اتصال بین خالق و معبود است. عضو جامعه مدرسین افزود: تبلیغ دین و منبر نباید دست کم گرفته شود حتی جلسات تبلیغ دین خانگی را باید رونق داد چرا که انقلاب اسلامی از طریق جلسات خانگی به پیروزی رسید. وی افزود: کار اصلی و هنر روحانیت در این است که بتواند حب به دنیا و مال دنیا و پست و مقام و ثروت و شهرت را در جامعه از بین برده و معرفت به خدا را جایگزین آن کند.
آمریکا: دنبال درگیری با ایران نیستیم
فارس/ وزیر دفاع جدید آمریکا در یک کنفرانس خبری بار دیگر تأکید کرد کشورش به دنبال درگیری با ایران نیست.مارک اسپر در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا بحران با ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز به پایان رسیده گفت: «هنوز نمی‌توانم با اطمینان این بحران را خاتمه‌یافته اعلام کنم.»اسپر همچنین مدعی شد که انتظار دارد فهرست کشورهایی که به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس می‌پیوندند افزایش پیدا کند.
‌آمادگی رزمی و عملیاتی سپاه افزایش یافت
تسنیم/ جانشین فرمانده کل سپاه از برگزاری رزمایش ویژه سپاه در سه استان کشور خبر داد و تصریح کرد: مهم‌ترین هدف ما افزایش توان و آمادگی رزمی و عملیاتی سپاه در عرصه‌های مختلف از جمله اطلاعاتی و فرهنگی است که در این زمینه تاکنون اقدامات مناسبی انجام یافته است.سردار فدوی تصریح کرد: سپاه در تمامی جغرافیای انقلاب اسلامی درصدد است تا با ارتقای توان و آمادگی در حوزه‌ها و طراحی‌های مختلف نقشه‌های شوم دشمنان را خنثی کرده و با توان‌افزایی داخلی و خارجی توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کنند که این موضوع برای ما یک اولویت اساسی و مهم است.
وزارت دفاع با جنگنده «کوثر» دستگاه برتر کشوری شد
باشگاه خبرنگاران/امیر حاتمی در حاشیه جشنواره شهید رجایی و در جمع خبرنگاران گفت: وزارت دفاع اقدامات برجسته زیادی در سال ٩٧ انجام داده است، اما آنچه که مورد نظر ارزیابان سازمان امور اداری استخدامی کشور برای انتخاب دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی قرار گرفت رونمایی از هواپیمای جنگنده تمام ایرانی کوثر در سال گذشته از ابعاد مختلف علمی، فنی، مدیریتی و سرعت رسیدن به محصول یک فعالیت قابل توجه بود.‌وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این جشنواره در ۱۲ شاخص ابلاغی رئیس جمهوری ‌در حوزه اقدام برجسته حائز رتبه نخست شد و رئیس جمهوری با اهدای لوح تقدیر ‌از امیر سرتیپ حاتمی‌وزیر دفاع و پشتیبانی ‌نیروهای مسلح تقدیر کرد.
عراقچی: هیچ مذاکره ای با آمریکا نداریم
فارس/معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان درباره آخرین تحولات برجام عنوان کرد: ما در پیگیری مطالبات خودمان بعد از خروج آمریکا از برجام اقدامات بسیار جدی را انجام و مذاکرات فشرده ای را با اعضای باقیمانده در برجام انجام دادیم که نتیجه آن منجر به 3 جلسه در سطح وزرای خارجه و معاونان شد و در این جلسات هم سه کشور اروپایی و هم 1+4 تعهداتی را دادند که در 11 حوزه مختلف منافع ایران در برجام را تامین کنند. عراقچی با بیان اینکه ما هیچ مذاکره ای با آمریکا نداریم، گفت: تا آمریکا سیاست خودش مبنی بر فشار حداکثری را تغییر ندهد هیچ مذاکره ای بین ما و آنها صورت نخواهد گرفت.
آغاز به کار ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس تنها با حمایت سه کشور
فارس/منابع خبری گزارش داده‌اند ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس که هدف ادعایی خودش را تأمین امنیت عبور و مرور کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز و خلیج فارس اعلام کرده رسماً آغاز به کار کرده است.پایگاه خبری میدل‌ایست‌آی با گزارش این خبر نوشت علی‌رغم تبلیغات گسترده آمریکا برای جلب حمایت کشورها جهت حضور در این ائتلاف تنها انگلیس، بحرین و استرالیا به آن پیوسته‌اند. دولت آلمان چند هفته پیش مستقیماً دعوت آمریکا برای پیوستن به این ائتلاف را رد کرد.
ترامپ از همه رقبای مهم انتخاباتی خود عقب افتاد
فارس/ نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد در صورتی که انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا امروز منتشر می‌شد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا رقابت را به تک تک رقیبان انتخاباتی اصلی خودش واگذار می‌کرد. نظرسنجی دانشگاه «کوینیپیاک» در آمریکا نشان می‌دهد «جو بایدن»، «برنی سندرز»، «کاملا هریس»، «الیزابت وارن» و «پت بوتگیگ» که همگی نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا هستند از ترامپ پیشی گرفته‌اند.
دستورالعمل‌های ویژه به سفارت‌خانه‎های رژیم صهیونیستی از ترس حزب‌الله
فارس/رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از منبعی امنیتی اعلام کرد، این رژیم به سفرا و دیگر نمایندگان دیپلماتیک خود در کشورهای دیگر توصیه کرده هوشیار باشند و مراتب احتیاط را رعایت کنند.بر اساس این گزارش، تل‌آویو از سفرا و نمایندگان خود بویژه در خاور دور و آمریکای جنوبی خواسته طی روزهای آینده از رفت‌وآمدهای غیرضروری اجتناب کنند و در خانه‌های خود بمانند.این منبع امنیتی تصریح کرد: اسرائیل تهدیدات حزب‌‎الله را جدی می‌گیرد.
ایران ‌قدرت نخست منطقه در ‌بیوتکنولوژی شد
تسنیم/ معاون علمی و فناوری رئیس‌‌ جمهور، ایران را قدرت نخست منطقه در عرصه بیوتکنولوژی دانست و گفت: بیوتکنولوژی در ایران رشد قابل توجهی یافته به گونه‌ای که ۹۷ درصد داروی کشور در داخل تولید می‌شود که این بیوتکنولوژی بی‌نظیر است.سورنا ستاری با تاکید برتوجه به ارزش افزوده محصولات و جلوگیری از خام‌فروشی خاطر نشان کرد: آنچه اقتصاد را از خام‌فروشی به سوی تولید و عرضه محصولات با ارزش‌افزوده سوق می‌دهد تقویت تعامل بین صنعت و  شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان‌ است.
رونمایی از «معامله قرن» به بعد از انتخابات اسرائیل
مهر/ «جیسون گرینبلات» فرستاده کاخ سفید در امور خاورمیانه اعلام کرد که آمریکا بخش سیاسی طرح صلح ادعایی خود برای خاورمیانه موسوم به «معامله قرن» را پس از برگزاری انتخابات کنیست رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی به اطلاع همگان می رساند.این اقدام مقامات واشنگتن ظاهراً به منظور عدم ایجاد اختلال در انتخابات اسرائیل در ماه سپتامبر صورت می گیرد؛ انتخاباتی که در آن پیروزی مجدد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی و متحد نزدیک دونالد ترامپ همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.
مالزی و ایران متعهد به همکاری برای حفظ منافع مشترک شدند
ایرنا/ وزیر خارجه مالزی امروز پنجشنبه در دیدار با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود گفت: مقامات دو کشور متعهد به همکاری برای حفظ منافع مشترک شدند.سیف الدین عبدالله بعد از دیدار با محمد جواد ظریف در کوالالامپور در پیامی توییتری نوشت: هر دو کشور متعهد شدند که همچنان به تقویت همکاری در همه زمینه ها برای منافع متقابل بپردازند.وزیر خارجه ایران در حالی امروز وارد مالزی شد که پیش از این در راستای سفرهای منطقه ای خود به کشورهای آسیایی، به چین و ژاپن سفر کرده بود.

طلیعه

تصویر مطلبشورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، روز جمعه 30 خرداد پیش نویس قطعنامه سه کشور اروپایی در مورد دسترسی بازرسان به دو تاسیسات اتمی در ایران را با اکثریت آرا پذیرفت. در این رای گیری، 25 کشور رای موافق به قطعنامه دادند، 2 کشور (روسیه و چین) رای مخالف و 7 عضو نیز رای ممتنع دادند. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom