Ayeh

رهنمود

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم ربانی، فقیه و حکیم مجاهد، آیت‌الله مصباح یزدی را تسلیت گفتند. متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است: بسم‌الله الرّحمن الرّحیم با تأسف و تأثر فراوان خبر درگذشت عالم ربانی، فقیه و حکیم مجاهد، آیت‌الله آقای حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی را دریافت کردم. این، خسارتی برای حوزه‌ی علمیه و حوزه‌ی معارف اسلامی است. ایشان متفکری برجسته، مدیری شایسته، دارای زبان گویائی در اظهار حق و پای با استقامتی در صراط مستقیم بودند. خدمات ایشان در تولید اندیشه‌ی...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز734
دیروز1720
در هفته19901
در ماه47150
مجموع756290

بازدید کنندگان برخط

6
Online

  • تقدیر و تشکر جامعه مدرسین از اقدام قاطع و انقلابی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکا
  • آیت‌الله العظمی نوری همدانی: دشمن با راهبرد مذاکره در پی نفوذ در کشور است
  • آیت‌الله مقتدایی: حوزه علمیه در این 40 سال خدمات و اقدامات زیادی انجام داده است
  • آیت‌الله ممدوحی: هر تجاوزی از سوی آمریکا به مرزهای کشورمان با پاسخ دندان شکن روبرو می شود
  • آیت‌الله خاتمی: در برابر توطئه حیازدایی و ترویج هنجارشکنی دست روی دست نگذاریم
  • آیت‌الله اراکی: ما باید ساختارمان را خودمان بسازیم و روی پای خودمان بایستیم

 

** جام جم 98/4/2
*  تماس تلفنی ریاض با دفتر رجوی درباره حمله به نفتکش‌ها
فایل صوتی منتشر شده از مکالمه‌ تلفنی بین اعضای گروهک تروریستی منافقین نشان می‌دهد که گروهک تروریستی منافقین و عربستان سعودی در زمینه موضوع انفجار نفتکش‌ها در فجیره همکاری داشته‌اند.
به گزارش ایران فرانت پیج، در این مکالمه تلفنی شهرام فاخته، عضو رسمی و مسئول یگان سایبری گروهک تروریستی با حسین داعی الاسلام، عضو دیگر این گروهک که ساکن آمریکاست گفت‌وگو می‌کند.
در این مکالمه فاخته به تماس عربستان سعودی با دفتر مریم رجوی، سرکرده این گروهک اشاره می‌کند و در خصوص نحوه هماهنگی بین منافقین و عربستان در فضاسازی علیه ایران در پی حمله به نفتکش‌ها در منطقه، نظر داعی الاسلام را جویا می‌شود.
** همشهری 98/4/2
*  جاسوس سیا اعدام شد
حکم اعدام «جلال حاجی زوار» کارمند قراردادی سازمان هوا-فضای وزارت دفاع که برای سازمان سیا و دولت آمریکا جاسوسی می‌کرد، اجرا شد.
متهم که سال 1389 از خدمت منفک شده در جریان تحقیقات، صریحا اتهام جاسوسی برای سازمان سیا را در قبال دریافت پول پذیرفته و اسناد و مدارک و تجهیزات جاسوسی نیز از منزل وی کشف و ضبط شده است.
حکم اعدام صادره به تایید دیوان عالی کشور رسید و پس از تشریفات قانونی، این حکم چند روز پیش در زندان رجایی شهر اجرا شد.
همسر سابق نامبرده نیز به جرم مشارکت در جاسوسی به تحمل 15 سال حبس محکوم شده و رای صادره به تایید دیوان عالی کشور رسیده و در حال تحمل کیفر است.
** کیهان 98/4/2
*  نیازی به مهندسی معکوس نداریم
سردار «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل ایران، اظهار داشت: پاسخ ما به تجاوز به فضای ایران چنین است و در صورت تکرار تجاوز، پاسخ ما نیز تکرار می‌شود.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در پاسخ به سؤالی در رابطه با احتمال بررسی سیستم‌های پهپاد جاسوسی آمریکا که هفته گذشته سرنگون شد، گفت: ما نیازی به مهندسی معکوس و تکنولوژی این پهپاد آمریکایی نداریم.
سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه در صورت تکرار تجاوز دیگر محصولات آمریکایی را نیز برای تکمیل موزه و کلکسیون خود استفاده می‌کنیم، افزود: ما کلکسیونی از پهپادهای آمریکایی داریم و این هم سند تجاوز هوایی آمریکا به آسمان ایران بود که نشان می‌دهد آنها نمی‌خواهند به مقررات بین‌المللی توجه کنند.
*  برای اجرای عدالت و رفع مشکلات کشور باید به دنبال «اصلح» باشیم
آیت‌الله مصباح یزدی در دیدار اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه انقلاب اسلامی محصول انتخاب اصلح توسط مردم بوده و استمرار آن نیز محصول انتخاب مجدد اصلح در مدیریت کلان کشور است، تصریح کرد: باید بنایمان بر این باشد که افراد اصلح را بشناسیم.
وی، انقلاب اسلامی را محصول اقبال به اصلح [امام خمینی] توسط مردم دانست و گفت: استمرار آن نیز محصول انتخاب مجدد اصلح [آیت‌الله خامنه‌ای] در مدیریت کلان کشور است.
آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: می‌توان با جرئت گفت که پیشرفت ها در کشور نتیجه انتخاب اصلح بوده است. برای اجرای عدالت و رفع مشکلات کشور باید به‌دنبال «اصلح» باشیم.
** شرق 98/4/2
*  رئیس جمهور لایحه شفافیت را به مجلس ارسال کرد
رئیس جمهوری، لایحه شفافیت را که در جلسه 25 اردیبهشت 1398 هیئت وزیران با هدف ارتقای سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا به تصویب رسیده برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. بر اساس این لایحه اطلاعات، صلاحیت‌ها، رفتارها و عملکردهای موسسات مشمول در زمان مناسب و با کیفیت مناسب در معرض دسترسی و استفاده اشخاص ذی نفع یا عموم مردم یا مراجع نظارتی قرار می‌گیرد.
*  نگرانی پوتین از افزایش تنش بین ایران و آمریکا
«ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهوری روسیه، گفت: مناقشه مسلحانه بین آمریکا و ایران برای منطقه فاجعه خواهد بود. او با اشاره به پیامدهای فاجعه بار جنگ بین ایران و آمریکا برای منطقه اظهار کرد: این مسئله دست کم منجر به تشدید خشونت‌ها و افزایش شمار پناهندگان در منطقه خواهد شد.
رئیس جمهوری روسیه هشدار داد برای کسانی که چنین تلاشی بکنند، این اقدام پیامدهای ناگوار به همراه خواهد داشت، زیرا پیش بینی رویدادهایی که در به کارگیری نیروی نظامی ممکن است رخ دهد، بسیار دشوار است.
** ایران 98/4/2
*  تأکید رئیس جمهور بر اصلاح ساختار بودجه بدون تأثیر منفی بر زندگی مردم
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه و به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی تشکیل و در آن مهم‌ترین موضوعات اقتصادی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس جمهوری در این جلسه تأکید کرد هرگونه تغییر در ساختار بودجه باید به نحوی باشد که تأثیر منفی و فشاری به زندگی روزمره مردم و بخصوص معیشت اقشار آسیب‌پذیر جامعه وارد نشود. همچنین با توجه به نظرات و پیشنهادات اعضا، مقرر شد بررسی این موضوع در جلسه آینده شورای عالی هماهنگی اقتصادی ادامه پیدا کند.
*   دستگاه قضایی چابک می‌شود
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه گفت: ساختار جدید قوه ‎قضائیه به تصویب رئیس دستگاه قضا رسیده است و برخی از معاونت‌ها و سازمان‌ها با هم ادغام می‌شوند. اسماعیلی درخصوص سایر تغییرات در این دستگاه هم گفت: در ساختار جدید در حوزه ستادی قوه قضائیه تقریباً ۴۰ درصد از واحدهایی که مستقیماً با ریاست محترم قوه قضائیه ارتباط داشتند را ادغام و یا حذف کردیم و یا در زیر مجموعه‎ای دیگر قرار دادیم.
وی ادامه داد: مقرر شده است در ساختار تفصیلی قوه قضائیه متناسب با کوچک‎سازی ساختار اصلی حداقل۲۰ درصد از پست‌های سازمانی ستادی حذف شوند.
** جمهوری اسلامی 98/4/2
*  اینستکس به‌زودی اجرایی می‌شود
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی نظرات خود را در مورد کاهش تعهدات برجامی ازسوی ایران و افزایش تنش در خلیج فارس و دریای عمان مطرح کرد. مسئول سیاست خارجه اروپا در یادداشتی، ایران را به ماندن در برجام دعوت کرد و گفت: تمام تلاش خود را برای نجات برجام به کار می‌گیریم و برای راضی کردن ایران برای بقا در برجام، مکانیزم مالی ایران و اروپا که اجازه تجارت مشروع با ایران را می‌دهد، به‌زودی با تلاش‌های دیپلماتیک فرانسه، انگلستان، آلمان اجرایی می‌شود.
وی نوشته است: من به عنوان مقام مسئول این اعتقاد را دارم که باید برای نجات برجام اکنون تلاش کنیم و هر آنچه که می‌توانیم انجام دهیم تا این توافق تداوم پیدا کند. به جای این که بعدها از نابودی این توافق افسوس بخوریم و به دنبال عوامل‌ نابودی این توافق باشیم.
*  سرنگونی دوپهپاد جاسوسی عربستان در الحدیده و الحجه یمن
سامانه‌های دفاع هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک هواپیمای جاسوسی عربستان را در الحدیده سرنگون کرد. این هواپیما درحال نقض آتش‌بس در الحدیده بود.
همچنین منابع یمنی از سرنگونی یک پهپاد جاسوسی عربستان توسط پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان حجه خبر دادند. طبق این گزارش، پهپاد جاسوسی عربستان در منطقه "المزرق" در استان حجه سرنگون شده است. مقامات عربستان سعودی تا بدین لحظه هیچ‌گونه واکنشی به این خبر‌ها نشان نداده‌اند.
** وطن امروز 98/4/2
*  از ایران سپاسگزاریم!
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به اینکه در حال رفتن به کمپ‌دیوید برای انجام رایزنی‌های بیشتر درباره ایران است، گفت: اقدام نظامی علیه ایران همچنان گزینه‌ای است که وجود دارد.
ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ایران زمانی که پهپاد آمریکایی را سرنگون کرد با ساقط نکردن هواپیمایی که سرنشین داشت «بسیار هوشمندانه» عمل کرد و ما از این اقدام آنها قدردانی می‌کنیم.
** جوان 98/4/2
*  تقدیر مجلس خبرگان از اقدام سپاه در ساقط کردن پهپاد آمریکا
مجلس خبرگان رهبری در بیانیه‌ای از ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکا به دست سپاه قدردانی کرد.
بخشی از متن این بیانیه به شرح زیر است: «ساقط کردن پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته آمریکا به دست پر توان پاسداران غیور انقلاب اسلامی، علاوه بر اینکه گوشه‌ای از اقتدار و پیشرفت صنعت دفاعی و پدافندهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را نشان داد، یک شکست مفتضحانه و درسی به یادماندنی برای آمریکای جنایتکار و بر هم زننده معادلات فنی و نظامی آنان بود.
بی شک جمهوری اسلامی ایران با این دفاع مشروع از مرزهای جغرافیایی خود در واقع از حقوق قانونی خویش به عنوان یک اصل اساسی استفاده کرده است، لذا پیگیری حقوقی این موضوع در مجامع بین‌المللی و پاسخگویی دولت آمریکا نسبت به این تجاوز، حق قانونی دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران است.
*  خشم اسرائیلی‌ها
یک مقام اسرائیلی از عقب‌نشینی رئیس‌جمهور امریکا ابراز انزجار کرد. این مقام مسئول که نامش ذکر نشده در گفت‌وگو با پایگاه تحلیلی امریکایی «المانیتور» بار دیگر ایران را در مسائل اخیر به وجود آمده درباره برخی نفتکش‌ها در خلیج فارس متهم کرد و گفت: حقیقت آن است که امریکا به ساقط شدن پهپاد و حمله به نفتکش‌ها در خلیج [فارس] واکنش نشان نداد و این موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس سپاه پاسداران ایران شد.
در ادامه این گزارش به نقل از یک مسئول عالی‌رتبه اسرائیلی آمده است: هدف ایران آن است که به دولت امریکا ثابت کند ایران قدرت بسیاری برای آسیب رساندن به منافع امریکا و متحدان آن در منطقه دارد؛ ایران آماده است کاری کند که ترامپ بهای ادامه تشدید تحریم‌ها را بپردازد.
** آفتاب یزد 98/4/2
*  سفر یک وزیر انگلیسی به ایران
اندرو موریسون، وزیر دولت در امور خاورمیانه انگلیس، به منظور کاهش تنش در خاورمیانه روز یکشنبه به ایران می‌آید. موریسون همچنین درباره آن چه نگرانی‌ها بر سر تهدید ایران برای توقف پایبندی به برجام عنوان شده است، رایزنی خواهد کرد.
وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد که این دیدار «فرصتی برای یک توافق قابل بحث، روشن و سازنده است.»
*  مارک اسپر به عنوان وزیر دفاع جدید آمریکا به کنگره معرفی شد
رئیس جمهوری آمریکا «مارک اسپر» را به عنوان نامزد تصدی سمت وزیر دفاع این کشور معرفی کرد.
اسپر سال‌های 2004 تا 2006 مدیر امور امنیت ملی سنا ایالات متحده تحت رهبری اکثریت سنا بیل فریست بود.
از دیگر سوابق وی می‌توان به برترین لابیگر «دهیل» “the Hill’ در سال 2015 و 2016 اشاره کرد و در دولت ترامپ هم به عنوان دستیار نیروهای مسلح آمریکا فعالیت داشته است.
** رسالت 98/4/2
*  قدرت نظامي آمريکا، سرابي بيش نيست
مسئول اشراف فرماندهي کل سپاه گفت: قدرت نظامي آمريکا سرابي بيش نيست. سردار محمد تولايي با اشاره به هياهوي تبليغاتي نيرو‌هاي آمريکايي براي پذيرش مذاکره از سوي ايران، اظهار داشت: رژيم تروريستي آمريکا جنگي تبليغاتي را به راه انداخت، ولي رهبري و ساير مسئولان با اطمينان گفتند نه مذاکره مي‌کنيم و نه جنگ صورت مي‌گيرد.
وي تصريح کرد: آمريکا قدرت نظامي خود را بسيار برتر از آنچه هست نشان داد و قدرت نظامي ما را کوچک شمرد، ولي ماجراي اخير خط بطلاني بر اين ادعا‌ها بود. همچنين انهدام هواپيماي جاسوسي فوق مدرن آمريکا نشان داد که ادعاي آمريکا دروغي بيش نيست.
*   با تمام توان با معامله قرن مقابله‌مي کنيم
«اسماعيل رضوان» عضو ارشد حماس در سخناني تأکيد کرد که ملت فلسطين با تمام توان خود با معامله قرن مقابله مي‌کند.بر اساس اين گزارش، وي افزود: معامله قرن نه تنها ملت فلسطين بلکه همه امت عربي و اسلامي را هدف گرفته است.وي گفت: اگر مقاومت و سلسله تظاهرات بازگشت نبود، دشمن اکنون در صدد حمله به ديگر کشورهاي عربي بود.
رضوان افزود: حضور ده‌ها هزار نفري فلسطيني‌ها در تظاهرات بازگشت، پاسخي به معامله قرن و نشست اقتصادي منامه است.وي با تأکيد بر مخالفت حماس با کنفرانس اقتصادي بحرين از کشورهاي عربي و اسلامي خواست اين کنفرانس را تحريم کنند.
** مردم سالاری 98/4/2
*  دیدار برخی نمایندگان با «بابک زنجانی» در زندان
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از دیدار برخی نمایندگان با بابک زنجانی در زندان خبر داد.
علیرضا رحیمی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «از یکی از وزیران شنیدم که به تازگی برخی نمایندگان مجلس چند نوبت با آقای بابک زنجانی در زندان دیدار داشته‌اند. ‏خوب است قوه قضائیه گزارشی از این دیدارهای پرابهام به هیات رئیسه مجلس ارائه دهد و نظارت بیشتری بر عدم تبعیض در اجرای ضوابط دیدار با زندانیان داشته باشد.»
*   تحقیقات پرونده حادثه تروریستی اهواز به پایان رسید
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت که تحقیقات پرونده متهمان حادثه تروریستی اهواز به پایان رسیده و این پرونده آماده ارسال به دادگاه است.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: این پرونده آماده صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست شده و ان‌شاءالله بزودی به دادگاه ارسال می‌شود و تحقیقات پرونده تمام شده است. وی افزود: تعداد متهمان پرونده بعداً مشخص می‌شود زیرا ممکن است کم و زیاد شوند.
رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح درباره اتهام متهمان پرونده مذکور، گفت: وقتی در مرحله دادسرا اتهامات مطرح می‌شود پالایش آن در دادگاه است و باید بعد از دادگاه اتهامات را بگوییم.
** آرمان 98/4/2
*  محکومیت اقدام تروریستی در بغداد
سخنگوی وزارت خارجه اقدام تروریستی در حسینیه‌ای واقع در غرب بغداد را محکوم کرد. سیدعباس موسوی، اقدام تروریستی در حسینیه‌ای واقع در غرب بغداد را که منجر به شهادت و مجروح شدن ده‌ها تن از شهروندان عراقی شد، شدیدا محکوم و با دولت و ملت عراق به ویژه خانواده قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.
*  کنایه‌ مقام دولتی به ادعای لغو حمله ترامپ
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر ریاست‌جمهوری در صفحه شخصی خود در توئیتر به ادعای ترامپ مبنی بر لغو حمله در آخرین دقایق به‌دلیل اطلاع از تعداد کشته‌ها، واکنش نشان داد.
پرویز اسماعیلی در صفحه توئیتر خود در واکنش به این ادعا نوشت: حتی اگر اجماع جلسه کاخ سفید عملیات نظامی علیه ایران بوده، طبعا نتایج آن بحث شده و ادعای ترامپ مبنی بر لغو حمله در آخرین دقایق به‌دلیل اطلاع از تعداد کشته‌ها، صحت ندارد. گویا، مخالفت هم‌پیمانان منطقه‌ای و مستندات محکمی از پرواز پهپاد آمریکایی در آسمان ایران هم به اطلاع او رسیده است.
** آفرینش 98/4/2
*  اقدام نظامي عليه ايران، پيامدهاي خطرناکي داشت
«جان برنان»، رئيس پيشين آژانس اطلاعات مرکزي آمريکا (سيا)، از عقب‌نشيني «دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهوري آمريکا، در زمينه حمله به ايران در بحبوحه تنش‌ها ميان تهران و واشنگتن حمايت کرد.
برنان که از منتقدان سرسخت ترامپ است، در مصاحبه‌اي تلويزيوني گفت: «من در زمينه خروج آمريکا از توافق هسته‌اي و فشار اقتصادي بر ايران از منتقدان سفت‌وسخت ترامپ هستم. اما از تصميم ترامپ مبني بر عقب‌نشيني از اقدام نظامي عليه ايران حمايت مي‌کنم».
وي همچنين افزود: «اين اقدام ماحصلي خطرناک مي‌داشت و به ايجاد درگيري در سراسر منطقه مي‌انجاميد. بنابراين گمان مي‌کنم که ترامپ دريافت که بايد به منتقدانش توضيح دهد که چرا عقب‌نشيني کرده است».
*  مسئله ايران بايد از طريق سياسي حل شود
«آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان تأکيد کرد که مسأله ايران بايد از طريق سياسي حل شود.
النشره نيز به نقل از صدراعظم آلمان گزارش داد که موضوع ايران در نشست سران گروه 20 به ميزباني ژاپن مطرح خواهد شد. نشست سران گروه 20 بناست در اوساکاي ژاپن برگزار شود.
** قدس 98/4/2
*  این آمریکاست که ایران را تحریک می‌کند
نخست وزیر مالزی درباره حوادث اخیر پیش آمده در خلیج فارس اظهار داشت: این آمریکاست که در حال تحریک کردن ایران است و خطر فزاینده محاسبات غلط می‌تواند منجر به «جنگ جهانی» شود.
ماهاتیر محمد در پاسخ به این پرسش که چه کشوری مسبب اتفاقات اخیر است، گفت:‌ فکر می‌کنم تا آنجا که در جریان هستم این آمریکاست که همه اقدام‌‌های تحریک کننده را انجام می‌دهد.
وی در ادامه افزود: آن‌ها نخست از معاهده هسته‌ای خارج شدند و اکنون کشتی‌های جنگی به خلیج فارس اعزام می‌کنند و کارهایی انجام می‌دهند که ایران را تحریک می‌کنند. اگر آن‌ها وارد جنگ شوند، ایران تنها علیه آمریکا نخواهد بود، بلکه جنگ جهانی رخ می‌دهد.
وی در توضیح افزود: البته کشورهای دیگر نمی‌خواهند شاهد، استفاده از سلاح‌های هسته‌ای باشند و باید با وارد شدن در این غائله به آن خاتمه دهند.
*  کاردار امارات به وزارت امور خارجه احضار شد
در پی اقدام تجاوزکارانه یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی به حریم فضایی ایران از مبدا یک پایگاه نظامی آمریکا در امارات، کاردار این کشور از سوی وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید کشورمان به وی ابلاغ شد.
رئیس اداره خلیج فارس وزارت امور خارجه تاکید کرد: کشورها نمی‌توانند در این گونه موارد از خود سلب مسئولیت کنند.
** خراسان 98/4/2
*  جبهه مقاومت
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی گفت: امروز جوانان ایران، افغانستان، لبنان، سوریه و... خواب بیگانگان در به هم ریختن منطقه ما را آشفته کرده اند و قابلیت دارند که جبهه مقاومت را فراتر از مرزهای یک منطقه خاص در دل تک تک مردم زنده کنند.
** اعتماد 98/4/2
*  ایران می‌تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند
محمدرضا باهنر، دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: «در این دو ماهه، ایران سیستم جاسوسی را منهدم کرد، این سیستم یکی از پیچیده‌ترین سیستم‌های اطلاعاتی بود که حتی در کشورهای دیگر هم استفاده می‌شد، اینکه آمریکا پیغام می‌دهد قصد براندازی دارد، درست است، اما باید توجه کرد که آنها توان این کار را ندارند؛ آقا فرمودند که جنگی اتفاق نمی‌افتد.
ترامپ هم گفت که قصد عملیات داشتند، اما آنها می‌خواهند فشار اقتصادی را بر ایران وارد کنند، آنها هر موقع خواستند تیک بزنند ما یک تیک تاک به آنها تحویل دادیم. ما باید باور داشته باشیم که می‌توانیم این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم. همان طور که از اول انقلاب این کار را کردیم، از اول انقلاب ما همیشه تحریم بودیم و از آن زمان تا به حال پیشرفت‌های خوبی داشتیم.
** شهروند 98/4/2
*  فضای مجمع متاثر از فضای سیاست خارجی
حشمت‌الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: «با توجه به این که بررسی لوایح CFT و پالرمو در مرحله بررسی در مجمع تشخیص است و فضای مجمع تحت تاثیر حاد شدن فضای سیاست خارجی کشور بعد از اتفاقات پیرامون برجام قرار گرفت، نباید به مجمع برای تصویب این لوایح فشار آورد چون نتیجه آن رای منفی خواهد بود. به نظرم حتی درنشست آینده FATF به ریاست چین هم اقدامی علیه ایران صورت نمی‌گیرد و پرونده ایران در لیست کشورهای غیر همکار نمی‌رود. این فرصت در اختیارمان است که بحث‌های کارشناسی را جدی انجام دهیم.»
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
دشمن با راهبرد مذاکره در پی نفوذ در کشور است
رسا/ آیت‌الله العظمی نوری همدانی در دیدار نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان این که در خوزستان و اهواز علمای بزرگ و مشعل‌های فروزان فقهی حضور داشته و دارند، با تجلیل از علما و نماینده ولی فقیه این استان گفت: یکی از نهادهای بسیار مهم که زحمات فراوانی می کشد امامت جمعه است. وی افزود: بنده تجربه امامت جمعه را دارم و می دانم که پذیرفتن مسؤولیت آن کار مشکلی است چرا که مردم امام جمعه را پلی میان نظام و مردم می دانند و توقعات بسیاری دارند، امام جمعه هیچگاه نباید خسته شود چرا که شیوه رفتار و اخلاق امام جمعه بسیار تأثیرگذار است. وی همچنین با اشاره به تنگناهای اقتصادی مردم، خواستار توجه مسؤولان به مشکلات جامعه شد و گفت: مسؤولان نباید نسبت به مشکلات بی تفاوت باشند.
تقدیر و تشکر جامعه مدرسین از اقدام قاطع و انقلابی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکا
اختصاصی/جامعه مدرسین با صدور پیامی ضمن تجلیل از اقدام قاطع و انقلابی سپاه پاسداران در ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکا تصریح کرد: ساقط کردن پهپاد فوق پیشرفته و مدرن و پرهزینه جاسوسی آمریکا که تنها گوشه‌ای از توان و پیشرفت صنعت دفاعی و پدافندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است، نشان داد که موشک‌های دقیق، نقطه‌زن و کاملاً ایرانی، هرگونه تجاوز و تهدیدی را خنثی و دشمنان را به عقب‌نشینی وادار خواهند کرد. اکنون امریکا به این حقیقت پی برده است گزینه جنگ و تهدید، اثری در مقاومت و ایستادگی ملت ایران نخواهد داشت و ایران هرگونه تهدیدی را در هر سطحی، بی‌پاسخ نخواهد گذاشت. با سقوط پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی بار دیگر پیام قدرت موشکی ایران به تمام دنیا مخابره و خواب آشفته اسرائیل و اذناب منطقه‌ای استکبار آشفته‌تر شد.دربخش دیگری ازاین پیام آمده است جامعه مدرسین اعلام می‌دارد: رژیم مستکبر آمریکا و هم‌پیمانانش بدانند مرزهای زمینی، دریایی و آسمان ایران در دستان قدرتمند نیروهای مسلح ایران است که امن‌ترین و باثبات‌ترین موقعیت را برای دوستان و مردمان این سرزمین و میدان آتش سهمگین و جهنمی برای متجاوزان و بدخواهان فراهم نموده است.
حوزه علمیه در این 40 سال خدمات و اقدامات زیادی انجام داده است
 حوزه/ آیت‌الله مقتدایی در بازدید از خبرگزاری حوزه گفت: این مجموعه حوزوی رسالت و نقش زیادی می تواند ایفاء کند، از جمله،  انتشار صحیح  اخبار و پاسخ به شبهات متعدد دینی است. عضو جامعه مدرسین درادامه گفت: اقدام خائنانه دشمنان در حمله به روحانیت، جدا کردن مردم از آن و تضعیف این نهاد از جمله مباحثی است که می توان در رسانه حوزه، به اطلاع مردم رساند و به آنان آگاهی داد و توطئه ها را افشا و خنثی نمود. وی افزود: معتقدیم حوزه علمیه  در این 40 سال خدمات و اقدامات زیادی در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی و... انجام داده است، این موارد هم لازم است برای اطلاع رسانی بهتر مردم با کارکردهای روحانیت و حوزه در خبرگزاری نشرداده شود.
هر تجاوزی از سوی آمریکا به مرزهای کشورمان با پاسخ دندان شکن روبرو می شود
حوزه/ آیت‌الله ممدوحی ضمن تقدیر از اقتدار غیورمردان سپاه پاسداران در ساقط کردن پهپاد آمریکایی در جنوب کشورمان اظهار داشت: آمریکایی ها باید بدانند که هر تجاوزی از سوی آن ها به مرزهای کشورمان اعم از آبی و خاکی و هوایی، با پاسخ دندان شکن ما مواجه خواهد شد. عضو جامعه مدرسین تصریح کرد:آمریکایی ها بارها نشان داده اند علیرغم رجزخوانی و یاوه گویی مسئولانشان، به شدت از اقتدار ملت انقلابی و نیروهای مسلح ما می هراسند و در قضیه پهپاد اخیر نیز مشاهده کردیم که نتوانستند واکنشی نشان دهند.
در برابر توطئه حیازدایی و ترویج هنجارشکنی دست روی دست نگذاریم
رسا/ آیت‌الله خاتمی در دیدار فرمانده نیروی انتظامی قم گفت: در 40 سالگی انقلاب دیده می شود توطئه‌های خارجی و داخلی افزایش یافته و به فضل خداوند متعال توطئه ها خنثی خواهد شد و از این مشکلات عبور خواهیم کرد. آیت‌الله خاتمی تاکید کرد: باید مسؤولان باور کنند مسأله فساد و فحشا عادی نیست بلکه یک توطئه است، یک بخش از مشکل ما همین است یعنی کسانی که باید باور کنند، هنوز باور نکرده و در عمل نشان نداده اند که این امر یک خطر جدی است. عضو هیأت رییسه خبرگان هدف از انقلاب را مقابله با فساد و فحشا دانست و گفت: کسانی می خواهند انقلاب را به ارتجاع و عقب برگردانند اما متدینین این موضوع را تحمل نمی کنند.
ما باید ساختارمان را خودمان بسازیم و روی پای خودمان بایستیم
تسنیم/ آیت‌الله اراکی گفت: ما باید ساختارمان را خودمان بسازیم و روی پای خودمان بایستیم و ساختارهای جهانی را وادار کنیم به ما احترام بگذارند
عضو جامعه مدرسین افزود:این اقتداری است که در پی آن هستیم و این اقتدار را داریم و اثبات هم کردیم.  الان کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه و آلمان که به شکلی در همان حلقه آمریکا قرار دارند چه کار می‌خواهند بکنند؟ می‌خواهند کاری کنند که در برابر آنها زانو بزنیم.ولی ما با همه سختی ها مقاومت کردیم ودربرابر هیچ کدام زانو نزدیم در دهه‌های گذشته روی پای خودمان ایستادیم و دشمن در برابر ما زانو زد. وی افزود: امروز اما انقلاب ما قدرتمندتر از دوران دفاع مقدس، در دنیا خودش را نشان می‌دهد.
آمریکا در تسلیم کردن ایران شکست خورد
حوزه/نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد: محور مقاومت علی رغم فشار ها و تحریم‌های آمریکا و هم پیمانان آن در منطقه به ویژه علیه ایران در حاشیه خلیج فارس، بیشتر از گذشته قدرتمند تر شده است. شیخ علی دعموش افزود: آمریکا در تسلیم کردن ایران و در تمامی طرح‌های خود در داخل ایران شکست خورده و از طریق تحریم ها و فشار ها سعی در ایجاد اختلافات داخلی در ایران نمود، امّا با وحدت سیاسی ایران مواجه شد و با شبکه‌های اقتصادی، مالی و امنیتی سعی در کاهش ارزش پول ایران و نابه سامان کردن امور داخلی کشور کرد، امّا هیچ نتیجه ای نگرفت.
ترامپ در قبال ایران در مخمصه‌ای افتاده است که راه برون رفتن ‏از آن را نمی‌داند
باشگاه خبرنگاران/ روزنامه الاخبار در مطلبی به عقب‌نشینی رئیس‌جمهور آمریکا از تقابل با ایران پرداخت و نوشت: سرسختی کشورایران ترامپ را در شرایط بسیار دشواری قرار داده است.الاخبار افزود: ترامپ که تمام دل‌مشغولی او فراهم کردن مناسب‌ترین ‏بستر انتخاب مجدد خود برای دور دوم ریاست جمهوری است، از پیامد‌های فاجعه‌بار هرگونه ماجراجویی ‏بزرگ نظامی که تأثیر نتایج آن بر فرصت هایش مشخص نیست، آگاه است. او به دنبال درگیری مستقیم نظامی با ایران نیست، اگر چه وارد ‏جنگ اقتصادی، سیاسی و رسانه‌ای علیه تهران با هدف تسلیم کردن آن در برابر شروطش شده است.
ترامپ تحریم‌های دیگری را علیه ایران اعمال می‌کند
باشگاه خبرنگاران /رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد به بهانه برنامه هسته‌ای ایران تحریم‌های جدید و «مهمی» علیه ایران اعمال خواهد شد.ترامپ بار دیگر با تکرار این اتهام که ایران به دنبال تسلیحات هسته‌ای است در پیامی توییتری نوشت: «ایران نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته‌باشدما روز دوشنبه تحریم‌های عمده‌ای را علیه ایران وضع می‌کنیم». وی مدعی شد: «من منتظر آن روزی هستم که تحریم‌هاعلیه ایران برداشته‌شود، و آن‌ها دوباره ملتی خوشبخت و مولد شوند.
آمریکا نسبت به حفظ جان نیروهای خود مسئولانه رفتار کند
فارس/ فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) گفت: دولت آمریکا باید با اجتناب از رفتار اشتباه در منطقه، نسبت به حفظ جان نیروهای آمریکا و به خطر افتادن آنها مسئولانه رفتار کند. سرلشکر غلامعلی رشید صبح امروز(یکشنبه) در بازدید میدانی از مرکز فرماندهی و کنترل رادارها و سامانه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه و در جمع فرماندهان این نیرو اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در حال یک رویارویی راهبردی برای حفظ ثبات و موجودیت، همچنین موقعیت قدرت منطقه‌ای در برابر ائتلاف آمریکا-رژیم صهیونیستی و سعودی‌ها قرار دارد.

طلیعه

تصویر مطلبچند سالی است که روزهای 9 تا 19 دی ماه، دهه بصیرت نام گذاری شده است . روزهایی که یادآور دو روز مهم و سرنوشت ساز در تاریخ ایران اسلامی است. 19 دی ماه سال 1356 یادآور تظاهرات مردم قم در اعتراض به چاپ مقاله توهین آمیز ایران و استعمار سرخ و سیاه به دستور شاه در روزنامه اطلاعات است . مقاله ای که صراحتا بی حجابی را فضیلت و حجاب را کهنه پرستی و ارتجاع سیاه معرفی و به ساحت امام خمینی‌(ره) اهانت و قیام 15 خرداد 42 را توطئه استعمار سرخ و سیاه معرفی کرده بود . در واکنش به این اهانت، تظاهراتی با رهبری طلاب و...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom