Ayeh

رهنمود

article thumbnailرهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور «بیانیه‌ی گام دوم انقلاب» به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه‌ی گذشته پرداخته و توصیه‌هایی اساسی به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرمودند که در ادامه به بخش‌هایی از این بیانیه اشاره می‌کنیم: آن روز که جهان میان شرق و غرب مادّی تقسیم شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی‌بُرد، انقلاب اسلامی ایران، با قدرت و شکوه پا به میدان نهاد؛ چهارچوب‌ها را شکست؛ کهنگی کلیشه‌ها را به رخ دنیا کشید؛ دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز218
دیروز880
در هفته3225
در ماه21164
مجموع21061472

بازدید کنندگان برخط

5
Online

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را تسلیت می‌گوییم

  • آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: نگران مسائل فرهنگی کشور هستیم، مصوبات شورا باید ضمانت اجرا داشته باشد
  • آیت الله نمازی: رساندن پیام حق به افکار عمومی امت اسلام از ضروریات است
  • آیت الله خاتمی: اجلاس لهستان برگزار نشده شکست خورد
  • آیت الله حسینی بوشهری: دشمنان برای تخریب جامعه اسلامی از هیچ راهی دریغ نمی‌کنند
  • رئیس مجلس شورای اسلامی: دستگیری خبرنگار پرس‌تی‌وی نمونه‌ای از سیاست دروغین آمریکاست

 

** جام جم 97/10/30
*  ارجاع‭ ‬بررسی‭ ‬پالرمو ‬ به‭ ‬2‭ ‬كمیسیون‭ ‬مجمع
لایحه‭ ‬الحاق‭ ‬جمهوری‭ ‬اسلامی‭ ‬ایران‭ ‬به‭ ‬كنوانسیون‭ ‬مبارزه‭ ‬با‭ ‬جرایم‭ ‬سازمان‌یافته‭ ‬فراملی ‬(پالرمو)‭ ‬كه‭ ‬برای‭ ‬تعیین‭ ‬مصلحت‭ ‬به‭ ‬مجمع‭ ‬ارجاع‭ ‬شده‭ ‬بود‭ ‬در‭ ‬جلسه‭ ‬دیروز‭ ‬مجمع‭ ‬در‭ ‬دستور‭ ‬كار‭ ‬قرار‭ ‬گرفت‭.‬
در‭ ‬این‭ ‬جلسه‭ ‬كه‭ ‬برخی‭ ‬از‭ ‬اعضای‭ ‬شورای‭ ‬نگهبان،‭ ‬وزیر‭ ‬امورخارجه،‭ ‬رئیس‭ ‬كمیسیون‭ ‬قضایی‭ ‬مجلس‭ ‬و‭ ‬معاون‭ ‬حقوقی‭ ‬رئیس‌جمهور‭ ‬نیز‭ ‬حضور‭ ‬داشتند،‭ ‬پس‭ ‬از‭ ‬طرح‭ ‬دیدگاه‌های‭ ‬مختلف،‭ ‬ادامه‭ ‬بررسی‌ها‭ ‬به‭ ‬كمیسیون‌های‭ ‬سیاسی‭ - ‬دفاعی‭ ‬و‭ ‬حقوق‭- ‬قضایی‭ ‬محول‭ ‬شد‭ ‬تا‭ ‬نتایج‭ ‬آن‭ ‬در‭ ‬جلسه‭ ‬آتی‭ ‬مجمع‭ ‬مطرح‭ ‬شود‭ ‬و‭ ‬مورد‭ ‬بررسی‭ ‬قرار‭ ‬گیرد‭. ‬در‭ ‬همین‭ ‬حال‭ ‬احمد‭ ‬توكلی،‭ ‬عضو‭ ‬مجمع‭ ‬تشخیص‭ ‬مصلحت‭ ‬نظام‭ ‬با‭ ‬بیان‭ ‬این‌كه‭ ‬قرار‭ ‬است‭ ‬تا‭ ‬شنبه‭ ‬آینده‭ ‬بررسی‭ ‬پالرمو‭ ‬در‭ ‬مجمع‭ ‬به‭ ‬پایان‭ ‬برسد‭ ‬گفت‭: ‬برای‭ ‬بررسی‭ ‬پالرمو‭ ‬جلسه‭ ‬فوق‌العاده‌ای‭ ‬در‭ ‬روز‭ ‬چهارشنبه‭ ‬تشكیل‭ ‬می‌شود‭.
*  هشدار‭ ‬خرازی‭ ‬به‭ ‬اروپا
رئیس‭ ‬شورای‭ ‬راهبردی‭ ‬روابط‭ ‬خارجی‭ ‬با‭ ‬انتقاد‭ ‬از‭ ‬كشورهای‭ ‬اروپایی‭ ‬در‭ ‬راه‌اندازی‭ ‬ساز‭ ‬و‭ ‬كار‭ ‬مالی‭ ‬برای‭ ‬تجارت‭ ‬با‭ ‬ایران‭ ‬گفت: ‬این‌كه‭ ‬دولت‌های‭ ‬اروپایی‭ ‬توان‭ ‬حمایت‭ ‬و‭ ‬هدایت‭ ‬شركت‌های‭ ‬اروپایی‭ ‬را‭ ‬برای‭ ‬همكاری‭ ‬با‭ ‬ایران‭ ‬ندارند،‭ ‬قابل‭ ‬دفاع‭ ‬و‭ ‬پذیرش‭ ‬نیست؛‭ ‬اگر‭ ‬دولت‌های‭ ‬اروپایی‭ ‬می‌دانستند‭ ‬كه‭ ‬بر‭ ‬شركت‌های‭ ‬خود‭ ‬نفوذی‭ ‬ندارند،‭ ‬چرا‭ ‬با‭ ‬ایران‭ ‬وارد‭ ‬مذاكره‭ ‬شدند؟
سیدكمال‭ ‬خرازی‭ ‬در‭ ‬دیدار‭ ‬با‭ ‬هیاتی‭ ‬از‭ ‬موسسه‭ ‬ایتالیایی‭ ‬امور‭ ‬بین‌المللی‭ )IAI‭) ‬با‭ ‬بیان‭ ‬این‌كه‭ ‬نگاه‭ ‬افكار‭ ‬عمومی‭ ‬ایران‭ ‬به‭ ‬رویكرد‭ ‬اروپا‭ ‬در‭ ‬قبال‭ ‬برجام‭ ‬منفی‌تر‭ ‬شده‭ ‬است‭ ‬تصریح‭ ‬كرد‭: ‬عملكرد‭ ‬اروپا‭ ‬به‭ ‬این‭ ‬معناست‭ ‬كه‭ ‬نمی‌توان‭ ‬به‭ ‬امضای‭ ‬دولت‌های‭ ‬اروپایی‭ ‬اعتماد‭ ‬كرد‭.‬
وی‭ ‬با‭ ‬بیان‭ ‬این‌كه‭ ‬تن‭ ‬دادن‭ ‬اروپا‭ ‬به‭ ‬فشارهای‭ ‬آمریكا‭ ‬در‭ ‬این‭ ‬مقطع‭ ‬موجب‭ ‬فشارهای‭ ‬بیشتر‭ ‬آمریكا‭ ‬بر‭ ‬اروپا‭ ‬در‭ ‬آینده‭ ‬خواهد‭ ‬شد،‭ ‬افزود‭: ‬شكست‭ ‬برجام،‭ ‬امنیت‭ ‬اروپا‭ ‬را‭ ‬هم‭ ‬تحت‌الشعاع‭ ‬قرار‭ ‬خواهد‭ ‬داد‭.‬‭
** همشهری 97/10/30
*  رد پای سیا در اتهام تازه به ایران
یک روزنامه آلمانی در رابطه با بازداشت فردی در آلمان که ادعا می‌شود برای ایران جاسوسی کرده، گزارش داد که سازمان سیا این اطلاعات را در اختیار آلمان قرار داده است. یک دادگاه در آلمان دستور حبس یک فرد آلمانی – افغانی به نام «عبدالحمید س» را به اتهام جاسوسی برای ایران صادر کرد. بنابر کیفرخواستی که برای این فرد 50 ساله صادر شده او به عنوان مترجم و کارشناس فرهنگی سرویس ضدجاسوسی ارتش آلمان سالها اطلاعات محرمانه در اختیار ایران قرار داده است. بنابر ادعای روزنامه هندلزبلات این سومین باری است که طی دو سال اخیر افرادی در آلمان به جاسوسی یا انجام فعالیت‌هایی برای دولت ایران متهم می‌شوند.
** کیهان 97/10/30
*  مجرم امنیتی و حامی تحریم‌های آمریکا در جلسه شورای شهر تهران چه می‌کند؟!
مجید توکلی که در فتنه ۸۸ حین فرار با لباس زنانه دستگیر شده و یکی از افرادی است که خواستار تحریم ملت ایران شده بود اخیرا به یکی از جلسات شورای شهر تهران درخصوص آلودگی هوا رفته و در این جلسه شرکت کرده است!
توکلی در ۳۰ دی ۱۳۸۸ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به جرم اجتماع و تبانی علیه نظام و تبلیغ علیه نظام به هشت سال و شش ماه حبس تعزیری، ۵ سال محرومیت از فعالیت سیاسی و ۵ سال ممنوعیت از خروج از کشور محکوم شد.
توکلی یک سابقه‌دار محسوب می‌شود و باید پرسید آیا در میان جوانان این مرز و بوم افرادی دارای تخصص مجید توکلی و فاقد سوءسابقه امنیتی برای حضور در جلسات تخصصی وجود ندارند.
*  سايه جنگ را توان دفاعی دور کرد نه برجام
حمیدرضا آصفی سخنگوی وزارت خارجه دولت اصلاحات اظهار داشت: سایه جنگ را برجام از سر کشور دور نکرده است، آن چیزی که سایه جنگ را از سر کشور دور کرد توان دفاعی و نظامی ایران است. ممکن است برجام هم نقشی داشته باشد، اما نقش تعیین‌کننده کلیدی و اولیه ندارد. این یک واقعیت است.
وی ادامه داد: اروپایی‌ها به خاطر منافع خودشان هم که بود می‌خواستند برجام را حفظ کنند و الان هم چنین تصمیمی دارند، ولی ظرفیت اروپا همین است که می‌بینید، ضمن اینکه یک واقعیت را باید بپذیریم، اروپا در مسائل کلان با آمریکا هم عقیده‌تر است تا با ما.
آصفی درباره امیدواری دستگاه دیپلماسی به spv گفت: بالاخره در سیاست خارجی باید به طرف مقابل زمان داد. ولی در عین حال نباید معطل او باقی بمانیم و باید برنامه‌ریزی‌های متناسب با کشور خود را انجام دهیم و به جلو برویم.
** شرق 97/10/30
*  حضور مرضیه هاشمی در دادگاه
دادگاهی در آمریکا تایید کرد که خبرنگار شبکه «پرس تی‌وی»، بدون اتهام و صرفا به عنوان یک «شاهد کلیدی» در یک پرونده نامشخص بازداشت شده است.
آمریکا بازداشت بدون اتهام «مرضیه هاشمی» را تایید کرد.
به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، بر اساس اسناد این دادگاه که به دستور «بریل هاول» قاضی دادگاه منطقه‌ای منتشر شده، هاشمی به عنوان «شاهد کلیدی» یک پرونده نامشخص بازداشت شده و اتهامی علیه او مطرح نشده است.
او تاکنون دو بار برای ادای شهادت در یک دادگاه منطقه‌ای در برابر قاضی رسیدگی‌کننده به این پرونده حاضر شده و به گفته مقام‌های آمریکایی پس از تکمیل شهادت، آزاد می‌شود. با این وجود هیچ زمانی برای آزادی وی اعلام نشده است.
بر اساس یک قانون قدیمی در آمریکا، دولت فدرال آمریکا می‌تواند افراد را بدون اتهام و صرفا به عنوان شاهد کلیدی یک پرونده، بازداشت کند.
** ایران 97/10/30
*  گلبدین حکمتیار نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان شد
رهبر حزب اسلامی افغانستان عصر دیروز نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که سال آینده برگزار خواهد شد، اعلام کرد. با ورود او محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری فعلی افغانستان وارد چالشی جدی خواهد شد.
*  عیادت واعظی از آیت الله مؤمن به نمایندگی از رئیس جمهوری
رئیس دفتر رئیس جمهوری به نمایندگی از رئیس جمهوری با حضور در یکی از بیمارستان‌های تهران، از آیت‌الله محمد مؤمن عیادت کرد. محمود واعظی در این ملاقات که عصر دیروز انجام شد، با توضیحات کادر درمانی و پزشک متخصص در جریان آخرین اقدامات پزشکی و روند درمانی این عضو فقهای شورای نگهبان قرار گرفت و همچنین در گفت‌وگو با خانواده آیت‌الله مؤمن، سلامتی ایشان را از درگاه خداوند متعال مسألت کرد. وی در این دیدار از زحمات کادر پزشکی و پرستاری معالج آیت‌الله مؤمن نیز قدردانی کرد.
** جمهوری اسلامی 97/10/30
*  مورخ صهیونیست: اسرائیل تا 30 سال آینده از بین می‌رود
"بنی موریس" مورخ برجسته صهیونیستی گفت: تا 30 سال آینده اسرائیلی درکار نخواهد بود و یهود به یک اقلیت تبدیل خواهد شد.
موریس در گفت‌و‌گو با روزنامه هاآرتص افزود: این مکان(اسرائیل) در یک کشور خاورمیانه‌ای با اکثریت عرب غرق خواهد شد و خشونت میان گروه‌های مختلف جامعه اسرائیل افزایش خواهد یافت.
*  ترامپ: مرا استیضاح کنید بازار سهام سقوط می‌کند
رئیس‌جمهوری آمریکا تهدید کرد، اقدام به استیضاح او می‌تواند به سقوط بازار سهام در این کشور منجر شود.
دونالد ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: اقتصاد در یکی از بهترین حالت‌های تاریخمان قرار دارد، نرخ بیکاری به پایین‌ترین حد در 50 سال گذشته رسیده و بازار سهام آماده رکوردزنی مجدد است.
او در ادامه نوشت: تمام چیزی که دیروز و براساس یک ماجرای ساختگی شنیدید، استیضاح بود. اگر می‌خواهید شاهد سقوط بازار سهام باشید، ترامپ را استیضاح کنید!
** وطن امروز 97/10/30
*  حمله پهپادی به مواضع ارتش سعودی در عسیر
نیروی هوایی وابسته به ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز گذشته تجمعات نظامیان سعودی را در منطقه العسیر هدف قرار داد. یک منبع نظامی در این‌باره تأکید کرد، پهپاد ساخت داخل از نوع «k2» وابسته به نیروی هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نظامیان سعودی را هدف قرار داد و تلفاتی را در میان نظامیان سعودی از جمله در میان فرماندهان آنها بر جای گذاشت. به نقل از المسیره، نیروی هوایی یمن دهم ژانویه ۲۰۱۹ این پهپاد را رونمایی کرد و برای نخستین‌بار با این پهپاد تجمع تعدادی از فرماندهان عالی‌رتبه عربستان را در پایگاه نظامی «العند» در استان لحج هدف قرار داد.
** جوان 97/10/30
*  سایت رادار صد در صد بومی بیرک افتتاح شد
با توجه به قرار گرفتن در آستانه دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) ارتش در جریان بازدید از یگان‌های موشکی و راداری شرق کشور، با حضور در گروه پدافند هوایی زاهدان رادار صد در صد بومی سایت وحدت بیرک را که به دست توانمند متخصصین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ساخته و عملیاتی شده است، افتتاح کرد.
** آفتاب یزد 97/10/30
*  ادعای تامین سوخت مورد نیاز انصارالله یمن توسط ایران
کارشناسان سازمان ملل متحد مدعی شدند که سوخت مورد نیاز نیروهای انصارالله یمن در جریان بحران این کشور، به صورت غیرقانونی از سوی ایران تامین می‌شود.
*  پارلمان انگلیس خواستار آزادی زندانی بحرینی
دو نماینده ارشد پارلمان انگلیس در نامه‌ای خطاب به جرمی هانت وزیر امور خارجه این کشور درباره وضعیت وخیم دو زندانی سیاسی بحرینی به نام‌های «علی الحاجی» و «ناجی فتیل» هشدار داده و خواستار مداخله لندن برای آزادی آن‌ها شدند.
در این نامه که به امضاء «لویدراسل مویلز» و «لرد پاول اسکرایون» رسیده، اشاره‌شده است که زندانیان یادشده در اعتراض به عدم دسترسی مناسب به امکانات پزشکی در 60 روز گذشته دست به اعتصاب غذا زده‌اند.
** رسالت 97/10/30
*  پالرمو با استقلال و امنيت کشور منافات دارد
آيت‌الله‌العظمی نوري همداني در درس خارج خود که با اجتماع طلاب معترض به طرح کنوانسيون هاي بين المللي همراه بود، با اشاره به نامه جمعي از طلاب و فضلاي حوزه علميه که نگراني خود را از برخي مسائل کشور مانند تصويب چند کنوانسيون اعلام کرده اند، گفت: از حوزه علميه قم، طلاب و فضلاي انقلابي تشکر و تقدير مي‌کنم که نگران هستند تا انحرافي از آرمان‌هاي انقلاب، امام، شهدا و رهبري صورت نگيرد. استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم با تأکيد بر اين که فرمايشات رهبرمعظم انقلاب بايد سرلوحه کار همه افراد به ويژه روحانيت باشد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب هميشه تأکيد دارند نبايد کشور را متشنج نشان داد تا بهانه به دست دشمن داده شود، اگر حرکتي صورت مي گيرد بايد با آرامش و در سايه قانون و توجه به فرمايش رهبر انقلاب باشد.
وي با بيان اين که طبق نظر کارشناسان پالرمو با استقلال و امنيت کشور منافات دارد و با اشاره به نامه مرحوم آيت الله هاشمي شاهرودي به شوراي نگهبان مبني بر مغايرت اين کنوانسيون‌ها با استقلال کشور اظهار داشت: از مسئولان مي خواهيم که نظر رهبرمعظم انقلاب را در نظر بگيرند و بر خلاف مصلحت کشور گام برندارند.
*  نگران مسائل فرهنگي هستيم
آيت‌الله‌العظمی مکارم شيرازي در ديدار دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي، با بيان اينکه اين شورا در بين مردم چندان شناخته شده نيست، گفت: بايد فعاليت‌ها و کارکردهاي اين شورا براي عموم مردم تبيين شود.وي با بيان اينکه مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي ضمانت اجرا ندارد، تصريح کرد: اين مسئله يک نقص است که بايد بررسي شود که چرا اين مصوبات خوب در عرصه هاي علمي و فرهنگي دچار مشکل است؛ شما بايد اين مسئله را بررسي کنيد.وي افزود: ما در حال حاضر هم مشکلات علمي داريم و هم مشکلات فرهنگي؛ لذا نياز مبرمي به اين شورا داريم، در عرصه فضاي مجازي نيز مشکلات عديده اي وجود دارد، عده‌اي مي خواهند اين فضا يله و رها باشد. آيت‌الله‌العظمی مکارم شيرازي رصد فضاي مجازي را امري مهم دانست و گفت: مطالب سراسر دروغي در فضاهاي مجازي و شبکه هاي اجتماعي پخش مي شود که افکار عمومي را دچار مشکل مي کند.اين مرجع تقليد بر لزوم ساماندهي فضاي مجازي و پيگيري جدي دستگاه هاي ذيربط در اين خصوص تاکيد کرد و گفت: متاسفانه دست هايي در کار است که نمي خواهند فضاي مجازي سالم باشد و تاکنون هم نگذاشته اند؛ دولت علاقه‌مند است اما براي اين عرصه دل نمي‌سوزاند.
** مردم سالاری 97/10/30
*  حمایت ایران از دولت قانونی ونزوئلا
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن اظهارات و اقدامات مداخله جویانه وزیر امور خارجه آمریکا در امور داخلی ونزوئلا گفت: جمهوری اسلامی ایران از دولت قانونی و ملت ونزوئلا برابر مداخلات غیرقانونی واشنگتن حمایت می‌کند. «بهرام قاسمی» افزود: ما معتقدیم که راه حل مشکلات داخلی ونزوئلا تنها از طریق گفت وگوی نیروهای سیاسی داخلی بر اساس چهارچوب‌های قانونی این کشور قابل حل و فصل است.
** آرمان 97/10/30
*  اعلام هزینه ساخت «ماهواره پیام»
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هزینه ساخت ماهواره پیام را اعلام کرد و گفت: این بودجه‌ها از جنس هزینه نیست، بلکه سرمایه ملی است. محمد جواد آذری جهرمی گفت: عده‌ای خواستار شفافیت در بودجه ساخت ماهواره شده بودند، کل بودجه ساخت ماهواره پیام در طول ده سال، حدود 2/1 میلیون یورو بوده است. این بودجه‌ها از جنس هزینه نیست، بلکه سرمایه ملی است. وی ادامه داد: به خاطر دارید اجرای بخشی از دولت الکترونیکی چه میزان از هزینه‌های کشور و بریز و بپاش‌ها را جمع می‌کرد؟ به گفته وی، داشتن ماهواره سنجشی نیز به همان میزان بهره‌وری منابع آب و کشاورزی ما را بهبود خواهد بخشید.
** آفرینش 97/10/30
*  618 کيلوگرم هروئين پيش از ارسال به اروپا کشف و ضبط شد
وزارت اطلاعات اعلام کرد که محموله مواد مخدر حاوي 618 کيلو گرم هروئين در يکي از بنادر جنوبي کشور کشف و ضبط شد.
بر اساس بررسي هاي انجام شده اين محموله قرار بود به اروپا ارسال شود و به طرز ماهرانه اي در چهار کانتينر 40 فوتي و در بسته بندي کالاي ترانزيتي جاسازي شده بود.
*  طالبان مذاکره با آمريکا را رد کرد
طالبان اخبار منتشرشده توسط رسانه‌هاي پاکستاني درباره مذاکرات طالبان با زلماي خليل زاد در اسلام آباد را رد کرد.رسانه‌هاي پاکستاني گزارش کرده بودند که مذاکراتي ميان طالبان و نماينده آمريکا در امور افغانستان در اسلام‌آباد انجام گرفته است.سخنگوي طالبان با رد اين خبر گفت: برخي از مقامات محلي و همچنين نيروهايي از پاکستان تلاش مي‌کنند با نماينده آمريکا در مورد صلح با دولت افغانستان مذاکره کنيم.
** قدس 97/10/30
*  جلیلی درگرامیداشت شهدای عملیات کربلای 5: می‌خواهند آلزایمر سیاسی را به ملت تحمیل کنند
عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور تجربه یک ملت را سرمایه او دانست و تشریح کرد: یکی از سرمایه‌های ملی ما تجربه ماست. ما اگر موفق بودیم به خاطر چه بوده و اگر دچار مشکل شدیم به خاطر چه تفکری بوده است؟ باید پرسید چه تفکری پیروزی‌ها را به ارمغان آورد و حضور چه تفکری کشور را دچار مشکلات کرد؟ کسانی می‌خواهند آلزایمر سیاسی را به ملت تحمیل کنند تا حافظه تاریخی او را از بین ببرند.
*  آموس یادلین رئیس اندیشکده تحقیقات امنیت تل آویو با اشاره به پیشرفت‌های تسلیحاتی مقاومت گفت: در جنگ بعدی با حزب الله به احتمال زیاد جنگنده‌های خود را از دست خواهیم داد.
** خراسان 97/10/30
*  اسرائیلی‌ها حق ورود به مالزی را ندارند
نخست وزیر مالزی ، مجدد بر اجازه ورود ندادن به اتباع رژیم صهیونیستی به کشورش تاکید کرد. «ماهاتیر محمد» در زمینه مجوز ورود ندادن به شناگران تیم رژیم اشغالگر قدس به این کشور گفت که مالزی روابط دیپلماتیک با این رژیم ندارد و آن‌ها نباید وارد مالزی شوند. وی در این زمینه اظهار کرد: «یک کشور این حق را دارد تا مرزهای خود را بر افرادی بسته نگه دارد. درباره مالزی نیز ما اصلا رابطه دیپلماتیک با اسرائیل نداریم و هرچند خیلی‌ها جرئت حرف زدن علیه آن‌ها را ندارند، اما در هر حال ما بر این باوریم که آن‌ها اقدام‌های نادرست بسیاری انجام می‌دهند .» وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت، شاید ما نتوانیم حرفی به دولت اسرائیل بزنیم، اما نباید نشان دهیم که دوست آن‌ها هستیم.
*  نامه نیوز نوشت: مهدی چمران برادر شهید دکتر مصطفی چمران، اظهارات موسوی خوئینی‌ها را نشانه اشکال در حافظه تاریخی وی دانست و گفت: «این که امام موسی صدر و دکتر چمران با نهضت انقلاب همراه نبوده‌اند حرف بسیار عجیبی است. دکتر چمران قبل از انقلاب اساسا برای مبارزه علیه رژیم شاهنشاهی به لبنان رفت. آن جا پایگاه ساخته و نیروهای ایرانی را تربیت می‌کرد. همچنین از طریق مرحوم حاج احمد آقا با حضرت امام در نجف ارتباط داشت. امام موسی صدر نیز یک تحول بزرگ در شیعیان لبنان به وجود آورد».
** اعتماد 97/10/30
*  نسبت به طرح استانی شدن انتخابات نمی‌توان قضاوت پیشینی داشت
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان گفت: نسبت به مصوبات مجلس، از جمله اصلاح قانون انتخابات نمی‌توان قضاوت پیشینی داشت. با وصول مصوبه، شورا نظر خواهد داد لیکن در خصوص کاهش مشارکت مردم و بروز مشکلات امنیتی باید دقت لازم انجام شود. شایسته گزینی، شفافیت و نظارت بر عملکرد نمایندگان به ارتقای جایگاه مجلس می‌انجامد.
** شهروند 97/10/30
*  مشکلی در تامین مواد اولیه تولید دارو نداریم، مردم نگران نباشند
سرپرست وزارت بهداشت، گفت: به رغم فشارهای ظالمانه که دشمنان ما در قالب تحریم به ایران وارد می‌کنند، اما به گونه ای مدیریت می‌کنیم که کوچکترین نگرانی برای تامین داروی مورد نیاز بیماران عادی و خاص وجود نداشته باشد و به عنوان مسئول سلامت می‌گویم که مردم کوچکترین نگرانی در مورد تامین دارو نداشته باشند. در خصوص تامین مواد اولیه تولید دارو تا 6 ماهه اول سال آینده مشکلی نداریم و برای 6 ماهه دوم سال آینده نیز تدابیر لازم اتخاذ شده است.
*  عراقچی گفت دیدار تمام است و در را بست
دیروز سایت خبری انتخاب ادعا کرد که به جزئیات جدیدی از جلسه روز سه‌شنبه 18 دی ماه میان مقامهای وزارت خارجه و نمایندگان کشورهای اروپایی که با ترک جلسه از سوی طرف ایرانی همراه بود، دست یافته است. اخیرا خبرگزاری رویترز به نقل از چهار دیپلمات ادعا کرد که در این دیدار، که در ساختمان وزارت خارجه ایران، میان طرف ایرانی با دیپلمات‌های فرانسه، انگلیس، آلمان، دانمارک، هلند و بلژیک انجام شد، اروپایی‌ها گفته اند که دیگر نمی‌توانند آزمایش‌های موشکی ایران و اقدامات این کشور برای ترور برخی افراد در خاک اروپا را تحمل کند. طبق شنیده‌های انتخاب، در جلسه مذکور، طرفهای اروپایی بدون آنکه موضوع جلسه را عنوان کنند، به وزارت خارجه آمده و شروع به بیان موضوعات امنیتی کرده‌اند. در این بین، یکی از دیپلمات‌های اروپایی کاغذی بیرون آورد تا بیانیه‌ای از طرف جمع بخواند. در این لحظه، عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه با قاطعیت حرف طرف مقابل را قطع کرد و گفت: «فکر می‌کردیم آمده اید تا از کم کاری‌های خود درباره برجام بگویید یا درباره تروریست‌هایی که در اروپا پناه داده اید، توضیح دهید و عذر خواهی کنید.»
عراقچی سپس اجازه نداد آن‌ها سخنان خود را ادامه دهند و اعلام کرد که «دیدار تمام است». او سپس از جلسه خارج شد، در را محکم بست و رفت.در این بین، دیپلمات‌های اروپایی خواهش کردند که یادداشت خود را تحویل مقام‌های ایرانی دهند، اما از طرف ایرانی، هیچ کس آن را تحویل نگرفت و سرانجام اروپایی‌ها نیز رفتند.
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
پذیرش دانشجویان در دانشگاهها به اندازه نیاز کشور باشد
 ایرنا/ حضرت آیت الله سبحانی در دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مسئولان باید تلاش کنند تا به اندازه نیاز ، افراد مستعد را شناسایی و در دانشگاهها تربیت کنند تا سرمایه عظیم نیروی انسانی کشور تلف نشود.وی بر ضرورت نظارت بر امور دینی و تربیتی در دانشگاه تأکید کرد و گفت: متأسفانه بسیاری از جوانان پس از تحصیل در دانشگاهها، نسبت به مسائل و آموزه‌های دینی اهتمام کمتری دارند که این مشکل باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.
رساندن پیام حق به افکار عمومی امت اسلام از ضروریات است
حوزه/آیت الله نمازی در نشستی با مسئولان خبرگزاری حوزه با اشاره به اینکه رساندن پیام حق به افکار عمومی امت اسلام از ضروریات است، گفت: فعالیتی که شما انجام می‌دهید، جهاد فرهنگی است و در جبهه جنگ نرم حضور دارید؛ هر لحظه از کار شما اجر هزاران حج و جهاد فی سبیل الله دارد. عضو جامعه مدرسین درادامه با اشاره به شرایط جهانی تصریح کرد: آن چیزی که به رسالت جهانی ما صدمه می‌زند، تفرقه ها، اختلافات و خودخواهی‌ها است.
دشمنان برای تخریب جامعه اسلامی از هیچ راهی دریغ نمی‌کنند
تسنیم/آیت الله حسینی بوشهری از خودباوری جوان ایرانی در عرصه‌های مختلف خبردادو اظهار داشت: جوانان ایرانی با خودباوری و اعتماد به نفس و دین‌داری با حضور در صحنه‌های مختلف نظامی، علمی، فرهنگی و اقتصادی پاسخ محکمی به دشمنان در چهل سالگی انقلاب دادند. عضو جامعه مدرسین درادامه گفت: دشمنان برای تخریب جامعه اسلامی از هیچ راهی دریغ نمی‌کنند و اکنون در فضای مجازی به شدت علیه ایران اسلامی در حال دسیسه و توطئه هستند.
اجلاس لهستان برگزار نشده شکست خورد
فارس/ آیت الله خاتمی با اشاره به اجلاس ضد ایرانی لهستان گفت: اجلاس لهستان هنوز برگزار نشده له شده و شکست خورد و در صدد متقاعد کردن اروپایی‌ها برای شرکت بودند که با جواب منفی آن‌ها روبه‌رو شدند.وی با اشاره به تلاش دشمنان در منطقه افزود: دشمن در پی براندازی نظام است و وزیر خارجه آمریکا مانند گدای دوره گرد در منطقه با التماس میان کشورهای همسایه به دنبال هم‌پیمان برای سقوط نظام جمهوری اسلامی می‌گردد ولی به کوری چشم آن‌ها جمهوری اسلامی ساقط شدنی نیست.
تظاهرات مردم آذربایجان علیه الهام علی‌اف
ایسنا/هزاران نفر از مردم جمهوری آذربایجان با تشکیل میتینگ مشترک در باکو نسبت به سیاست‌های الهام علی‌اف رئیس‌جمهور این کشور اعتراض کرده و خواستار استعفای وی شدند.
دستگیری خبرنگار پرس‌تی‌وی نمونه‌ای از سیاست دروغین آمریکاست
باشگاه خبرنگاران/ رئیس مجلس گفت: برخورد غیرقانونی با خبرنگار پرس تی وی نشانگر آن است که آمریکا حقوق بشر را برای دیگران می‌سُراید و خود به سبک دولت‌های پیرو خود در برخورد با خاشقجی ملتزم است. لاریجانی افزود: اگر حوادث بسیار ضعیف‌تر از سنخ آنچه در آمریکا نسبت به این خبرنگار یا در فرانسه نسبت به تظاهرکنندگان در ایران اتفاق افتاده بود کوس دفاع از حقوق بشر گوش عالم را کَر می‌کرد این هم نمونه دیگری از سیاست ورزی دروغین در صحنه بین‌المللی است که خشونت حکمرانی خود را در لفافه الفاظ فریب کارانه مخفی می‌کنند.
ثبت سفارش کالاهای خارجی دارای مشابه ایرانی ممنوع شد
ایرنا/ نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز به ادامه بررسی طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی پرداختند و ماده 17 آن را با 164 رای موافق، 12 رای مخالف و دو رای ممتنع تصویب کردند. نمایندگان ، وزارت صنعت را موظف کردند که ثبت سفارش کالاهای مصرفی و مصرفی با دوام خارجی دارای مشابه ایرانی تا پایان مدت قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه ممنوع کند.
آمریکا به دنبال«باج خواهی سیاسی» ازفلسطین است
مهر/جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تصمیم آمریکا برای قطع کمک‌های مالی به ملت فلسطین را «باج گیری سیاسی» توصیف کرد.جنبش حماس اعلام کرد که این تصمیم نشانگر رفتارها و نگرش‌های غیر اخلاقی دولت آمریکا در تعامل با ملت و موضوع فلسطین است.«فوزی برهوم» سخنگوی حماس اینگونه تصمیمات را در چارچوب طرح آمریکایی صهیونیستی در زمینه حذف مساله فلسطین و اجرای طرح ترامپ موسوم به «معامله قرن» ارزیابی نمود.
پاسخ دادستان تهران به مدعیان برپایی رفراندوم حجاب
مهر /دادستان تهران خطاب به کسانی که ادعای برپایی رفراندوم برای حجاب را دارند گفت: حجاب از سیاست‌های الزام‌آور و پایه‌ای نظام اسلامی است و این نظام بر مبنای رای مردم و توجه به اسلام تشکیل شده است. جعفری دولت‌آبادی تحکیم خانواده را یکی از سیاست‌های مهم و با ارزش جمهوری اسلامی دانست.
سازمان ملل: یمن با فاجعه انسانی مواجه است
مهر/خبرگزاری«آسوشیتد پرس» اعلام کرد که به نسخه‌ای از گزارش ۸۵ صفحه ای سازمان ملل دست یافته است که در آن در خصوص بروز یک فاجعه انسانی و اقتصادی در یمن هشدار داده شده است. در بخشی از گزارش مذکور در این باره آمده است: یمن در معرض بروز یک فاجعه انسانی و اقتصادی قرار گرفته است.
 تحقیق‌ و تفحص از سازمان محیط زیست در مجلس
تسنیم/جمعی از نمایندگان مجلس، با تدوین طرحی خواستار تحقیق و تفحص از سازمان محیط زیست از سال 92 تاکنون شدند.این طرح پس از ارائه به هیئت‌رئیسه مجلس به کمیسیون کشاورزی ارجاع شده ودر دستور کار این هفته کمیسیون قرار دارد.
 افشای جزییات بیشتری از برنامه تسلیحات هسته‌ای رژیم صهیونیستی
تسنیم/ یک مورخ اسرائیلی به اسناد و مدارکی دست پیدا کرده که ابعاد جدیدی از راکتور اتمی دیمونا و برنامه تسلیحات هسته‌ای رژیم صهیونیستی را افشا می‌کند.اسناد مذکور نشان می‌دهد هزینه رآکتور دیمونا ممکن است به 2.75 میلیارد دلار با احتساب ارزش دلار امروزرسیده باشد.این اسناد همچنین تأکید می‌کند گولدا مایر وزیر خارجه دولت اشکول (1963) پذیرش وجود برنامه هسته‌ای اسرائیل را به‌منظور جلب حمایت یهودیان آمریکا پیشنهاد کرده بود.
با برخی کشورهای همسایه در تامین امنیت منطقه همکاری می‌کنیم
ایسنا/ فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر لزوم تامین امنیت منطقه توسط ساکنان آن، از تعامل و همکاری این نیرو با برخی کشورهای همسایه در این زمینه خبر داد.امیر خلبان نصیرزاده ، با اشاره به اعلام خروج نیروهای آمریکا از برخی کشورهای منطقه، اظهار کرد: اعلام خروج از منطقه از سوی آمریکایی‌ها، بیانگر شکست طرح‌ها و برنامه‌های آن‌ها در منطقه و پیروزی و موفقیت عزت‌مند ملت ایران است.
برهم صالح به واشنگتن می‌رود
فارس/«برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق به احتمال زیاد طی روزهای آینده به آمریکا سفر خواهد کرد.عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق می‌گوید به احتمال زیاد رئیس جمهوری این کشور برای معاف شدن بغداد از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا به این کشور سفر کند.«عامر الفایز»،گفت: «عراق به دلیل داشتن مرزهای طولانی با ایران و همکاری دوجانبه بین بغداد و تهران در بخش انرژی و تبادلات تجاری نمی ‌تواند به تحریم‌های آمریکا علیه ایران پایبند باشد».
تحرکات گسترده آمریکا برای ایجاد پایگاه نظامی در شمال عراق
ایرنا /'کریم المحمداوی' عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق فاش کرد که نیروهای آمریکایی بتازگی تحرکات گسترده ای را در مناطق مورد منازعه میان بغداد و اربیل در استان‌های کرکوک و الانبار برای ایجاد پایگاه نظامی جدید آغاز کرده اند.

طلیعه

article thumbnailحضور گسترده و وصف ناپذیر مردم در راهپیمایی باشکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگ زرین دیگری را به صفحات پرافتخار تاریخ انقلاب افزود. راهپیمایی غرورآفرین و حماسه‌ساز ۲۲ بهمن ‌امسال همزمان در بیش از هزار شهر و۱۰ هزار روستا با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد و وحدت، همبستگی و انسجام ملی مردم کشورمان، بار دیگر جهان را شگفت‌زده ‌کرد. ‌در این راهپیمایی، مسئولان، شخصیت‌ها، مقامات کشوری و لشکری به طور گسترده همراه مردم حضور داشتند و مردم شهر‌های مختلف با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا و مرگ بر...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom