• بیانیه جامعه مدرسین در محکومیت رای ظالمانه دادگاه کویت نسبت به شیخ حسین معتوق
  • حضرت آیت الله جوادی آملی: باید تا آنجا که از دست‌مان برمی‌آید به مردم مظلوم یمن کمک کنیم
  • آیت الله استادی: سیره عملی و عبادی شهید مدرس باید برای همه ما الگو باشد
  • حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبداللهی: نقد نسبت به هر نهاد یا هر شخصی به جز معصومان امر عقلایی و مکمل است
  • حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسینی خراسانی: جمهوري اسلامي هيمنه آمريکا را شکسته است
  • حجت‌الاسلام‌ والمسلمین آشتیانی: همگرایی دست‌اندرکاران مساجد بهترین راه پیشرفت امور مساجد و مقابله با توطئه‌ها می‌باشد

 

** جام جم 97/9/11
*  در شرایط سخت امروز همه قوا باید در کنار هم کار کنند
علی لاریجانی رئیس مجلس در ارتباط با برخی انتقادها نسبت به عملکرد مجلس و نمایندگان گفت: نمایندگان یک چهره بیرونی دارند و یک وضع درونی. شرایط ایران، شرایط نسبتا سختی است و باید این را پذیرفت و نمایندگان بیشترین ارتباط را با مردم دارند. مقدار زیادی از وقت نمایندگان صرف رسیدگی به مشکلات مردم و حوزه انتخابیه می‌شود و علاوه بر اینها باید به مسائل ملی نیز بپردازند.
لاریجانی درباره رفتار مجلس در قبال دولت افزود: در شرایط امروز که با رفتار ناهنجار آمریکا نسبت به منافع ملت ایران روبرو هستیم عقل حکم می‌کند که همه قوا با هم کار کنند. باید مسائل خرد را کنار گذاشت و روی مسائل اصلی از جمله معیشت مردم متمرکز شویم.
** کیهان 97/9/11
*  همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌ پژوه در مشهد برگزار شد
همایش بانوان قرآن‌پژوه با پیام آیت‌الله جعفر سبحانی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
آیت‌الله‌ جعفر سبحانی در بخشی از پیام خود به این همایش آورده است:
پانزدهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه که نمایانگر فعالیت‌‌های قرآنی بانوان سطح جامعه اسلامی است، به حمدالله مسیر رشد و ترقی خود را طی می‌کند.
این مهم جای شکر الهی را دارد چرا که اگر بانوان با قرآن آشنا بشوند، امید آن است که محیط خانواده‌ها هم قرآنی بشود. بی‌شک زنان نقش اساسی و اولیه در تربیت فرزندان و نونهالان دارند.
در این مسیر هر چقدر کار بشود هزینه محسوب نمی‌شود بلکه نوعی سرمایه‌گذاری اساسی برای تربیت صحیح فرزندان در پهنه جامعه اسلامی است.
*  دولت حق نظارت مجمع تشخیص مصلحت را کاملا قانونی و حقوقی می‌داند
حسینعلی امیری معاون مجلس رئیس‌جمهور درباره آخرین تعاملات و همکاری‌های دولت با مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: بر مبنای قانون اساسی تعیین سیاست‌های کلی نظام برعهده مقام معظم رهبری است، طبیعتا نظارت هم به عهده ایشان است؛ اما رهبر معظم انقلاب بر مبنای اصول قانون اساسی می‌توانند این حق نظارت را به مرجع خاصی تفویض کنند.امیری با بیان اینکه نظارت بر سیاست‌های کلی نظام برعهده مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفته است، اظهار کرد: در آیین‌نامه مربوطه شیوه و نحوه اجرای این نظارت کاملا مشخص است. دولت تدبیر و امید، دولت قانونمداری است و در چارچوب و ساختارهای قانونی عمل می‌کند بنابراین این حق نظارت مجمع تشخیص مصلحت را کاملا قانونی و حقوقی می‌داند.
** شرق 97/9/11
*  گفتگوی ترامپ و نخست وزیر استرالیا درباره ایران
به نوشته روزنامه گاردین، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا در دیدار یکدیگر درباره موضوعات مختلفی شامل تجارت، ایران و توافق هسته‌ای، افزایش نفوذ چین در اقیانوس آرام و تهدید کره شمالی رایزنی کردند.
*  سازوکاری برای دریافت پول نفت ایران از کره جنوبی
رئیس اتاق مشترک ایران و کره جنوبی گفت: سازوکاری برای بازگرداندن پول نفت صادراتی از کره جنوبی تعریف شده است که بر مبنای آن، مطالبات نفتی ایران با واردات کالا تهاتر می‌شود. حسین تنهایی گفت: بر اساس این سازوکار، کالا توسط کره جنوبی به واردکنندگان عرضه و وجه آن از منابع حاصل از صادرات نفت کسر می‌شود و واردکنندگان هم وجه کالاهای وارداتی را به دولت ایران پرداخت می‌کنند. او ادامه داد: اگر بانک مرکزی دو کشور نتوانند در مبادلات مالی با یکدیگر همکاری داشته باشند، روابط اقتصادی بخش خصوصی می‌تواند در بستر یک صندوق مشترک برای تهاتر کالا انجام شود.
** ایران 97/9/11
*  ادعای دستیابی ایران به سلاحی جدید برای نابودی امریکا
گزارش جدیدی که ارتش امریکا به منظور هشدار به مقامات دولتی تهیه کرده است، می‌گوید، وقوع یک حمله با بمب الکترومغناطیسی که اکنون در اختیار کره شمالی، روسیه و ایران است، می‌تواند ایالات متحده را کامل محو و میلیون‌ها نفر را کشته یا بی‌خانمان کرده و حتی هواپیماهای در حال پرواز را به زمین بیندازد. این گزارش که توسط دانشکده هوایی نیروی هوایی امریکا تدوین شده و در اختیار واشنگتن اگزمینر قرار گرفته است، هشدار داده است که حمله الکترومغناطیسی تهدیدی علیه امریکا، دموکراسی و نظم جهانی محسوب می‌شود.
*  رونمایی از دستاوردهای ماهواره‌ای در دهه فجر
امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در حاشیه همایش فرماندهان و شورای بسیج اظهار داشت: دهه فجر انقلاب اسلامی امسال به شکل ویژه‌ای برگزار می‌شود زیرا همه دستگاه‌ها مصمم هستند که بخش بزرگی از توان و دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند. وی افزود: وزارت دفاع هم دستاوردهای خوبی در بخش‌های ماهواره‌ای، دریانوردی و دیگر عرصه‌ها دارد که در دهه فجر از آنها رونمایی می‌شود.
** جمهوری اسلامی 97/9/11
*  مباحث بودجه سال 98 با سه رویکرد حمایتی و توجه به نیازهای مردم به ویژه اقشار کم درآمد پیگیری شد
شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه در جلسه روز شنبه، موضوعات مرتبط با کلیات منابع و مصارف بودجه سال 1398 کل کشور را با تاکید بر توجه به نیازهای مردم به ویژه اقشار کم درآمد، بررسی کرد.
در این جلسه که با حضور روسای قوای مقننه و قضاییه و به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی تشکیل شد، مباحث پیرامون بودجه سال 98 با سه رویکرد اصلی، اطمینان از تامین کالاهای اساسی مردم با ارز دولتی، اصلاح و افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان و حمایت از تولید و اشتغال و تکمیل طرح‌های نیمه تمام با مشارکت مردم و بخش خصوصی پیگیری شد.
*  کوه یخی از دروغ، نیرنگ، فساد و جرم درحال بالا آمدن است
مدیر سابق سیا با اشاره به اقدامات ترامپ نوشت:کوه یخی از دروغ، نیرنگ، فساد و جرم، به‌رغم تلاش بسیاری از افراد عالی رتبه برای حفظ آن در زیر آب، پیوسته درحال بالا آمدن است.
جان برنان، مدیر سابق سیا در توییتر خود نوشت: این کوه یخ چقدر بزرگ است و چه کسی به آن چسبیده؟ چرخ‌های عدالت کُند حرکت می‌کنند اما با قدرت فوق‌العاده‌ای خُرد می‌کنند.
** وطن امروز 97/9/11
*  انهدام اعضای باند «مسیحیت‌ِ صهیونیستی»
یکی از محافل «تبشیری» وابسته به جریان مسیحیتِ‌ صهیونیستی، مورد برخورد قرار گرفت و برخی اعضای آن توجیه و تعدادی نیز دستگیر شدند. اعضای این باند که غیر از عوامل داخلی، متشکل از اتباع بیگانه هستند، با هدایت مستقیم از سوی رژیم‌ صهیونیستی، ضمن تبلیغ و تبشیر مسیحیت در نقاط مختلف کشور، افراد زیادی را نیز به فرقه مسیحیت تبشیری جذب کرده‌ بودند. «نقشه تسخیر ایران» و «توهین به اسلام، مقدسات و اهل‌بیت(ع)» از برجسته‌ترین مستندات مکشوفه از جریان مزبور است.
*  تشنج در قلب اروپا
دامنه اعتراض‌ جلیقه‌زردها در فرانسه به بلژیک هم کشیده شده است. روز شنبه شماری از بلژیکی‌ها با تجمع در مرکز بروکسل خواستار استعفای «شارل میشل» نخست‌وزیر شدند. این ناآرامی‌ها باعث شد مقر اصلی کمیسیون اروپا به صورت موقت تعطیل شود و تا زمانی که معترضان عبور کردند به هیچ کسی اجازه ورود یا خروج از این ساختمان داده نشد.
** جوان 97/9/11
*  اعتبار ایران ثمره خون شهداست
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اخلاص و عمل به تکلیف و توسل به خداوند متعال را از ویژگی بارز شهدا دانست و گفت: اعتبار جمهوری اسلامی ایران ثمره خون این شهیدان است.
سردار سرتیپ پاسدار «اسماعیل قاآنی» در مراسم نخستین یادواره 52 شهید مرکز آموزشی امام رضا(ع) اظهار داشت: شهدا از زمانی که عزم و اراده حضور در میدان نبرد را دارند در زمره مجاهدان فی سبیل الله هستند و برگه جهاد در راه خدا توسط خداوند متعال به دست آنها داده می‌شود.
*  مرگ جورج بوش پدر در سن ۹۴ سالگی
جورج بوش پدر بعد از مدت‌ها بیماری روز جمعه در سن ۹۴ سالگی درگذشت. جورج هربرت واکر بوش بین سالهای 1989 و 1993 رئیس جمهور آمریکا بود. خبر مرگ بوش را پسرش جورج بوش اعلام کرد. بوش پدر آوریل امسال به علت عفونت در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شده بود.
** آفتاب یزد 97/9/11
*  بازداشت سرکرده داعش در بغداد
دستگاه اطلاعاتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای امنیتی با همکاری فرماندهی عملیات بغداد موفق شدند که حمزه الکردی، یکی از سرکرده‌های برجسته داعش در بغداد را بازداشت کنند.
در این بیانیه همچنین آمده است: الکردی در پست‌های بالایی در شمال بغداد و کرکوک مشغول بوده و نقشی اصلی در اجرای شماری از عملیات تروریستی بازی می‌کرد.
*  حکم دادگاه هامبورگ به نفع بانک ملی ایران
شرکت مخابرات آلمان خدمات تلفن و اینترنت شعبه بانک ملی و دو بانک ایرانی دیگر در هامبورگ را قطع کرده است. این شرکت دلیل این اقدام خود را تردید درباره توانایی این بانک‌ها در پرداخت قبوض، در پی تحریم‌های آمریکا، اعلام کرده است. در حکمی مقدماتی، دادگاه هامبورگ به شرکت مخابرات آلمان دستور داده تا خدمات بانک ملی را به حالت عادی بازگرداند. این دادگاه عنوان کرد که مدعای این شرکت برای قطع خدمات اینترنت و تلفن بانک ملی قابل‌توجیه نیست و تاکنون تاخیری نیز در زمینه پرداخت قبض‌های تلفن و اینترنت این بانک پیش نیامده است.
** رسالت 97/9/11
*  پيشنهاد پارلماني باهنر براي اداره بهتر کشور
محمدرضا باهنر دبيرکل جامعه اسلامي مهندسين و نماينده سابق مجلس به مناسبت روز مجلس پيامي را در صفحه شخصي خود در توئيتر منتشر کرد.متن اين پيام به شرح زير است:
روز مجلس را به تمامي همکاران سابق و نمايندگان فعلي در خانه ملت تبريک عرض مي‌نمايم. فرصت مغتنمي است که دوباره تاکيد کنم به نظر من براي اداره بهتر کشور نياز به دو مجلس داريم. مجلسي که مطالبات منطقه‌اي و محلي را پيگيري نمايد و مجلسي که موضوعات ملي را در سطح کلان پيگيري کند.
*  جمهوري اسلامي هيمنه آمريکا را شکسته است
نماينده مردم خراسان رضوي در مجلس خبرگان رهبري گفت: جمهوري اسلامي هيمنه آمريکا را شکسته است. حجت‌الاسلام‌والمسلمين حسيني خراساني گفت: در اين که نظام جمهوري اسلامي، صاحب قدرت است و اجازه هيچگونه دخالتي در منطقه را به جهانخواران نمي دهد جاي هيچگونه شبهه اي نيست، اما دشمن اين قدرت بازدارنده نظام جمهوري را مطرح نمي کند، بلکه جمهوري اسلامي را در افکار عمومي به گونه‌اي معرفي مي کند که گويي ملت ايران درصدد ايجاد جنگ جهاني سوم هستند؛ غرب با اين تبليغات پيچيده و شيطاني خودش مي‌خواهد بر انسجام جبهه استکباري خود افزوده، ملت‌ها را با خودش همسو کند و اقدامات ناجوانمردانه عليه ملت ايران را معقول و موجه جلوه دهد. وی رواج و گسترش بي رويه ظلم توسط استکبار جهاني در جهان را يکي از دلايل افول آمريکا دانست و ابراز کرد: افول و غروب نظام سلطه جوي آمريکايي افزون بر اين که امري محقق‌الوقوع است، دلايل معقول، منطقي، تجربي و ملموسي نيز دارد که هر کدام از آنها مي‌تواند بر فروپاشي نظام غرب دلالت کند.
** مردم سالاری 97/9/11
*  هشدار ایران نسبت به فروپاشی سازمان منع تسلیحات شیمیایی
رضا نجفی مدیرکل صلح و امنیت بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران در سخنرانی پایانی کنفرانس بازنگری کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی ضمن رد اتهام‌های مطرح شده از سوی آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین کشور استفاده کننده از سلاح‌های کشتار جمعی و ناقض مقررات بین‌المللی، از نقش مخرب این کشور در شکست کنفرانس انتقاد کرد. وی گفت: سیاسی کردن کار سازمان منع تسلیحات شیمیایی در کنفرانس ویژه و رویکرد منفعت طلبی در تفسیر مقررات کنوانسیون، شکاف خطرناکی را در ساختار سازمان ایجاد کرده که ممکن است به فروپاشی آن بینجامد.
*  نشست ضد ایرانی شورای همکاری خلیج فارس
شورای همکاری خلیج(فارس) در سمیناری بر اهمیت استراتژی جدید آمریکا علیه ایران و مقابله با آن چه تسلیحات هسته‌ای و برنامه موشک‌های بالستیک ایران خوانده شده، مقابله با فعالیت‌های ایران در منطقه و دعوت به پایبندی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران تأکید کرد. در این سمینار که در مقر دبیرخانه عمومی شورای همکاری خلیج فارس در ریاض پایتخت عربستان برگزار شد در رابطه با سیاست ضدایرانی آمریکا، تاثیر تحریم‌های آمریکا بر اوضاع داخلی ایران و واکنش ایرانیان به آن، سیاست شورای همکاری خلیج (فارس) در رابطه با ایران و موضع آن نسبت به سیاست دولت ترامپ علیه ایران و گزینه‌های موجود برای تعامل با ایران در چارچوب استراتژی آمریکا بحث و تبادل نظر شد.
** آرمان 97/9/11
*  می‌توانم آدرس همه پولشویی‌ها را بدهم
یک نماینده اصولگرای مجلس گفت: آقای ظریف صحبت نادرستی نکرد که حالا از او آدرس خواسته‌اند. من می‌توانم آدرس همه پولشویی‌ها را به نمایندگان بدهم؛ اسامی همه قاچاقچیانی که میلیارد‌ها پول کثیف در این کشور مبادله می‌کنند. کسی وجود دارد که بگوید این پولها کثیف نیست؟ عزت ا... یوسفیان‌ملا با تاکید بر این مساله که کشور انقلابی همیشه در شرایط حساس است و این وضعیت گاهی پررنگ‌تر و گاهی کم‌رنگ‌تر است، افزود: بحث امروز ما این است که همه اهل فن می‌دانند در وضعیت فعلی کشور کسی نمی‌تواند جایگزین جواد ظریف شود و یا با رفتن ایشان از وزارت امور خارجه به فرض اینکه کسی هم بتواند در این سمت قرار بگیرد، حداقل وزارت‌خانه‌ای در این شرایط کشور که تحریم‌ها به سمت ما گسیل شده چند ماه در حوزه سیاست خارجی عقب خواهیم افتاد.
*  ادعای جدید پمپئو درباره ایران
وزیر امور خارجه آمریکا در توئیتر نوشت: «ایران به‌تازگی یک موشک میان‌برد بالستیک آزمایش کرده که قادر است کلاهک‌های متعدد حمل کند.» مایک پمپئو مدعی شد که آنچه آزمایش شده، قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض می‌کند». به گفته وی، آزمایش موشک توسط ایران و اشاعه موشک‌ها توسط این کشور در حال رشد بوده و آمریکا این اقدام را محکوم کرده و خواستار توقف آن است.
** آفرینش 97/9/11
*  اظهارات بدخواهانه و بي‌اساس مايک پنس عليه ايران
معاون رئيس‌جمهور آمريکا در يک کنفرانس آمريکايي - صهيونيستي اظهارات خصمانه‌اي در مورد توافق هسته‌اي و تحريم‌هاي ايران داشت. مايک پنس، در ميان اظهارات بي اساس خود در مورد مسائل خاورميانه و با «فاجعه‌بار» خواندن توافق هسته‌اي اشاره کرد که ترامپ با خارج کردن آمريکا از اين توافق و اعمال دوباره تحريم‌هايي که توسط دولت قبلي لغو شده بودند، وارد عمل شد.معاون رئيس جمهور آمريکا ضمن درخواست خود براي پايان بخشي هر چه سريع‌تر به بمباران موشکي حماس در مناطق جنوبي اسرائيل در ادعايي بي اساس و خصمانه، حماس را «بازيچه حکومت ايران» خواند.وي در ادامه اظهارات بدخواهانه خود عليه ايران با اشاره به اين که تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران از هر زمان ديگري قوي‌تر هستند افزود: ايالات متحده آمريکا هيچ‌گاه به ايران اجازه نخواهد داد که به سلاح اتمي دست يابد.
*  تصويب طرحي ضدايراني در مجلس نمايندگان آمريکا
مجلس نمايندگان آمريکا در تاريخ 27 نوامبر قانوني را به تصويب رساند که به موجب آن، از عراق در برابر آنچه «اقدام‌هاي بي‌ثبات‌کننده ايران» خوانده مي‌شود، حراست خواهد شد. اين قانون به پيشنهاد «آدام کينزينجر»، نماينده جمهوري‌خواه مجلس نمايندگان مطرح شد. اين نماينده جمهوري‌خواه، پيش از راي‌گيري درباره اين لايحه در سخناني بي‌پايه و اساس مدعي شد: «از زمان سرنگوني صدام، ايران تلاش داشته تا بر عراق نفوذ داشته باشد و تلاش‌هاي آمريکا را براي ايجاد ثبات در اين کشور عقيم بگذارد.»
** قدس 97/9/11
*  اطاعت از مقام معظم رهبری ضروری است
آیت‌الله علوی گرگانی اطاعت از مقام معظم رهبری را ضروری دانست و گفت: باید در پیشامدها از ایشان اطاعت شود و نباید در این زمینه کوتاهی صورت بگیرد. وی در دیدار اعضای دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم با اشاره به لزوم اطاعت از فرمان‌های الهی اظهار کرد: اطاعت از رهنمودها و تذکرات رهبر معظم انقلاب مصداق آیه شریفه «اطیعوا الله و اطیعوا الرسول» است، براساس این آیه عمل نکردن به رهنمودها و تذکرات ایشان موجب باطل شدن اعمال انسان خواهد شد.
*  مخالفت 100 کشور با تحریم «اجلاس وحدت» شکست آمریکا بود
آیت الله اراکی گفت: نمایندگان 100 کشور جهان اسلام به درخواست آمریکا و عربستان سعودی برای تحریم اجلاس وحدت پاسخ منفی دادند که این نشانه شکست آمریکا در تحریم این اجلاس است. دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب به تشریح دستاوردهای سی و دومین اجلاس سراسری کنفرانس وحدت پرداخت و گفت: ما پیش از اجلاس می‌دانستیم که آمریکایی‌ها و عربستان سعودی برای اخلال در برگزاری گسترده کنفرانس وحدت تکاپو خواهند کرد اما علی‌رغم تمام تلاش‌ها و تکاپوهای آنها ما شاهد حضور بیش از 350 میهمان خارجی از یکصد کشور جهان بودیم که این شکست بزرگ برای آمریکا و عربستان سعودی محسوب می‌شود.
** خراسان 97/9/11
*  خواهان تعامل منطقه‌ای با ایران هستیم
وزیر خارجه قطر که در شورای روابط خارجی آمریکا در نیویورک سخنرانی می‌کرد، تحریم‌ها علیه تهران را بی‌تاثیر خواند و اعلام کرد: کشورش خواهان تعامل منطقه‌ای با ایران است. شیخ محمد بن عبد الرحمن آل ثانی در سخنان خود از جنگ عربستان سعودی علیه یمن انتقاد کرد و گفت: جهان این رفتار را مشاهده می‌کند و نمی‌توانیم بیش از این درباره آن صحبت کنیم، این رفتار خودش گویا ست.
*  تشکر از ملت و دولت ایران در سی و ششمین راهپیمایی حق بازگشت غزه
اهالی نوار غزه فلسطین در سی و ششمین راهپیمایی حق بازگشت و شکست محاصره این منطقه شرکت کردند. هیئت عالی برگزار کننده این مراسم در بیانیه‌ای از ملت و دولت ایران به دلیل حمایت از مردم و آرمان فلسطین تقدیر و تشکر کرد.
** اعتماد 97/9/11
*  شنود سیا از رابطه ولیعهد سعودی با تیم ترور خاشقچی
روزنامه وال استریت ژورنال پس از بررسی ارزیابی‌های سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) درباره عملیات قتل جمال خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول بر عدم وجود یک گزارش مستقیم مبنی بر صدور دستور قتل توسط محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و در عین حال اطمینان تقریبا بالایی از دخالت وی در ماجرای قتل این روزنامه‌نگار، تاکید کرد. وال استریت ژورنال نوشت: گزارش سیا نشان می‌دهد که سعود‌القحطانی مشاور محمد بن سلمان فردی بوده که بر تیم قتل جمال خاشقچی نظارت داشته و بن سلمان برای وی 11 پیام ارسال کرده است و قحطانی با رئیس تیم قتل در استانبول در تماس مستقیم بوده است.
** شهروند 97/9/11
*  رسوایی 7 میلیاردی در شهرداری
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل از کشف اختلاس هفت میلیاردی در یکی از زیر مجموعه‌های شهرداری اردبیل خبر داد. ناصر عتباتی گفت: پیرو اعلام حراست شهرداری اردبیل و انجام تحقیقات دقیق مشخص شد که مسئول درآمد یکی از مجموعه‌های گردشگری شهرداری اردبیل نسبت به اختلاس در وجوه متعلق به شهرداری اردبیل اقدام کرده است.
** سازندگی 97/9/11
*  استیضاح وزرای کشور و کشاورزی تقدیم هیئت رئیسه شد
در حالی که محمدجواد ظریف قرار است برای توضیح درباره محورهای استیضاحش به جلسه کمیسیون امنیت ملی برود و به سئوالات استیضاح کنندگان پاسخ دهد، استیضاح دو وزیر دیگر هم تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است. علی اصغر یوسف‌نژاد گفته است گذشته از استیضاح ظریف، جدیدترین مورد استیضاح وزیر کشور است که تقدیم هیئت رئیسه شده و هیئت رئیسه آن را به کمیسیون شوراها ارجاع داده است. به گفته او استیضاح دیگر مربوط به وزیر کشاورزی با 21 امضاء است که هیئت رئیسه آن را هم به کمیسیون کشاورزی ارجاع داده است.
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
بیانیه جامعه مدرسین در محکومیت رای ظالمانه دادگاه کویت نسبت به دبیر کل جریان همبستگی اسلامی ملی کویت
اختصاصی/ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای در محکومیت رای ظالمانه دادگاه کویت نسبت به حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ حسین معتوق (دبیر کل جریان همبستگی اسلامی ملی کویت)اعلام کرد: شیخ حسین معتوق،  که عضو کویتی شورای عالی مجمع جهانی اهل البیت (علیهم السلام) و همچنین نماینده مراجع معظم تقلید در کویت و از اساتید حوزه‌های علمیه می‌باشد، مواضع مستمری در حفظ وحدت و امنیت ملی و آرامش در کویت داشته و با تلاش‌ها و نفوذ معنوی خود شیعیان کویت را بر خلاف جریان‌های تندرو، در مسیر وحدت و حفظ منافع ملی کویت هدایت کرده است.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: جامعه مدرسین رأی این دادگاه را سیاسی، ظالمانه و متاثر از نفوذ جریان آمریکایی- صهیونیستی و فتنه گران می‌داند و از مسئولان کویت انتظار دارد؛ ضمن تلاش در جهت تحکیم روابط دوستی ملت‌های مسلمان و حفظ وحدت و آرامش در کویت، نسبت به رفع نگرانی حوزه‌های علمیه اقدام عاجل نموده و دستور ابطال این رأی ظالمانه که نوعی ناسپاسی نسبت به روحیه مسالمت‌آمیز شیعیان کویت نیز می‌باشد، صادر نمایند.
تا آنجا که از دست ما بر می آید باید به مردم یمن کمک کنیم
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی در دیدار رحیم صفوی گفت:سپاه باید در تقویت مرزهای کشور به سایر نیروها یاری برساند، هم امکانات فنی و تجهیزات رصد مرزها را تامین کند و هم تامین نیروی انسانی متعهد و مومن را در دستور کار داشته باشد تا ورود قاچاق و مواد مخدر به کشور صورت نگیرد.استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حمایت هر چه بیشتر از مردم مظلوم یمن بیان داشتند: در مورد یمن تا آنجا که از دست ما بر می‌آید باید به این مردم مظلوم کمک کنیم.
سیره عملی و عبادی شهید مدرس باید برای همه ما الگو باشد
حوزه/ آیت الله استادی در مراسم گرامی داشت هشتاد و یکمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس،گفت: شهید مدرس شخصیتی جامع‌الاطراف بود به طوری که از لحاظ علمی، فقاهت، عرفان و عبادی هم‌ردیف مراجع زمان خود بود و در بین آحاد مردم نیز دارای جایگاه والایی بوده است.عضو جامعه مدرسین در ادامه با بیان این که سیره عملی و عبادی شهید مدرس باید برای همه ما الگو باشد، گفت: مردم از روحانیت انتظار دارند گفتارشان را در عمل ببینند. متاسفانه ما گاهی خیال می کنیم حالا که طلبه و روحانی هستیم و وارد سیاست هم شده ایم دیگر نیازی به خلوت با خدا و عبادت و مناجات نداریم در حالی که اگر شهید مدرس را الگوی خود قرار بدهیم خواهیم دید سیاسی بودن شهید مدرس هیچ گاه مانع از عبادات و مناجات او نشد.
نقد نسبت به هر نهاد یا هر شخصی به جز معصومان امر عقلایی و مکمل است
فارس/حجت‌الاسلام والمسلمین عبداللهی در پاسخ به ضرورت ترویج و گسترش فضای نقد در حوزه اظهار کرد: نقد نسبت به هر نهاد یا هر شخصی به جز معصومان امر عقلایی و مکمل است. نقد سازنده می‌تواند تکامل‌بخش باشد به شرطی که نقد با توجه به شرایط، ویژگی‌ها و رعایت امور لازم انجام شود.عضو جامعه مدرسین خاطرنشان کرد: نقد باید با بصیرت، آگاهی و اشراف باشد و فرد نسبت به محیط و شرایط هر مکان مانند دانشگاه، حوزه، نهاد و شخص اطلاعات و آگاهی داشته باشد.وی تأکید کرد: نقد باید مخلصانه با انگیزه خالص وبا هدف تکامل و رفع عیوب باشد.
همگرایی دست‌اندرکاران مساجد، بهترین راه پیشرفت امور مساجد و مقابله با توطئه‌ها می‌باشد
اختصاصی/حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی در دیدار با فرمانده جدید سپاه علی بن ابیطالب علیه‌السّلام قم با اشاره به جایگاه و نقش مساجد در انقلاب و حفظ دستاوردهای چهل ساله نظام اسلامی بر لزوم بهره‌برداری از ظرفیت‌های بی‌نظیر مساجد تأکید کرد.معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین درادامه با اشاره به توطئه‌های فرهنگی دشمنان، مساجد را به عنوان یکی از اهداف توطئه‌های بدخواهان معرفی و بر ضرورت معرفت‌افزایی و بصیرت ارکان فعال در مساجد تأکید نمود و گفت: همگرایی دست‌اندرکاران مساجد بهترین راه پیشرفت امور مساجد و مقابله با توطئه‌ها می‌باشد.
تشکیل ناتوی عربی علیه ایران محکوم به شکست است
مهر/ نخست‌وزیر اسبق عراق با اشاره به اینکه عضو هیچ ائتلافی با آمریکا و عربستان علیه ایران نمی‌شویم گفت: تشکیل ناتوی عربی علیه ایران محکوم به شکست است.مالکی تاکید کرد که طرح ناتوی عربی محکوم به شکست است. وی تاکید داشت: دولت عراق هیچگاه زیر بار محاصره ایران نمی‌رود و اجازه سوءاستفاده از خاک عراق علیه دوست و همسایه‌اش ایران را نمی‌دهد.
اتهامات شیمیایی امریکا علیه ایران ماهیت سیاسی دارد
مهر/«جیمز دورسی» محقق موسسه مطالعات خاورمیانه امریکا معتقد است اتهامات شیمیایی امریکا علیه ایران در نشست اخیر سازمان منع تسلیحات شیمیایی ماهیت سیاسی دارد و برای فشار بیشتر بر ایران است.اخیرا«کنث وارد» نماینده آمریکا در سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی، مدعی شد ایران در تناقض با کنوانسیون ۱۹۹۷، تسلیحات شیمیایی اعلام‌نشده‌ای را در اختیار دارد.
در حل بحران سوریه، باید موضع تهران را در نظر گرفت
فارس/ رئیس‌جمهور روسیه شنبه شب بار دیگر بر نقش ایران و دولت سوریه در فرآیند حل بحران سوریه تأکید کرد و گفت باید این مسئله را در نظر داشت. پوتین که در پایان نشست گروه ۲۰ در شهر «بوینس آیرس» آرژانتین در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «حل بحران سوریه، نیازمند آن است که مواضع تهران و دمشق هم در نظر گرفته شود.»
حمایت انگلیس از آمریکا در قبال برنامه موشکی ایران
فارس/وزیر خارجه انگلیس با بیان اینکه از «آزمایش موشکی ایران» به شدت نگران است، گفت برنامه موشکی ایران باید متوقف شود.انگلیس از موضع آمریکا در قبال برنامه موشکی ایران حمایت کرد.امروز یکشنبه پس از آنکه وزیر خارجه آمریکا با ادعای آزمایش موشکی جدید توسط ایران، جمهوری اسلامی را به «نقض» قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد متهم کرد، «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس هم با انتشار توییتی موضعی مشابه گرفت و گفت لندن از برنامه موشکی ایران نگران است.
انتقاد اردوغان از سعودی‌ها و آمریکا
فارس/رئیس‌جمهوری ترکیه با انتقاد از سکوت جامعه جهانی در قبال بحران یمن، گفت: باید هرچه زودتر راهکاری جامع برای حل بحران یمن و حفظ تمامیت ارضی این کشور یافت .وی افزود: «کودکانی هستند که ازقحطی و گرسنگی رنج می‌برند. پیکرهای بی‌گناهان از زیر آوار ساختمان‌ها بیرون کشیده می‌شود و برخی از اعضای مشخص جامعه بین‌الملل بر این مسئله چشم بسته‌اند. آن‌ها در قبال این وضع مسئول هستند.
آمریکا به حمایت از ائتلاف سعودی ادامه می دهد!
مهر/ وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه نشست «جی ۲۰» و به رغم تشدید خشم و انزجار عمومی از اقدامات پادشاهی سعودی قول داد که آمریکا به حمایت خود از عملیات نظامی عربستان در یمن ادامه می دهد.«مایک پمپئو» به رغم تصدیق بحران انسانی موجود در یمن و تهدید فزاینده گرسنگی و قحطی برای میلیونها انسان بی گناه در این کشور، در اظهاراتی مضحک گفت که واشنگتن و ریاض در حال کمک رسانی به یمن هستند!
یمن در آستانه فاجعه عظیمی قرار دارد
مهر/ معاون دبیرکل سازمان‌ملل متحد در امور بشردوستانه پس از دیدار از یمن با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: یمن در آستانه فاجعه عظیمی قرار دارد. «مارک لوکوک» در ادامه تأکید کرد: خواسته ما از طرف‌های درگیر در این کشور این است که از رسیدن کمک های بشردوستانه جلوگیری نکنند.